1%
  • 0/10

اندروید ۱۴ شما را از شر تبلیغات تمام صفحه خلاص می‌کند

اندروید ۱۴ شما را از شر تبلیغات تمام صفحه خلاص می‌کند ۰ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
اندروید ۱۴ تبلیغات

اینطور که از خبرها پیداست، ظاهرا گوگل می‌خواهد در اندروید ۱۴ اجازه‌ی نمایش تبلیغات به صورت تمام صفحه در هر اپلیکیشن را بگیرد.

اپلیکیشن‌ها و بازی‌هایی که از تبلیغات پشتیبانی می‌کنند محبوب دل کاربران هستند چرا که تبلیغات در واقع تنها راهی است که آن‌ها می‌توانند به صورت رایگان به تجربه‌ی آن اپ یا بازی بپردازند. اما گاهی اوقات نمایش تبلیغات آنقدر از حد خود فراتر می‌رود که تجربه‌ی کاربری کاملاً مختل می‌شود. چرا که تبلیغات به صورت تمام صفحه اجرا شده و ۱۵ الی ۳۰ ثانیه و گاها تا ۱ دقیقه ادامه دارند و این می‌تواند واقعاً آزاردهنده باشد. اما اینطور که از شواهد پیداست، گوگل می‌خواهد در اندروید ۱۴ کاربرانش را از شر تبلیغات تمام صفحه خلاص کند.

طبق گفته‌های میشل رحمان، سردبیر نشریه‌ی ESPN و یکی از افشاگران موثق فناوری، ظاهرا در اندروید ۱۴ شما به صورت دستی می‌توانید تنظیمات مربوط به نوع نمایش تبلیغات را کنترل کنید. به این صورت که کافی است اجازه‌ی نمایش اینگونه تبلیغات را از اپ بگیرید تا دیگر خبری از آن‌ها نباشد. اواخر امسال، گوگل‌پلی به صورت خودکار اپلیکیشن‌های تازه‌نصب‌شده‌ی گوشی مجهز به اندروید ۱۴ را که کاربردی نظیر تماس یا آلارم ندارند از نمایش تبلیغات تمام صفحه منع می‌کند.

این تبلیغات‌های آزاردهنده از قابلیت full-screen intent استفاده می‌کنند. این قابلیت در اپلیکیشن‌های تماس یا ساعت زنگ‌دار (آلارم) وجود دارد تا به صورت تمام‌صفحه اجرا شوند اما یک سری از توسعه‌دهندگان از آن برای نمایش تبلیغات تمام صفحه استفاده یا در واقع بهتر است بگوییم از آن سو استفاده می‌کنند که خوشبختانه در اندروید ۱۴ قرار است جلوی چنین کاری برای نمایش تبلیغات گرفته شود.

بنابراین اندروید 1۴ به شما این اجازه را می‌دهد که خودتان تصمیم بگیرید چه اپلیکیشنی به شما تبلیغ تمام صفحه نشان دهد. هرچند بعید به نظر می‌رسد کسی دلش بخواهد هنگام بازی کردن یا کار با یک اپلیکیشن مهم، تبلیغات تمام صفحه‌ی ۱۵ یا ۳۰ ثانیه‌ای ببیند. این اطلاعات تا حد زیادی کامل و جامع هستند و می‌توان به آن‌ها اعتماد داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments