1%
  • 0/10

پاسخ به یک پرسش قدیمی: آیا گوفی واقعا یک سگ است؟

صداپیشه‌ی این شخصیت پرطرفدار پاسخ می‌دهد

پاسخ به یک پرسش قدیمی: آیا گوفی واقعا یک سگ است؟ ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
شخصیت گوفی

بیل فارمر کمدین و صداپیشه‌ی آمریکایی سرانجام پاسخ این سوال که آیا گوفی یک سگ است یا خیر را به‌طور واضح و روشن بیان کرد.

شرکت دیزنی در سال ۱۹۳۲ میلادی از یک شخصیت تخیلی جدید به نام دیپی داگ رونمایی کرد که معمولا در کنار میکی موس و کلاربل حضور می‌یافت. با گذر زمان نه تنها محبوبیت این شخصیت در میان مخاطبان چندین برابر شد و نامش به گوفی تغییر کرد، بلکه روز به روز به انسان‌ها بیشتر شبیه می‌شد. این موضوع به خودی خود چندان عجیب نبود اما اگر حافظه‌تان یاری کند، دیزنی یک شخصیت به نام پلوتو دارد که از لحاظ ظاهری دقیقا مثل گوفی است اما برخلاف او نه مانند انسان‌ها راه می‌رود و نه هیچ رفتار انسان‌گونه‌ای را از خود نشان می‌دهد. به بیان دیگر، پلوتو همانطوری رفتار می‌کند که از یک سگ در واقعیت انتظار می‌روند. تفاوت‌ها و شباهت‌های این دو شخصیت، سوال بسیار مهمی را در ذهن مخاطبان به‌وجود آورده است: اگر پلوتو یک سگ بوده، پس گوفی چه نوعی حیوانی است؟

از آن‌جایی که این سوال برای چند دهه بدون پاسخ مانده، خبرنگار وب سایت Yahoo تصمیم گرفت در مصاحبه‌ی اخیر خود با بیل فارمر (Bill Farmer) سوالی را در این رابطه پرسیده و نظر او را بخواهد. این کمدین آمریکایی که از سال ۱۹۸۷ میلادی تاکنون وظیفه‌ی صداپیشگی گوفی را بر عهده داشته است  در پاسخ گفت:

او یک سگ نیست. پلوتو یک سگ محسوب می‌شود. گرگ در خانواده‌ی سگ‌سانان قرار می‌گیرد اما سگ نیست. این موضوع برای گوفی هم صدق می‌کند. [به شوخی] فکر می‌کنم Canis Goofus (به معنی سگ احمق) کلمه‌ی علمی مناسبی برای این موجود باشد.

این کمدین آمریکایی چندی پیش یک گفتگو با وب سایت Cinema Blend انجام داده بود. در یک بخش از او پرسیده شد چرا انیمیشن سینمایی A Goofy Movie محصول سال ۱۹۹۵ همچنان اثری پرطرفدار است؟ این فیلم در زمان اکران چندان مورد استقبال قرار نگرفت و بازخوردهای متوسطی را دریافت کرد. حتی در باکس آفیس هم فروش بالایی نداشت اما مدت کوتاهی بعد از عرضه در سینمای خانگی، در لیست فیلم‌های کالت جای گرفت. بیل فارمر هم در پاسخ این توضیحات را ارائه داد:

شخصیت گوفی همیشه بسیار پرطرفدار بوده است اما قرار دادن او در نقش یک پدر مهربان و همچنین رابطه‌اش با مکس (پسرش) باعث شد تا او برای بسیاری قابل‌درک باشد. برخی اوقات پدر خودم را با گوفی مقایسه می‌کردم و فکر می‌کنم فرزند من هم چنین کاری را در قبال من انجام داده است. تعداد زیادی از مردم به من گفتند قبلا نمی‌توانستند در کنار پدرشان راحت حرف بزنند اما تماشای این فیلم آن‌ها را به هم نزدیک کرد.

داستان A Goofy Movie چند سال پس از پایان انیمیشن سریالی Goof Troop جریان دارد، زمانی مکس بزرگ‌تر و حالا یک نوجوان محسوب می‌شود. گوفی یک روز تصمیم می‌گیرد به همراه پسرش به ماهیگیری برود تا شاید بدین ترتیب بتواند رابطه‌اش را با او بهبود ببخشد اما این چیزی نیست که مکس می‌خواهد. این نوجوان ترجیح می‌دهد با دوستانش بیرون رفته و وقت آزاد خود را در کنار آن‌ها بگذراند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments