لیستی پانزده تایی از سری هایی شبیه انیمه ناروتو!
1%
  • 0/10

لیستی پانزده تایی از سری هایی شبیه انیمه ناروتو!

جایگزین‌هایی برای اوزوماکی

لیستی پانزده تایی از سری هایی شبیه انیمه ناروتو! ۰ ۲۸ آبان ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه ناروتو یک داستان درخشان، اکشن، شخصیت‌های عالی و کمدی را در خود دارد و طرفدارانی که به دنبال چیز جدیدی برای تماشا هستند، باید این لیست را ببینند.

سفر ناروتو اوزوماکی از یک شینوبی تازه کار به هوکاگه دهکده برگ پنهان چیزهایی است که در کمتر انیمه‌ایی دیده می‌شود. ناروتو ماجراهای شخصیت ناروتو اوزوماکی را در ۷۷۰ اپیزود روایت می‌کند که علیرغم تحسین منتقدان سریال، هنوز هم یک شاهکار برای تماشا است. صرف نظر از این، ناروتو به راحتی ویژگی های بارز انیمه شونن را برجسته می کند: سفر یک قهرمان، دوستی همه چیز را فتح می‌کند و ارزش سخت کوشی و پشتکار. خوشبختانه، بینندگانی که متوجه شدند اکشن انیمه بیشتری می‌خواهند، لزوماً مجبور نیستند مجموعه‌های دیگر را تماشا کنند. در واقع، برخی از انیمه‌ها ممکن است به اندازه انیمه ناروتو تاثیر داشته باشند در حالی که همه چیز را در روایت‌های منحصر به فرد و فشرده خود جمع می کنند. بیایید نگاهی به چند انیمه عالی شبیه ناروتو بیندازیم.

۱۵. Basilisk

Basilisk که بر اساس یک مانگای سنین است، حول دو قبیله نینجا می‌چرخد که در یک درگیری خونین گیر افتاده‌اند که می‌تواند پایانی برای هر دو آنها باشد. با پایان یافتن زمان شوگان، از قبیله‌ها خواسته می‌شود تا بهترین مبارزان خود را برای شرکت در یک نبرد رویال انتخاب کنند تا مشخص شود که کدام گروه حکومت خواهد کرد و هیچ کس در امان نیست. ماجراها پیچیده‌تر، داستان عاشقانه رومئو و ژولیت بین جنوسوکه و اوبورو است، دو جنگجوی عاشق که به قبیله‌های مخالف تعلق دارند. وقتی صحبت از سکانس‌های اکشن متحرک زیبا می‌شود، Basilisk بیشتر با ناروتو مطابقت دارد. با این حال، دعواهای این انیمه معمولاً بسیار وحشیانه‌تر از نبردهای ناروتو است. شخصیت‌های Basilisk همچنین بازتاب دهنده دنیای نابخشوده ای هستند که در آن زندگی می‌کنند، زیرا انیمه افراد بسیار محترم یا «خوب» کمی دارد.

۱۴. Tokyo Ghoul

در انیمه توکیو غول، موجودات انسان خوار مرموزی به نام غول به طور مخفیانه با انسان همزیستی می‌کنند. متأسفانه برای کن کانکی، یک تعامل خشونت آمیز با یک غول باعث می‌شود که او به دنیای غول‌ها رانده شود و برای بقای خود مبارزه کند. در سراسر توکیو غول، کانکی باید انسانیت خود را حفظ کند و در عین حال با هویت و توانایی‌های جدید خود دست و پنجه نرم کند. طرفداران فانتزی تاریک احتمالاً از Tokyo Ghoul به دلیل تصویر منحصر به فرد آن از «موجودات شب» لذت می‌برند و غول‌ها را شبیه به خون آشام‌ها و در عین حال جدا از خون آشام‌ها نشان می‌دهد. با داشتن توانایی‌های منحصربه‌فرد غول‌ها و شکار کمیسیون Counter Ghoul با سلاح‌های منحصربه‌فرد، مبارزات و داستان‌ها در Tokyo Ghoul هم جذاب و هم هیجان‌انگیز است.

۱۳. Hell’s Paradise: Jigokuraku

Hell’s Paradise که فصل افتتاحیه خود را در بهار ۲۰۲۳ به پایان رساند، تا حد زیادی موفق شد به تبلیغات بعد از اولین نمایش خود ادامه دهد. داستان بر اساس مانگای یوجی کاکو در جزیره ای سورئال و خطرناک اتفاق می‌افتد که طبق گزارش‌ها کلید زندگی ابدی را در خود جای داده است. به دستور شوگونات برای یافتن اکسیر زندگی، جنایتکاران به جزیره فرستاده می‌شوند تا در مسابقه‌ای توسط جلادها همراهی و تحت کنترل برای این اکسیر بجنگند. Hell’s Paradise در حالی که دارای بازیگران زیادی است، عمدتاً حول محور گابیمارو، نینجا با سابقه طولانی قتل و ساگیری، جلادی پر از شک و تردید قرار دارد. Hell’s Paradise مخاطبان مسن‌تری را نسبت به ناروتو هدف قرار می‌دهد، چیزی که با نبردهای وحشتناک آن و تمایل به مقابله با موضوعات بالغ و حتی معنوی منعکس می‌شود.

۱۲. Bleach

در حالی که ناروتو سفر شینوبی به نام هوکاگه را بررسی می‌کند، بلیچ ماجراهای ایچیگو کوروساکی را دنبال می‌کند زیرا او از جهان در برابر تهدیدات ماوراء طبیعی محافظت می‌کند. ایچیگو در حالی که نقش یک شینیگامی جایگزین را بر عهده می‌گیرد وارد امور Soul Society می شود. در ابتدا، این شخصیت آرام وظیفه دارد تا هالوها را از بین ببرد و تعادل بین دنیای زنده‌ها و مردگان را حفظ کند. متأسفانه برای ایچیگو، مشارکت او به زودی توجه قدرت‌های ناخوشایند در Soul Society را به خود جلب خواهد کرد. بینندگانی که مجذوب این فرض شده‌اند، نبردهای بزرگ بلیچ را دوست خواهند داشت که توسط نویسنده داستان، تیت کوبو در ایجاد توانایی‌ها و تکنیک‌های منحصربه‌فرد برجسته شده است.

۱۱. Yu Yu Hakusho: Ghost Files

وقتی یوسوکه اورامشی می‌میرد تا یک کودک را نجات دهد، یک سری حوادث دیوانه‌وار او را به یک کارآگاه روح تبدیل می‌کند تا پرونده‌های فراطبیعی را که دنیای واقعی را آزار می‌دهد حل کند. یوسوکه از آنجایی که دست و پا چلفتی و پر سر و صداست، اغلب به دردسر می‌افتد، تا جایی که در ماجراجویی‌های متعدد خود چند دوست پیدا می‌کند. یوسوکه مسلح به تفنگ روح خود، به اجرای عدالت معنوی برای بدجنس‌هایی که سعی می‌کنند به بی‌گناهان و افرادی که به آنها اهمیت می‌دهد آسیب برسانند، ادامه می‌دهد. طرفداران ناروتو باید کارهای کمدی و دردسرساز یوسوکه را بسیار شبیه به اوزوماکی بدانند. با این حال، یوسوکه به دلیل غرور بی حد و حصرش در مهارت‌هایش که فقط عزم خالصانه را فریاد می‌زند، باید برای طرفداران جذاب باشد.

۱۰. Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba

زندگی مسالمت آمیز تانجیرو کامادو در ژاپن دوره تایشو ناگهان به پایان می‌رسد، زمانی که شیاطین خانواده‌ او را می‌کشند و نفرین شیطانی را به خواهرش نزوکو تحمیل می‌کنند. به زودی، تانجیرو خود را در حال پیوستن به سپاه شیطان کش می‌بیند، یک کادر مخفی از انسان‌ها که برای مبارزه با تهدید شیاطین در سرزمین آموزش دیده‌اند. طرفداران ناروتو از وابستگی شدید Demon Slayer به موضوعات عدالت، دوستی و غلبه بر استقامت قدردانی خواهند کرد. دوستداران اکشن همچنین این انیمیشن را به دلیل مفهوم منحصر به فرد سبک تنفس، مبارزات جذاب و سکانس‌های اکشن شگفت انگیزش تحسین خواهند کرد.

۹. Jujutsu Kaisen

در کنار My Hero Academia و Demon Slayer، انیمه Jujutsu Kaisen بدون شک بزرگترین انیمه نبردی پنج سال اخیر است. مانگای Gege Akutami چیزی کم از خارق‌العاده نیست، و MAPPA عموماً کار تحسین‌برانگیزی در انطباق مطالب منبع به شکل انیمیشن انجام داده است. یوجی ایتادوری قوی و با تمایل به برآورده کردن انتظارات پدربزرگش، در معرض دنیای نفرین‌ها و جادوگرانی قرار می‌گیرد که آنها را کنترل می‌کنند. مجموعه‌ای از موقعیت‌های ناگوار باعث می‌شود که یوجی به بدنی برای یک نفرین قدرتمند تبدیل شود، ارتباطی که با فوایدی همراه است اما همچنین قهرمان داستان را در معرض خطر دائمی از دست دادن کنترل قرار می‌دهد. جوجوتسو کایزن اکشن‌های سریع و خوب طراحی شده را با شخصیت‌های ذاتاً فریبنده، هم از نظر قهرمانان و هم از نظر شرور، ترکیب می‌کند. مشابه تحصیلات ناروتو، یوجی فن جادوگری خود را از طریق شراکت با دو دانش آموز دیگر، که همگی زیر نظر گوجو ساتورو قدرتمند هستند، یاد می‌گیرد.

۸. Claymore

کلیمور در جزیره‌ای قرون وسطایی می‌گذرد که توسط هیولاهای یوما تسخیر شده است. برای مبارزه با این تهدیدات، سازمان مرموز از زنانی جنگجو به نام کلیمورز استفاده می‌کند. Claymores که به نام سلاح claymore و چشمان نقره‌ای خود نامگذاری شده است، از فیزیولوژی نیمه یومای خود برای بدست آوردن قدرت و قدرتی برابر با هیولاهایی که با آنها روبرو هستند استفاده می‌کنند. در این داستان، کلیمور شماره 47 کلر، درگیر توطئه‌ای می‌شود که در سازمانی که در آن بزرگ شده است، سوال او را به دنبال دارد. جهان گرفتار هیولاها با این حال، مانند ناروتو، به سهم خود از مبارزات هیجان انگیز می‌بالد.

۷. Soul Eater

انیمه Soul Eater بینندگان را به زندگی پس از مرگ می‌برد، جایی که آکادمی Death Weapon Meister به دانش آموزان آموزش می‌دهد تا روح انسان‌های شرور، جادوگران و دیگر موجودات ماوراء طبیعی را شکار کنند. DWMA که توسط خود Death اداره می‌شود، از تیم‌های دو نفره تشکیل شده است که از یک سلاح شیطان یا انسانی که می‌تواند به یک سلاح تبدیل شود و یک مایستر که آنها را به کار می‌گیرد، تشکیل شده است. در داستان، ماکا آلبارن و روح خوار با هم دانش‌آموزانشان متحد می‌شوند تا تهدید همیشگی جادوگران را متوقف کنند. به طور خاص، مدوسای جادوگر، به نظر می‌رسد که نقشه‌ای شوم دارد که وضعیت موجود زندگی پس از مرگ را به طور کلی بر هم می‌زند. Soul Eater با توجه به صحنه‌های اکشن شگفت‌انگیز، مفاهیم قدرت جالب و مضامین قوی دوستی، به راحتی به طرفداران ناروتو توصیه می‌شود.

۶. Black Clover

Black Clover که توسط همان استودیو سازنده ناروتو ایجاد شد، بلافاصله به عنوان جایگزینی برای سری نینجا قرار گرفت. با این حال، اپیزودهای ابتدایی انیمه بسیار خشن هستند زیرا صداگذاری آزاردهنده، سرعت ناهموار و رقابتی را که به نظر می‌رسد رابطه ناروتو و ساسکه را به نمایش می‌گذارند، دارند. Black Clover به طور پیوسته پیشرفت می‌کند و در نهایت به یکی از بهترین انیمه‌های جنگی دهه گذشته تبدیل می‌شود. حتی رقابت آستا و یونو به چیزی خارق‌العاده تبدیل می‌شود و این واقعیت که آنها از یکدیگر حمایت می‌کنند، طراوت‌بخش است. فقط کافی است از شروع آهسته و خسته کننده عبور کنید تا به آرک های خوب Black Clover برسید.

۵. Ushio & Tora

Ushio & Tora یک مانگای کلاسیک شونن که در دهه ۹۰ از اجرای موفقی برخوردار بود، مجبور شد تا سال ۲۰۱۵ منتظر بمانند تا یک اقتباس انیمه مناسب دریافت کنند. حتی با وجود اینکه این سریال دارای جلوه‌های بصری مدرن نسبتاً چشمگیری است، در غیر این صورت، سریال دقیقاً از دهه منشأ خود خارج شده است، که در شخصیت‌ها و طنز آن برجسته شده است. عنوان Ushio & Tora به سرنخ‌های نمایش اشاره دارد. اوشیو در معبد پدرش چاره‌ای ندارد جز اینکه تورا، یک یوکای قدرتمند و دستکاری‌کننده را آزاد کند. این دو با هم کار می‌کنند زیرا با خطرات ماوراء طبیعی زیادی روبرو می‌شوند که دنیای آنها را آزار می‌دهد.

۴. Hunter X Hunter

در دنیایی که شکارچیان برای شکار چیزهای مختلف (از گنج‌ها و گونه‌های عجیب و غریب گرفته تا مردم) وجود دارند، Gon Freecs از Hunter X Hunter در آرزوی تبدیل شدن به یک شکارچی و جستجوی پدر گمشده‌اش است. در طول راه، گون با هموطنان امیدوار شکارچی ملاقات می‌کند که هرکدام دارای داستان‌هایی هستند که آنها را به ماجراجویی‌های مختلف می‌کشاند. از نظر شخصیتی، گون شاد کاملاً متفاوت از ناروتوی جنجالی است. با این حال، هر دو قهرمان به ارزش‌های دوستی، سخت کوشی و عزم وفادار می‌مانند. ناگفته نماند، کسانی که صحنه‌های اکشن ناروتو را از دست داده‌اند، عاشق Hunter X Hunter خواهند شد، زیرا مفهوم Nen آن یک مجموعه قدرت مشترک را ارائه می‌دهد که شخصیت‌ها در نهایت به توانایی‌های منحصربه‌فرد تبدیل می‌شوند.

۳. Shaman King

Shaman King در دنیایی اتفاق می‌افتد که شمن‌ها دنیای واقعی و زندگی پس از مرگ را به هم متصل می‌کنند. از طریق پیوند با ارواح، یک شمن می‌تواند توانایی‌های قدرتمندی را به دست آورد. با این حال، تماس با روح بزرگ می‌تواند به یک شمن قدرت کافی برای تغییر شکل جهان به تصویر خود بدهد. برای انجام این کار، شمن ها در مسابقات Shaman Fight شرکت می کنند، مسابقاتی که هر ۵۰۰ سال یک بار برگزار می‌شود. بر خلاف ناروتو، یو آساکورا، قهرمان Shaman King، آرام و ملایم است. با این حال، یو همیشه آماده است تا با کمک آمیدامارو روح جنگجوی خود، از دوستانش دفاع کند. مانند ناروتو، Shaman King دارای مبارزات ستاره‌ای و قدرت‌های منحصر به فردی است که هر شخصیت را منحصر به فرد می‌کند. فرض ساده آن که به مبارزه شمن منتهی می‌شود، یادآور امتحانات چونین ناروتو است، اما این بار تمام دنیا در خطر است.

۲. Fullmetal Alchemist & Brotherhood

علی‌رغم پیش‌فرض‌های اکشن، Fullmetal Alchemist یکی از قانع‌کننده‌ترین داستان‌های استقامت و فداکاری است که تا به حال برای زینت بخشیدن به صنعت انیمه ساخته شده است. در دنیایی که کیمیاگری به یک علم دقیق تبدیل شده است، برادران ادوارد و آلفونس الریک بهای گزافی را پرداختند تا مادرشان را با تبدیل انسان ممنوع زنده کنند. اکنون اد و آل بزرگسالان در جستجوی سنگ فیلسوف برای اصلاح اشتباهات خود به سراسر جهان سفر می کنند. Fullmetal Alchemist به طرز فوق‌العاده‌ای داستان برادران الریک را در داستانی فشرده می‌کند که رشد آن‌ها، روابطشان با رفقایشان و غلبه بر مبارزاتشان را در هم می‌پیچد. شاید مهم‌تر از همه، دیدگاه‌های اد و آل نسبت به فداکاری به موازی خوبی با اصرار ناروتو برای برقراری ارتباط با همه تبدیل شود.

۱. My Hero Academia

طرفداران ابرقهرمانان می‌توانند برای ترکیب مناسبی از قهرمانی و اکشن انیمه شگفت انگیز به My Hero Academia اعتماد کنند. داستان آن در دنیایی اتفاق می‌افتد که ظهور ابرقدرت‌هایی به نام Quirks الهام‌بخش ورود قهرمانان، معروف به ابرانسان‌هایی بود که در تعقیب عدالت با شرورها مبارزه می‌کنند. ایزوکو میدوریا، یک انسان بی‌نظیر با احساس عدالت قوی که آرزو دارد خود به قهرمان تبدیل شود، در میان جمعیتی که دارای ویژگی‌های عجیب و غریب هستند، قرار دارد. در کمال تعجب او، قهرمانش All Might به او خصلت خود را به نام One For All به او عطا کرد. با این قدرت جدید، دکو در دبیرستان UA ثبت نام می‌کند تا یک قهرمان حرفه‌ای شود و به نجات جهان کمک کند. جدای از شخصیت‌های متنوع و داستانی جذاب، My Hero Academia و عدالت‌جویی آن برای همه یادآور درس‌های همیشگی ناروتو است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments