#مهسا_امینی

نویسنده‌ی فیلم American Hustle روی قسمت سوم Now You See Me کار می‌کند

ظاهرا لاینزگیت Now You See Me 3 را فراموش نکرده است

نویسنده‌ی فیلم American Hustle روی قسمت سوم Now You See Me کار می‌کند سورنا رضایی ۰ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
نویسنده‌ی فیلم American Hustle

اریک وارن سینگر نویسنده‌ی فیلم American Hustle قرار است فیلمنامه‌ی Now You See Me 3 را بر اساس یک ایده‌ی جدید بنویسد.

دو شرکت کی/او پیپر پروداکتس (K/O Paper Products) و لاینزگیت در سال ۲۰۱۳ میلادی محصول جدید خود را تحت عنوان Now You See Me روانه‌ی سینماها کردند. این فیلم درباره‌ی چهار شعبده‌باز است که در عین حال که مردم را سرگرم می‌کنند، دست به سرقت‌های بزرگ زده و نهایتا ناپدید می‌شوند. ششمین ساخته‌ی لوئیس لتریر (Louis Leterrier) در مقام کارگردان چندان در جلب نظر منتقدان موفق نبود اما توانست عملکرد قابل‌قبولی را در باکس آفیس جهانی به ثبت برساند تا ساخت قسمت‌های بعدی در دستور کار قرار بگیرد. در این میان، نباید از نقش بازیگران مشهور حاضر در این فیلم از جمله جسی آیزنبرگ (Jesse Eisenberg)، مارک رافلو (Mark Ruffalo) و وودی هارلسون (Woody Harrelson) در موفقیت آن غافل شد.

فیلم Now You See Me 2 در سال ۲۰۱۶ میلادی اکران شد و عملکردی مشابه با قسمت اول داشت: مغلوب در جلب نظر منتقدان و پیروز در باکس آفیس جهانی. اگرچه نمی‌توان با اطمینان گفت اما ظاهرا سازندگان از موفقیت‌های تجاری قسمت دوم مطمئن بودند؛ زیرا قبل از اینکه این فیلم روی پرده‌ی نقره‌ای برود، کار روی قسمت سوم را آغاز کردند. در سال ۲۰۱۶، قرار شد جان ام. چو (Jon M. Chu) برای کارگردانی بازگردد و نیل وایدنر (Neil Widener) و گوین جیمز (Gavin James) هم روی فیلمنامه کار کنند. پس از اعلام این اخبار، جزئیات دیگری از روند ساخت قسمت سوم در فضای مجازی منتشر نشد؛ موضوعی که برای طرفداران بسیار عجیب بود. به هر حال، هر دو قسمت فروش خوبی داشتند و منطقی بود که قسمت سوم هم ساخته شود.

ظاهرا لاینزگیت فراموش نکرده فرنچایزی تحت عنوان Now You See Me دارد؛ این شرکت ساعاتی قبل اعلام کرد اریک وارن سینگر (Eric Warren Singer) به عنوان نویسنده‌ی قسمت 3 Now You See Me انتخاب شد. او قرار است فیلمنامه را بر اساس یکی از ایده‌های جدید خودش بنویسد. در پرونده‌ی کاری این نویسنده چهار فیلم سینمایی دیده می‌شود که مهم‌ترینشان American Hustle و Top Gun: Maverick هستند. سینگر و دیوید او. راسل (David O. Russell) با همکاری هم فیلمنامه‌ی American Hustle را نوشته بودند؛ فیلمنامه‌ای که نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار بهترین فیلمنامه‌ی غیراقتباسی شد. البته این رقابت را نهایتا به اسپایک جونز (Spike Jonze) و فیلم Her باختند. لاینزگیت در بخش دیگر بیانیه‌ی خود به طرفداران اطمینان داد نه تنها شاهد بازگشت بازیگران قدیمی خواهیم بود، بلکه باید خود را برای معرفی شخصیت‌های جدید آماده کنیم.

اگرچه فیلم‌های یک فرنچایز در صورت موفقیت مالی با فاصله‌ی زمانی کم اکران می‌شوند اما گاهی خلاف این ماجرا اتفاق افتاده است. برای مثال، می‌توان به فرنچایز محافظان کهکشان اشاره کرد. قسمت اول و دوم طی ۳ سال راهی سینماها شدند اما قسمت جدید علی‌رغم تایید شدن فعلا تاریخ اکرانی ندارند. مثال دیگر، فرنچایز گنجینه‌ی ملی با نقش‌آفرینی نیکلاس کیج (Nicolas Cage) است. بیش از ده سال از قسمت دوم می‌گذرد و قسمت جدید همچنان مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا