1%
  • 0/10

هرآنچه درباره بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 می‌دانیم

آیا تغییر برنامه‌های اکتیویژن برای آن‌ها دردسر ساز می‌شود؟

هرآنچه درباره بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 می‌دانیم
۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ اشتراک‌گذاری

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 در راه است. به تازگی شایعاتی پیرامون نسخه جدید سری بازی کالاف دیوتی شکل گرفته که تمام شایعات انتشار یافته طی ماه‌های اخیر را نقض می‌کنند. تیم اکتیویژن تمام برنامه‌های خود را برای انتشار نسخه‌ای کامل از سری شوتر محبوب خود در ۲۰۲۳ آماده کرده است!

طی ماه‌های اخیر، اخبار و شایعات بسیاری پیرامون نسخه سال ۲۰۲۳ سری بازی کالاف دیوتی به گوش می‌رسید. تیم اکتیویژن (Activision) در ابتدا برای انتشار بسته الحاقی بزرگ برای بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در عوض عرضه عنوانی کامل برنامه ریزی کرده بود. اما شایعاتی که طی روزهای اخیر در فضای اینترنت انتشار یافته، ما را با واقعیتی خلاف شایعات گذشته روبه رو کردند.

طبق شایعات تازه انتشار یافته، نسخه سال ۲۰۲۳ کالاف دیوتی نسخه‌ای کامل از این سری خواهد بود که با نام Call of Duty Modern Warfare 3، به دنبال بازی سال ۲۰۲۲ کالاف دیوتی یعنی Call of Duty Modern Warfare 2 به انتشار خواهد رسید. همچنین این شایعات اشاره دارند که این بازی همراه با نقشه‌ای کاملا جدید در بخش وارزون در فصل اول خود عرضه می‌شود! اکتیویژن با انتشار بازی Call of Duty Modern Warfare در سال ۲۰۱۹ سرویس لایوی را بر پایه سری مدرن وارفر پایه ریزی که تا به حال طرفداران را راضی نگه داشته است و حال به نظر نسخه سوم آن زودتر از چیزی که فکرش را می‌کردیم به انتشار خواهد رسید.

 همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد، انتظار می‌رفت سال ۲۰۲۳ اولین سال از زمان انتشار نسخه اول کالاف دیوتی در سال ۲۰۰۴ بدون یک نسخه اصلی باشد. نا گفته نماند که طبق برنامه ریزی‌های پیشین ما باید شاهد خروج بسیاری از استودیوهای تحت نظر اکتیویژن از امر توسعه سری بازی کالاف دیوتی در پایان سال ۲۰۲۳ می‌بودیم و منتشر نشدن بازی جدید می‌توانست به معنای ورود تیم‌های جدید به روند توسعه این بازی در سال ۲۰۲۴ باشد.

از روی دیگر منتشر نکردن نسخه‌ای جدید می‌توانست جلوی تکراری شدن بازی برای طرفداران قدیمی را بگیرید. از همین رو شایعه انتشار بسته الحاقی بزرگ برای بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در ازای انتشار نسخه‌ای کامل به گوش می‌رسید که بسیاری از کاربران از آن حمایت کردند. اینگونه کاربران می‌توانست با صرف هزینه کمتر، از بازی محبوب خود لذت ببرند. حال با توجه به شایعات این بسته الحاقی تبدیل به عنوانی کامل شده که بسیاری جزئیات جدید، در کنار نقشه‌ها، مدها و دیگر ویژگی‌ها را در اختیار ما قرار خواهد داد.

طی روزهای گذشته تیم Insider Gaming مطالبی به انتشار رساند و اعلام کرد که نسخه سال ۲۰۲۳ سری شوتر اول شخص اکتیویژن با نام کالاف دیوتی مدرن وارفر 3، تنها یک سال پس از انتشار بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2 عرضه خواهد شد. در ادامه اشاره شد از آنجایی که تیم اینفینیتی وارد (Infinity Ward) درگیر انتشار محتوای جدید برای بازی مدرن وارفر 2 است، تیم اسلج همر (Sledgehammer Games) توسعه دهنده بازی‌های Call of Duty Advanced Warfare، Call of Duty WW2 و همچنین Call of Duty Vanguard وظیفه توسعه بسته الحاقی که حال تبدیل به عنوانی کامل شده را بر عهده دارد!

علاوه بر آن، اعلام شده که بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 در ابتدا دارای سه حالت داستانی، چند نفره آنلاین و البته Co-Op خواهد بود که ما شاهد آن‌ها در نسخه‌های پیشین نیز بوده‌ایم. اما این احتمال وجود دارد که شاهد یک سورپرایز نیز در این بازی باشیم. همانطور که می‌دانید سری مدرن وارفر همیشه خانه بخش Co-Op یا Spec-Ops بوده است، با این حال شایعات اشاره دارند که احتمال وجود بخش زامبی که همیشه در سری Black Ops دیده شده، در این بازی کم نیست.

نا گفته نماند که اکتیویژن همچنین در حال بررسی انتشار بخش زامبی سری کالاف دیوتی به صورت یک بازی جداگانه و رایگان است. تیم Insider Gaming همچنین اعلام کرد که به احتمال زیاد نقشه بازی وارزون در مدرن وارفر 3، نسخه‌ای بزرگ‌تر، پر جزئیات‌تر و توسعه یافته از منطقه لاس آلماس (Las Almas) در بازی مدرن وارفر 2 باشد. این تیم زمان انتشار این نقشه در بخش وارزون را ۵ دسامبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۱۴ آذر ماه سال ۱۴۰۲ اعلام کرده است.

در پایان نباید فراموش کرد که بسیاری کاربران از انتشار دو نسخه از یک سری طی دو سال متوالی ابراز نگرانی کرده و اکثر آن‌ها علاقه به انتشار این بازی در قالب یک بسته الحاقی برای بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2 دارند. از سوی دیگر حال در حدود یک سال و نیم از انتشار بازی Call of Duty Vanguard گذشته و تیم اسلج همر در آمادگی کامل به سر برده و می‌توان انتظار عنوانی عالی و در خور نام کالاف دیوتی را از آن‌ها داشت. تیم Insider Gaming تاریخ انتشار بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 را ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۲ اعلام کرده است و آن‌ها همچنین مدعی هستند که باید منتظر انتشار اطلاعاتی رسمی از این بازی در مراسم سامر گیم فست (Summer Game Fest) پیش رو باشیم.

به گفته افشاگران بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 نه تنها برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و رایانه شخصی، بلکه برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان به انتشار خواهد رسید. بازی‌های کالاف دیوتی مدرن وارفر 2 و وارزون 2 در حال حاضر برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵، کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و همچنین رایانه شخصی در دسترس هستند.

شما می‌توانید بازی وارزون 2 را به صورت رایگان در این پلتفرم‌ها دانلود و تجربه کنید. نظر شما درباره بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 چیست؟ فکر می‌کنید انتشار این بازی تنها یک سال پس از انتشار مدرن وارفر 2 تصمیمی درست است؟ در انتظار نظرات شما درباره این بازی و تیم اکتیویژن هستیم.
مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments