بازی Modern Warfare 2

نگاهی به بهترین و جالب‌ترین جزئیات بازی Modern Warfare 2

غوغای اینفینیتی وارد

بازی Modern Warfare 2 پیشرفتی خارق العاده نسبت به نسخه‌های پیشین داشته و بخشی عمده از آن را مدیون توجه بی نظیر توسعه دهندگان به جزئیات است که قصد داریم در این مطلب جذاب‌ترین آن‌ها را با شما در میان بگذاریم.

سری بازی Call of Duty همیشه به ارائه گیم پلی با کیفیت و تلاش پیاپی برای ارتقا آن معروف بوده و باید گفت ما از اولین نسخه تا به امروز، همیشه شاهد این موضوع بوده‌ایم و امیدواریم در آینده نیز از این سنت بی نظیر محروم نمانیم! بازی Modern Warfare 2 که در اواخر سال ۲۰۲۲ به انتشار رسید نیز از این قائده مسثتنی نبوده و با ارائه کیفیتی بالا و نو آوری در گیم پلی، عموم کاربران را راضی نگه داشته و توانسته فروشی بی سابقه را به ثبت برساند.

تفاوتی ندارد کدام بخش از بازی را تجربه کرده باشید. فارغ از اینکه به تجربه بخش داستانی یا بخش محبوب آنلاین چند نفره آن بپردازید، به سادگی و در همان لحظات ابتدایی منوجه کیفیت کلی بی نظیر و توجه بیش از حد به جزئیات در این بازی می‌شوید. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به ۱۰ جزئیات برتر بازی Modern Warfare 2 چه از نظر گیم پلی و چه از نظر داستانی داشته باشیم که باعث شدند ما این بازی را بیش از پیش تحسین کنیم.

دوربین Helmet Cam

بدون شک یکی از بهترین ویژگی‌هایی که بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۲ را به دنیای واقعی ما نزدیک کرده، تماشای مبارزه هم رزمان خود با استفاده از دوربین Helmet Cam است. شما اگر در بازی کشته شوید، می‌توانید با استفاده از دوربین‌های مختلف به تماشای بازی یاران خود بپردازید. شما گاهی می‌توانید در کنار حالت اول شخص، از حالت سوم شخص نیز بهره ببرید. اما زیباترین دوربین از میان دوربین‌های این بازی، دوربین Helmet Cam بوده که بازی ما را تبدیل به مستند می‌کند.

اگر به تماشای مستندهای جنگی نشسته باشید، بدون شک با دوربین Helmet Cam آشنا هستید و از آنجایی که دنیای کالاف دیوتی طی سال‌های اخیر تلاش بسیاری برای نزدیک شدن به واقعیت داشته، تصمیم گرفتند این دوربین را به بازی خود افزوده و ما را بیش از پیش با میدان جنگ واقعی آشنا کنند.

اشاره به مرحله All Ghillied Up بازی Call of Duty 4: Modern Warfare سال ۲۰۰۷

شما در بخش داستان بازی وظیفه دارید به شکار شخصی با نام حسن (Hassan) بروید. در مرحله‌ای در این بخش با نام Recon by Fire، گز (Gaz) به همراه کاپیتان پرایس (Captain Price)، مربی خود، با استفاده از لباس‌های استتار که اصطلاحا Ghillie Suit نامیده می‌شوند به مبارزه رفته و قصد استخراج برخی اطلاعات اساسی در شرکت‌های تحت اختیار تروریست‌ها را دارند.

تمام این مرحله اشاره‌ای مستقیم به مرحله‌ای با نام All Ghillied Up از بازی Call of Duty 4: Modern Warfare سال ۲۰۰۷ است که شما به عنوان کاپیتان پرایس و با همراهی کاپیتان مک‌میلان (Cpt. MacMillan)، مربی خود، برای سر نگون کردن عمران زاخائف (Imran Zakhaev)، رهبر نیروهای فرا ملیتی روسیه به منطقه چرنوبیل می‌روید. این مرحله نه تنها یکی از محبوب‌ترین و خاطره انگیزترین مراحل سری بازی کالاف دیوتی، بلکه یکی از محبوب‌ترین و خاطره انگیزترین مراحل دنیای بازی‌های ویدیویی است.

اگر دقت کرده باشید، زمانی که شما در مرحله Recon by Fire در چمن خوابیده و منتظر گذر کردن دشمن هستید، کایپتان پرایس دقیقا جملاتی را که در مرحله All Ghillied Up توسط کاپیتان مک‌میلان بیان شده به زبان می‌آورد. جمله معروفی که از آن سخن می‌گوییم، جمله «Try to anticipate their paths. If you have to maneuver, do it slow and steady. No quick movements.» بوده که به معنی «تلاش کن مسیر آن‌ها را پیشبینی کنی. اگر باید مانوری انجام دهی، آن را آهسته و پیوسته انجام بده. هیچ حرکت سریعی انجام نده.»

وارسی تفنگ با و بدون فشنگ درون خشاب

در بازی Modern Warfare 2، شما می‌توانید به وارسی تفنگ‌های خود بپردازید. برای انجام دادن این کار، کاراکتر شما نگاهی به تفنگ خود انداخته، خشاب را بیرون کشیده، آن را بررسی کرده و از نو در تفنگ قرار می‌دهد. این حرکت همان جایی بوده که توسعه دهندگان توجه ویژه‌ای بر آن داشته و تلاش داشتند ما را شگفت زده کنند که در انجام آن موفق شدند!

اگر هنوز از گلوله‌های شما در خشاب باقی مانده باشند، شما به وضوح این گلوله‌ها را دیده و پس از جا زدن خشاب می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما اگر خشاب شما به طور کامل خالی شده باشد، شما هیچ گلوله‌ای در خشاب ندیده و در زمان جا زدن خشاب نیز گلوله‌های شما تکمیل نمی‌شوند! از دید ما، تماشای چنین چیزی یکی از زیبایی‌های بازی‌های اول شخص است.

اشاره شخصیت گوست به سرنوشت تلخ خود در زندگی دیگر!

پیش از شروع این بخش باید اشاره کرد اگر بازی Call of Duty Modern Warfare 2 سال ۲۰۰۹ را تجربه نکرده باشید، احتمالا این بخش را درک نکیند! همانطور که مطلع هستید، بازی‌های Call of Duty Modern Warfare و Call of Duty Modern Warfare 2 انتشار یافته در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۲، در حقیقت نسخه ریبوت دو بازی با همین نام‌ها در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ هستند که با وجود شخصیت‌های واحد، داستان‌هایی متفاوت را برای ما تعریف می‌کنند. در نسخه انتشار یافته در سال ۲۰۰۹، ژنرال شپرد (General Shepherd) دو شخصیت گوست (Ghost) و روچ (Roach) را پس از تکمیل عملیاتی مهم، با خون سردی تمام و بدون چشم داشت به گلوله بسته و سپس آن‌ها را می‌سوزاند.

در حالی که در نسخه انتشار یافته در سال ۲۰۲۲، شپرد از نو روی واقعی خود را نشان می‌دهد، ما شاهد کشته شدن شخصیت گوست نیستیم. بله گوست نمی‌میرد، اما مسیر ما به بدترین شکل ممکن از شپرد و دست راستش گریوز (Graves) جدا می‌شود.

در ادامه اتفاقات، گوست جمله‌ای به زبان می‌آورد که در لحظه ما را با فلش بک‌های نسخه سال ۲۰۰۹ روبه رو کرد. گوست جمله «Shepherd burned us» به معنی «شپرد ما را سوزاند» را به زبان آورد که برای اکثر طرفداران فراتر از یک جمله معمولی است. این جمله به طور مستقیم به خیانت شپرد و سوزاندن گوست و روچ اشاره دارد که صحنه‌ای بسیار دردناک و غم انگیز برای همه ما بود.

اشاره به سریال Breaking Bad در نقشه Santa Sena Border Crossing

یکی از نقشه‌های بخش آنلاین بازی Modern Warfare 2، نقشه Santa Sena Border Crossing است که از قضا محبوبیت چندانی در میان کاربران ندارد! این نقشه مملو از ماشین‌هایی است که تلاش داشته‌اند از مرز مکزیک و ایالات متحده آمریکا عبور کنند که به دلیل وقوع جنگ به طور کامل بسته شده است.

در میان صدها ماشین حاضر در این نقشه، کاربران متوجه ماشینی بسیار آشنا شدند. در میان تمام ماشین‌ها شما می‌توانید ماشین RV معروف سریال بریکینگ بد را ببینید! اما ممکن است بگویید این RV می‌تواند هر RV باشد، اما به در ماشین که توجه داشته باشید، متوجه چسب‌هایی می‌شوید که در سریال بریکینگ بد برای پوشاندن جای گلوله روی در قرار گرفته بودند!

در دست گرفتن تفنگ اصلی در زمان استفاده از تفنگ دوم

اگر از طرفداران قدیمی سری بازی کالاف دیوتی باشید، می‌دانید گیم پلی هر نسخه جدید از این سری بازی با تغییراتی کوچک عرضه شده تا حس و حالی جدید به ما القا کند و بازی Modern Warfare 2 در این بخش نسبت به نسخه‌های پیشین به مراتب بهتر عمل کرده است.

شما اگر در جریان مبارزه تفنگ اصلی خود را با پیستول جابجا کنید، متوجه می‌شوید که کاراکتر شما برای سرعت عمل بیشتر تفنگ اصلی را با دست چپ خود نگه داشته و به طور کامل کنار نمی‌گذارد. در سوی دیگر تفنگ پیستول را با دست راست نگه داشته و از آن استفاده می‌کند. البته شما اگر شروع به دویدن کرده یا خشاب تفنگ را تعویض کنید، تفنگ اصلی کنار گذاشته می‌شود، اما اگر این کارها را انجام ندهید و تفنگ اصلی خود را به دست بگیرید، سرعت استفاده از آن بسیار بالاتر از حالت عادی خواهد بود.

انفجار وسایل نقلیه

فارغ از اینکه در کدام نقشه از بازی مدرن وارفر ۲ به مبارزه بپردازید، وسایل نقلیه‌ای وجود دارند که طی مبارزات منفجر می‌شوند. شما می‌توانید از آن‌ها پیش و پس از انفجار به عنوان پناه استفاده کرده یا زمانی که دشمن شما از آن‌ها برای پناه استفاده می‌کند، منفجرشان کنید! اما اگر قصد دارید در این بخش نیز از جزئیات بی نظیر این بازی لذت ببرید، به شما پیشنهاد می‌کنیم کمی آرام بگیرید!

ابتدا گلوله‌ای به تایرهای ماشین زده و خالی شدن باد تایر را تماشا کنید. پس از آن به قفل صندوق عقب شلیک کرده و به هوا رفتن صندوق را ببینید. پس از آن می‌توانید با شلیک به درهای ماشین، به تماشای باز شدن ناگهانی آن‌ها بنشینید. بخش بیشتری نیز در این ماشین‌ها وجود داشته که اجازه می‌دهیم خودتان آن‌ها را بیابید. توجه به جزئیات حتی در این بخش شما را دیوانه می‌کند!

اشاره به رایلی، سگ خوب بازی Call of Duty Ghosts

احتمالا بسیاری از شما بازی Call of Duty Ghosts را به خاطر نیاورید و باید گفت به شما حق می‌دهیم آن را فراموش کنید. متاسفانه بازی Call of Duty Ghosts یکی از فراموش شده‌ترین نسخه‌های این سری بازی است. اما چیزی که ما هرگز فراموش نمی‌کنیم، سگ ژرمن شپردی است که در این بازی ما را همراهی می‌کرد و همانطور که از نام بازی می‌توان متوجه شد، بخش‌های بسیاری از این بازی به شخصیت گوست از سری مدرن وارفر اشاره داشتند. نام سگ ژرمن شپرد ما رایلی (Riley) بود و جالب است بدانید نام واقعی شخصیت گوست نیز سایمون رایلی (Simon Riley) است.

حال به سال ۲۰۲۲ و بازی Modern Warfare 2 باز می‌گردیم. در مرحله‌ای که گریوز به ما حمله ور شده و ما در قالب شخصیت سوپ (Soap) زخمی به دنبال راه نجات هستیم، در برخی خانه‌های بازی عروسکی کوچک از یک سگ را می‌بینیم که لباس نبرد به تن دارد و ما اولین مرتبه رایلی را با چنین لباسی در بازی Call of Duty Ghosts دیده بودیم.

جزئیات آب در بازی مدرن وارفر ۲

به باور بسیاری، یکی از بهترین و سرگرم کننده‌ترین بخش‌های اضافه شده به بازی مدرن وارفر ۲، مبارزات زیر آب است. البته نا گفته نماند که ما پیش‌تر نیز در سری بازی کالاف دیوتی شاهد مبارزات زیر آب بوده‌ایم، اما چند سال این ویژگی حذف شد و از نو با مدرن وارفر ۲ به این سری بازی آمد. این ویژگی در مدرن وارفر ۲ همراه خود چیزهای جدیدی در کنار گیم پلی بی نظیر آورد و آن، جزئیات آب بود.

شما زمانی که در زیر آب به مبارزه بپردازید، حریف شما ضربه کمتری از گلوله دریافت می‌کند. اما، اگر از نارنجک‌های Shock Stick استفاده کنید، قدرت آن در آب چند برابر شده و معمولا منجر به مرگ دشمن شما می‌شود. نارنجک‌های معمولی در آب صدایی به مراتب کمتر تولید کرده و موج‌های عظیمی درست می‌کنند. جزئیات بیشتری برای آب‌های بازی تعبیه شده که از نو پیشنهاد می‌کنیم خود شما به تجربه آن‌ها پرداخته تا بار دیگر به تحسین توسعه دهندگان بپردازید!

اشاره به مرحله No Russian

در آخرین ویدیو از بخش داستانی بازی مدرن وارفر ۲، ما صدای چند شخصیت منفی با لهجه روسی را می‌شنویم و اگر به داستان بازی توجه کرده باشید، کاپیتان پرایس اشاره داشته که هدف بعدی گروه او یعنی تسک فورس ۱۴۱ (Task Force 141)، ولادیمیر ماکاروف (Vladimir Makarov) است. اگر به خاطر داشته باشید، ماکاروف شخصیت منفی دو نسخه Modern Warfare 2 در سال ۲۰۰۹ و Modern Warfare 3 در سال ۲۰۱۱ است.

از همین رو، ما می‌دانیم که ماکاروف و یاران وفادارش نقشه‌های خوبی در سر ندارند! آن‌ها پیش از دریافت پیامی با مضمون No Russian، تفنگ‌های پلاستیکی خود را آماده می‌کنند! این بخش از بازی به طور مستقیم به حمله ماکاروف و یارانش و البته یک جاسوس به فرودگاه در بازی Modern Warfare 2 سال ۲۰۰۹ اشاره دارد. در این بخش ماکاروف به یاران خود دستور داده هرگز به زبان روسی صحبت نکنند تا کسی آن‌ها را شناسایی نکند!

بخش داستانی بازی Call of Duty Modern Warfare 2 گرچه کوتاه، اما بسیار کامل و لذت بخش بود و حال با دانستن این جزئیات زیبا، شما می‌توانید بار دیگر و با ذهنیتی دیگر از این بخش بازی لذت ببرید. در بخش آنلاین چند نفره نیز اینفینیتی وارد (Infinity Ward) چیزی برای ما کم نگذاشته و تجربه‌ای بی نظیر را در اختیار ما قرار داده است. به عقیده درصدی بالا از کاربران، بخش آنلاین این بازی بهترین بخش آنلاین در تاریخ سری بازی کالاف دیوتی است! نظر شما درباره این جزئیات و کلیت بازی مدرن وارفر ۲ چیست؟ شما چه جزئیاتی در این بازی کشف کرده‌اید که ما به آن‌ها نپرداختیم؟ منتظر نظرات و تجربیات شما هستیم.

3.9 8 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا