با ساختار دو شخصیتی بازی Alan Wake 2 آشنا شوید

دو کاراکتر متمایز

دو شخصیتی بازی Alan Wake 2

استودیوی رمدی اینترتینمنت به تازگی به طور دقیق‌تر ساختار دو شخصیتی بازی Alan Wake 2 را توضیح داده است.

دنباله الن ویک نسبت به نسخه قبلی با تغییرات زیادی روبه‌رو شده است. یکی از مهم‌ترین این تغییرها، ژانر کاملا جدید بازی است که از ترسناک روان‌شناختی به وحشت بقا تبدیل شده است. به علاوه، این بار شاهد حضور دو شخصیت قابل بازی در این عنوان خواهیم بود که هر یک از آن‌ها ساختار منحصر به فردی دارند.

یکی از این دو شخصیت، الن ویک است که در واقع همان شخصیت اصلی بازی اول بوده و بعد از گرفتاری در دنیای عجیب و غریب و کابوس خود، در تلاش است با روایت داستان تاریک دیگر از این دنیا فرار کند. شخصیت دوم بازی، ساگا اندرسون نام دارد؛ ساگا در حقیقت یک مامور باتجربه FBI بوده که برای تحقیق درباره زنجیره قتل‌های مذهبی به شهر برایت فالز می‌آید.

با توجه به داستان و ماجرای متفاوت این دو کاراکتر، بدیهی است که تجربه آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. بر اساس اعلام استودیوی رمدی اینترتینمنت، تمرکز بازی روی مبارزه و اکشن در مقایسه با بازی قبلی کمتر شده، اما رویکردهای متفاوتی برای سرعت، اتمسفر و اکتشاف برای هر دو شخصیت در نظر گرفته شده است.

برای مثال، بخش‌هایی از گیم پلی که مربوط به ساگا اندرسون است، بیشتر در خصوص مبارزه با دشمنان خواهد بود و این در حالی است که بخش الن ویک روی قسمت‌های سورئال، ماوراء طبیعی و وحشت روان‌شناختی تمرکز دارد. علاوه بر این‌ها،  بازی الن ویک ۲ دارای دو مکان جداگانه به نام‌های Mind Place و Writer’s Room بوده که هر یک به ترتیب به ذهن ساگا و الن اختصاص دارند.

ساگا از مکان Mind Place برای تحقیق‌ها و سرنخ‌های خود استفاده می کند و تا با رمزگشایی اتفاق‌های مرموز، به اصل ماجراها پی ببرد. این مکان برای شخصیت الن نیز در نظر گرفته شده که سازوکار مشابهی دارد؛ با این تفاوت که هر یک در بافت روایی مجزایی قرار می‌گیرند.

بر اساس اعلام تیم سازنده، بازیکن‌ها در طول گیم پلی آزادی عمل زیادی در زمینه انتخاب کاراکتر خود دارند؛ به طوری که در هر اتاق استراحت، شما می‌توانید میان این دو شخصیت جابه‌جا شوید. بر این اساس، شما می‌توانید داستان هر یک از این دو کاراکتر را بدون وقفه به پایان برسانید یا اینکه به طور همزمان گیم پلی بازی را پیش ببرید.

لازم به ذکر است که بازی Alan Wake 2 در تاریخ ۲۷ اکتبر پیش‌رو (۵ آبان ماه) برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا