چه ارتباطی بین سریال Agents Of SHIELD و فیلم Avengers: Endgame وجود دارد؟

با پایان یافتن سریال، بسیاری از سوالات پاسخ داده شدند

سریال Agents Of SHIELD و فیلم Avengers: Endgame

نویسنده‌ی تیزبین The Wrap در هنگام تماشای دو قسمت پایانی، متوجه‌ی ارتباط بین سریال Agents Of SHIELD و فیلم Avengers: Endgame شد.

در پی موفقیت‌های فیلم‌هایی مارول در سینماها، این استودیو تصمیم گرفت با همکاری شبکه‌های مختلف اقتباس سریالی تعدادی از شخصیت‌های کمیک بوکی را بسازد. نتیجه‌اش، تولید آثار مختلفی از جمله Daredevil ،Agent Carter ،Agents Of SHIELD و Jessica Jones بوده است که همگی بخشی از دنیای سینمایی هستند. با این حال، ارتباط مستقیمی بین اتفاقات سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی وجود نداشته و نویسندگان به اشاره‌های غیرمستقیم بسنده کرده‌اند. در نتیجه، پی بردن به ارتباط میان آن‌ها به چشم‌هایی تیزبین و صد البته حواسی بسیار جمع نیاز دارد.

قسمت سیزده فصل هفتم Agents Of SHIELD چهارشنبه‌ی گذشته از شبکه‌ی ABC پخش شد تا اقتباس سریالی ماموران شیلد پس از هفت سال به پایان برسد. دو قسمتی پایانی این فصل (The End Is at Hand و What We’re Fighting For) نه تنها حکم پایان‌بندی را داشتند، بلکه به بسیاری از علامت سوال‌های مطرح شده طی قسمت‌ها یا حتی فصل‌های گذشته پاسخ دادند. اگر حدس و گمان‌ها صحیح باشد، پاسخ ارائه شده برای یکی از علامت سوال‌ها به ارتباط بین سریال Agents Of SHIELD و فیلم Avengers: Endgame اشاره دارد.

[اسپویل] لئو فیتز با نقش‌آفرینی ایان د کسکر (Iain De Caestecker) پس از دو فصل غیبت بازمی‌گردد و در کنار دیگر شخصیت‌های ماموران شلید به مقابله با تهدید‌ها می‌پردازد. او به‌واسطه‌ی سفر در زمانی که در فصل پنجم صورت گرفته بود ناپدید شده بود. نویسنده‌ی تیزبین وب سایت The Wrap متوجه شد فیتز در جملات خود پس از بازگشت به‌طور مداوم از عبارت‌هایی مثل «جهان ما» یا «بُعدهای مختلف» استفاده می‌کند. او و نویسنده‌ی وب سایت CBR اعتقاد دارند نویسندگان بی‌دلیل از چنین عبارت‌هایی در جملات فیتز استفاده نکردند، به خصوص اینکه بخش زیادی از اتفاقات فصل پایانی حول محور بُعدهای مختلف جهان می‌چرخد.

به بیان دیگر، نویسندگان The Wrap و CBR عقیده دارند سریال ماموران شلید بخشی از دنیای سینمایی مارول است اما اتفاقات آن در خط زمانی کاملا متفاوتی رخ می‌دهد. نویسنده‌ی وب سایت Uproxx با انتشار مطلبی مشابه پا را فراتر گذاشت و مستقیما به ارتباط میان سریال Agents Of SHIELD و فیلم Avengers: Endgame اشاره کرد. او در بخشی از متن خود گفت لئو فیتز برای سفر در زمان از فضای کوانتومی استفاده کرده است. اگر به یاد داشته باشید، فضای کوانتوم نخستین بار در فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp معرفی شد و پس از آن هم نقش بسزایی را در Endgame ایفا کرد. انتقام‌جویان از فضای کوانتومی استفاده کردند تا به عقب برگشته و سنگ‌ها را به‌دست بیاورند. [اسپویل]

سریال Agents Of SHIELD قرار بود با فصل پنجم به پایان برسد اما شبکه‌ی ABC در اقدامی غیرمنتظره آن را دو فصل دیگر تمدید کرد. از همین رو، احتمال بازگشت این سریال بسیار پایین است. با این حال، از آن‌جایی که ارتباطش با دنیای سینمایی مارول قطعی شده، می‌توان انتظار داشت برخی شخصیت‌ها در پروژه‌های بعدی مارول حضور یابند. کوئیک با نقش‌آفرینی کلوئی بنت (Chloe Bennet) یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا