بازی غیر رسمی کالاف دیوتی با نام SM2 به دستور اکتیویژن از دسترس خارج شد

پایان کار پروژه‌ای خلاقانه و بزرگ توسط اکتیویژن!

بازی غیر رسمی کالاف دیوتی با نام SM2 به دستور اکتیویژن از دسترس خارج شد نیما خدارحمی ۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی غیر رسمی کالاف دیوتی

اگر به اخبار مربوط به بازی‌های کالاف دیوتی توجه کرده باشید، بدون شک حداقل یک مرتبه با پروژه SM2 روبه رو شده‌اید. پروژه SM2 در حقیقت بازی غیر رسمی کالاف دیوتی بوده که روز گذشته با پیگیری تیم اکتیویژن به طور کامل از دسترس خارج شد!

پروژه SM2 پروژه‌ای ساخته دست گروهی از طرفداران با استفاده از موتور گرافیکی بازی Call of Duty Modern Warfare 2 بود. آن‌ها قصد داشتند نقشه‌ها و تفنگ‌های تمام نسخه‌های سری بازی کالاف دیوتی را در پروژه خود جای داده و عنوانی کامل و خیره کننده را در اختیار ما قرار دهند که متاسفانه هرگز در دسترس قرار نخواهد گرفت!

روز گذشته تیم اکتیویژن (Activision) صاحب امتیاز سری بازی کالاف دیوتی با ارائه نامه‌ای به تیم توسعه دهنده پروژه SM2، این پروژه را به طور کامل متوقف کرد. شما می‌توانید نامه منتشر شده توسط تیم SM2 پس از دریافت نامه اکتیویژن را مطالعه کنید:

امروز یکی از اعضای تیم ما نامه توقف پروژه SM2 را از سوی تیم اکتیویژن دریافت کرد. ما نیز از این دستور پیروی کرده و مطابق آن عمل می‌کنیم. از شما برای بیش از دو سال حمایت تشکر می‌کنیم.

پس از انتشار این نامه، تمام لینک‌های مربوط به بازی غیر رسمی کالاف دیوتی به صفحه‌ای مربوط بر متوقف شدن این پروژه ختم می‌شوند. طی ماه گذشته میلادی، تیم SM2 تصمیم گرفت از موتور گرافیکی IW4 (موتو گرافیکی بازی Call of Duty Modern Warfare 2 سال ۲۰۰۹) به موتور گرافیکی H1 (موتور گرافیکی بازی Call of Duty Modern Warfare Remastered) مهاجرت کند. آن‌ها دلیل این کار را دلایل فنی نامیدند.

حال بسیاری باور دارند که مهاجرت این تیم به موتور گرافیکی H1 سبب جلب نظر اکتیویژن و در نهایت تصمیم بر متوقف کردن این پروژه شده است. برخی دیگر این تصمیم را به دلیل محدودیت اکتیویژن پس از ارتباط مستقیم با شرکت مایکروسافت می‌دانند. در پایان لازم به ذکر است در دسترس ماندن SM2 برای بیش از دو سال به خودی خود یک معجزه بود! نظر شما درباره پروژه SM2 و البته تصمیم اکتیویژن برای متوقف کردن آن چیست؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا