بازی Alan Wake 2 کماکان در سال ۲۰۲۳ منتشر می‌شود

روند توسعه بازی به خوبی پیش می‌رود

انتشار بازی Alan Wake 2

استودیوی رمدی اینترتینمنت در جریان جلسه ارائه گزارش مالی خود به انتشار بازی Alan Wake 2 در سال ۲۰۲۲ میلادی تاکید کرد.

فارغ از سری مکس پین، الن ویک یکی از بهترین آثار استودیوی رمدی اینترتینمنت به شمار می‌رود که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی به طور انحصاری برای ایکس باکس روانه بازار شد. این عنوان به لطف روایت داستان درگیرکننده و اتمسفر منحصر به فرد خود تحسین منتقدها را برانگیخت و توجه شماری از بازیکنان را با به خود جلب کند.

با گذشت بیش از یک دهه از عرضه بازی، چند وقت پیش بود که رمدی از دنباله مجموعه تحت عنوان Alan Wake 2 پرده برداشت. متاسفانه تا به امروز اطلاعات خاصی از این بازی مورد انتظار ارائه نشده، اما بر اساس اعلام تیم توسعه‌دهنده، ظاهرا پروسه ساخت آن به خوبی پیش می‌رود؛ به طوری که استودیو رمدی اینترتینمنت در تازه‌ترین جلسه ارائه گزارش مالی خود به عرضه بازی در سال ۲۰۲۳ میلادی اشاره کرده است.

ترو ویرتالا، مدیرعامل شرکت رمدی اینترتینمنت، در این نشست خاطرنشان کرد که اگرچه هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد و الن ویک ۲ وارد مرحله پایانی ساخت خود نشده، لیکن روند توسعه آن مطابق با برنامه‌ریزی‌ها پیش می‌رود و نتایج بررسی‌های اولیه همگی دلگرم‌کننده هستند. از این رو، او تاکید کرده که بازی در سال آینده میلادی به دست هواداران خواهد رسید.

ترو ویرتالا در این زمینه می‌گوید:

هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد، اما روند سخت بازی در تمام زمینه‌ها در حال تکمیل است. بررسی‌ها همچنان ادامه دارند و بازخوردهای ارائه شده از سوی کاربران دلگرم‌کننده بودند. بعد از اینکه شاهد چگونگی قرارگیری عناصر مختلف بازی در کنار یکدیگر بودم، مطمئن شدم که یک بازی عالی عرضه خواهیم کرد.

بر اساس گزارش مالی سه ماهه اخیر رمدی، درآمد این استودیو نسبت به بازه مشابه سال گذشته میلادی چیزی در حدود ۷ درصد افزایش یافته و به رقم ۷.۹ میلیون یورو رسیده است. از طرفی، بودجه ساخت دو پروژه بزرگ Alan Wake 2 و ریمیک دو بازی اول از سری مکس پین حدود ۹۵ درصد از تمام هزینه‌های رمدی را تشکیل می‌دهد.

 گفته شده که حق امتیاز بازی کنترل و هزینه‌های تولید پروژه Codename Condor (بازی چندنفره Control) و ریمستر Alan Wake کاهش یافته است. جالب اینجا است که حق امتیاز ریمستر الن ویک و بازی CrossfireX هنوز در اختیار استودیو رمدی اینترتینمنت قرار ندارد؛ چرا که کمپانی اپیک گیمز به عنوان ناشر و تامین‌کننده بودجه‌ها، تاکنون نتوانسته هزینه‌های توسعه و بازاریابی خود را جبران کند.

سم لیک، کارگردان بازی، در گذشته اعلام کرد که الن ویک ۲ یک اثر بسیار ترسناکی است که صرفا به دنبال ترساندن مخاطبان نبوده و هیچ رویداد بی‌دلیل و غیرمنطقی در بازی رخ نمی‌دهد. در واقع، تمامی حوادث با کلیات و ساختار پایه گیم‌پلی بازی تطابق دارند. همچنین، او داستان بازی را «هیولا» معرفی می‌کند که ظاهرا از نظر ساعت گیم‌پلی بخش کمپین و همچنین تعداد دیالوگ‌ها بسیار طولانی‌تر و گسترده‌تر از عناوین قبلی رمدی اینترتینمنت از جمله بازی Control خواهد بود. در کنار این‌ها، سم لیک بازی الن ویک ۲ را با اختلاف، زیبا‌ترین بازی ساخته شده توسط استودیو رمدی می‌داند.

همان‌طور که اشاره کردم، بازی مورد انتظار Alan Wake 2 هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار ندارد. این اثر در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۳ میلادی برای کنسول‌های جدید ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی عرضه خواهد شد. دقت داشته باشید که خبری از انتشار بازی برای کنسول‌های نسل هشتم ایکس‌باکس و پلی‌استیشن نیست.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تاکید رمدی اینترتینمنت به انتشار بازی Alan Wake 2 در سال ۲۰۲۳ میلادی چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان موفق‌تر از نسخه قبلی خواهد بود؟ شما چه انتظارهایی از دنباله الن ویک دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا