#مهسا_امینی

رونمایی Alienware از یک کامپیوتر قابل حمل که تاثیر زیادی از نینتندو سوییچ گرفته است

طراح‌های مفهومی از UFO

رونمایی Alienware از یک کامپیوتر قابل حمل

شرکت Alienware به تازگی در نمایشگاه CES از یک کامپیوتر قابل حمل رونمایی کرده که به شکل پرواضحی از کنسول نینتندو سوییچ الهام گرفته است.

نمایشگاه بین‌المللی سی‌ئی‌اس معمولا هر سال در اوایل سال جدید میلادی برگزار می‌شود. در این نمایشگاه از آخرین نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های توسعه‌دهندگان در زمینه‌ی الکترونیک به نمایش گذاشته می‌شود. محل کنونی این نمایشگاه در لاس وگاس ایالت نوادا در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. بازدید برای عموم در رویداد CES امکان‌پذیر نیست و فقط با مجوزهای مربوط می‌توان وارد آن شد. از طرفی Alienware که یکی از توابع شرکت Dell است، در این نمایشگاه حضور داشته و به طور غافلگیر کننده‌ای طرح‌های مفهومی از یک کامپیوتر قابل حمل و دستی رونمایی کرد. با توجه به شکل و شمایل این دستگاه، نام UFO (یوفو) برای آن برگزیده شد.

پلتفرم UFO تاثیر بسیار زیادی از کنسول دستی شرکت Nintendo یعنی نینتندو سوییچ گرفته و حتی قسمت‌های راست و چپ این دستگاه که شامل بخش جدا شونده‌ی دسته‌های آن هست هم، مانند کنسول نینتندو سویچ طراحی شده است. Alienware هیچ‌گونه اطلاعاتی در خصوص این دستگاه نداده و حتی در خصوص تبدیل شدن این طرح به یک محصول واقعی اظهار نظری نکرده است. در واقع چیزی که این شرکت سازنده نشان داده، یک نگرش کلی از آینده‌ی پلتفرم رایانه‌‌ی شخصی است که می‌تواند در نوع خود بسیار جالب و جذاب باشد.

نمونه‌ی اولیه‌ای که این شرکت در نمایشگاه با خود آورده بود، روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ اجرا شد؛ تقریبا 2 پوند وزن داشت و شامل یک صفحه‌نمایش 8 اینچی با وضوح تصویر 1200p بود. کنترلرها به صورت مغناطیسی به آن متصل می‌شدند و پشت صفحه‌ی اصلی یک پایه قرار دارد که در صورت جدا کردن بتوان صفحه‌نمایش را در حالت عمودی و صاف نگه‌دارد. این دستگاه یک درگاه USB-C داشته که از آن بتوان انوع اتصالات را انجام داد.

نظر شما در خصوص طرح ارئه شده‌ی Alienware که می‌تواند آینده‌ی پلتفرم PC باشد، چیست؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا