سیستم عامل اندروید در نینتندو سوییچ نیز قابل استفاده خواهد بود

کاربران سوییچ نیز به جمع اندرویدی‌ها پیوستند

سیستم عامل اندروید در نینتندو سوییچ نیز قابل استفاده خواهد بود Masoudezt ۰ ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ اخبار فناوری
اندروید در نینتندو سوئیچ

اندروید یک سیستم‌عامل بسیار پرطرفدار بوده که به دلیل اپن‌سورس بودن، دست توسعه‌دهندگان آن برای پیاده‌سازی ایده‌های مختلف بسیار باز است. هم‌اکنون امکان استفاده از سیستم‌عامل اندروید در نینتندو سوییچ به صورت غیررسمی در دسترس کاربران این کنسول قرار گرفته است.

در سال گذشته شاهد انتشار اخباری مبنی بر به اصطلاح هک شدن کنسول نینتندو سوییچ  و قابلیت استفاده از فیرمور غیررسمی روی آن بودیم. هرچند این کار قانونی محسوب نمی‌شود، اما به توسعه‌دهندگان اجازه داد تا در این کنسول ایده‌های بسیار خوبی را پیاده‌سازی کنند. نتیجه کار توسعه‌دهندگان تاکنون، اضافه‌شدن امکان استفاده از سیستم‌عامل اندروید در نینتندو سوییچ بوده‌است.

طبق ویدیویی که در این زمینه در انجمن XDA منتشر شده‌است، با اجرای سیستم‌عامل اندروید شما می‌توانید کنسول سوییچ خود را از یک کنسول بازی شرکت نینتندو به یک دستگاه برای استفاده از اینترنت، فایل‌های چندرسانه‌ای و هزاران بازی اندرویدی تبدیل نمایید. نکته مهمی که باید به آن اشاره نمود این است که سیستم‌عامل شما در حافظه SD نصب شده و به‌صورت مستقیم  روی سیستم نصب نمی‌گردد.

دسته‌های این کنسول (Joy-Cons) در سیستم‌عامل اندروید هم عملکرد خوبی دارند، اما نکته جالب‌تر این است که شما می‌توانید از داک کنسول (وسیله‌ای که از آن برای نمایش محتوای نمایشگر در تلوزیون استفاده می‌شود) نه تنها برای آثار نینتندو، بلکه در سرویس نتفلیکس هم استفاده نمایید؛ بدین صورت که محتوای مورد نظر خود را در تلوزیون به نمایش گذاشته و هنگامی که کنسول خود را از روی داک برمی‌دارید، ادامه آن در صفحه نمایش کنسول نمایش داده‌‎شود.

قطعا انجام چنین کاری، به خصوص در اوایل کار نقاط ضعف مختلفی خواهد داشت. واضح است که در نینتندو سوییچ نمی‌توان از دوربین، GPS و میکروفون استفاده کرد، بنابراین بسیاری از برنامه‌های اندروید که از این سه ابزار استفاده می‌کنند نمی‌توانند عملکرد صحیحی داشته باشند. همچنین باتوجه به‌اینکه در ابتدای کار هستیم، باگ‌هایی در این سیستم مشاهده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به مشکل در چرخش صفحه نمایش و مشکلات باتری اشاره نمود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا