بازی Modern Warfare 3
1%
  • 0/10

چرا انتشار بازی Modern Warfare 3 در سال ۲۰۲۳ یک فاجعه بزرگ است؟

نگاهی عمیق بر جدیدترین پروژه شرکت اکتیویژن

چرا انتشار بازی Modern Warfare 3 در سال ۲۰۲۳ یک فاجعه بزرگ است؟ ۴ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

شایعات مربوط به بازی Modern Warfare 3 این روزها در میان پر مخاطب‌ترین اخبار دنیای ویدیو گیم جا دارند. حال ما قصد داریم در این مطلب به شایعات مربوط به این بازی و البته آثار منفی و مثبت انتشار آن بر دنیای ویدیو گیم و سری بازی کالاف دیوتی بپردازیم.

پس از انتشار شایعات فراوان مبنی بر عرضه بازی Modern Warfare 3 در اواخر سال ۲۰۲۳، طرفداران سری بازی کالاف دیوتی فضای مجازی را با نظرات منفی خود پر کرده‌اند و باید گفت نباید آن‌ها را سرزنش کرد! در زمان انتشار این مطلب، تنها چند ماه از گفته توسعه دهندگان این سری بازی مبنی بر فاصله دادن میان نسخه‌های اصلی سری بازی کالاف دیوتی گذشته است. این رویه توسط بسیاری از کاربران مورد استقبال قرار گرفت و آن را رویه درست می‌دانستند، با این حال اینگونه به نظر رسیده که اکتیویژن هیچ اهمیتی به نظر کاربران نداده و تصمیم گرفته نسخه‌ای جدید را در سال ۲۰۲۳ عرضه کند. در ادامه بیشتر به جزئیات این اتفاقات می‌پردازیم.

طی سال ۲۰۲۲، شایعات بسیاری شنیده می‌شد که اکتیویژن قصد دارد روند انتشار سالانه بازی‌های کالاف دیوتی را متوقف کرده و نسخه بعدی سری بازی خود را در سال ۲۰۲۴ به انتشار برساند. اما همانطور که اشاره شد این رویه که ابتدا توسط اکتیویژن نیز تایید شده بود به طور کامل از میان برداشته شده و طبق آخرین جلسه اکتیویژن با سرمایه گذاران خود، اشاره شده که آن‌ها روند انتشار سالانه نسخه‌های جدید سری بازی خود را ادامه خواهند داد.

آن‌ها طی جلسه خود اشاره داشتند که نسخه جدید بازی خود به همراه بازی مورد انتظار Call of Duty Warzone Mobile برای انتشار در سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده‌اند. اما این داستان زمانی کاربران را بیشتر بر افروخت که شایعات انتشار یافته به عرضه بازی Modern Warfare 3 در عوض یک سری جدید یا نسخه‌ای جدید از دیگر سری‌ها اشاره داشتند! به گفته تام هندرسون (Tom Henderson) گزارشگر معروف صنعت ویدیو گیم، بازی سال ۲۰۲۳ اکتیویژن بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ خواهد بود.

چرا عرضه بازی Modern Warfare 3 می‌تواند فاجعه آمیز باشد؟

در این میان یک موضوع را نباید فراموش کرد! بر افروختگی طرفداران بیش از آنکه به دلیل عرضه سالانه بازی‌های کالاف دیوتی باشد، به دلیل انتشار نسخه‌ای جدید از سری مدرن وارفر است. ما شاهد انفجار فروش بازی‌های مدرن وارفر در سال ۲۰۱۹ و مدرن وارفر ۲ در سال ۲۰۲۲ بودیم، اما انتشار دو نسخه از یک سری طی دو سال متوالی بزرگ‌ترین اشتباهی است که می‌تواند رخ دهد! شکی نیست که اکتیویژن و اینفینیتی وارد (Infinity Ward) قدرت پیشرفت گیم پلی و داستان بازی را تنها طی یک سال نخواهند داشت. به عبارت دیگر، اکتیویژن به دنبال کسب درآمد چشم گیر با نام محبوب مدرن وارفر است!

مدتی پیش، توسعه دهندگان بازی مدرن وارفر 2 اشاره داشتند که روند توسعه این بازی بیش از یک سال زمان برده است. به عبارت دیگر آن‌ها در دوران انتشار دو بازی Call of Duty Black Ops Cold War و Call of Duty Vanguard در حال توسعه بازی خود بوده‌اند. همچنین نباید فراموش کرد که توسعه دهندگان به طور مداوم در حال اصلاح بازی، در کنار توسعه و انتشار محتوای جدید برای این عنوان خود هستند. با این حال ما شاهد مشکلات بسیاری در این عنوان بودیم که نمی‌توان انکار کرد. با قرار دادن این قطعات پازل در کنار یکدیگر، متوجه می‌شویم که انتشار نسخه‌ای جدید از سری مدرن وارفر یک اشتباه بزرگ است!

از سوی دیگر، نام Modern Warfare 3 نامی بزرگ و بسیار با ابهت نه تنها در میان طرفداران دنیای کالاف دیوتی، بلکه در دنیای ویدیو گیم است و انتشار عنوانی ضعیف برگرفته از این نام، می‌تواند یک فاجعه به بار آورد. البته باید اشاره داشت که تیم اسلج همر (Sledgehammer Games) مسئول توسعه این بازی است و این واقعیت را نیز نباید فراموش کرد که آن‌ها احتمالا بیش از یک سال است که در حال توسعه مدرن وارفر ۳ هستند. با این وجود، انتشار یک بازی کامل با نام مدرن وارفر ۳، آن هم با فاصله تنها یک سال از انتشار بازی مدرن وارفر ۲ کار درستی است؟ ما اینگونه فکر نمی‌کنیم!

حداقل دو سال پشتیبانی از مدرن وارفر ۲ دروغی محض بود!

ما انتظار داریم که بازی Modern Warfare 3 گیم پلی بسیار شبیه به بازی Modern Warfare 2 داشته باشد و تغییرات چندانی در این بازی نبینیم. این موضوع بدون شک نقطه ضعفی بزرگ بوده که می‌تواند کاربران زیادی را از تجربه این بازی منصرف کند.

علاوه بر تمام این موضوعات، به موضوع ابتدایی خود یعنی قول اکتیویژن و اینفینیتی وارد درباره پشتیبانی از بازی مدرن وارفر ۲ باز می‌گردیم. کاربران زیادی این بازی را تنها به دلیل پشتیبانی حداقل دو ساله خریداری کردند. این موضوع یعنی کاربران برای حداقل دو سال نیازمند صرف پول برای بازی شوتر محبوب خود نخواهند بود. اما حال باید در انتظار یک بازی ۷۰ دلاری دیگر بنشینیم و در نهایت عنوانی بسیار شبیه به عنوان سال ۲۰۲۲ دریافت کنیم.

دیگر موضوعی که باید به آن اشاره داشت، سکوت خبری اکتیویژن است. پس از انتشار اخبار مربوط به بازی Modern Warfare 3 و در کنار آن اعتراضات بی امان طرفداران، اکتیویژن هیچ خبر رسمی برای آرام سازی این جو متشنج منتشر نکرده است. این سکوت خبری می‌تواند تا حدی به معنای تایید شایعات و خداحافظی زود هنگام با بازی کالاف دیوتی مدرن ۲ باشد.

چه بلایی بر سر سری Black Ops خواهد آمد؟

اگر ما در سال ۲۰۲۳ بازی مدرن وارفر ۳ را دریافت کنیم، تیم اکتیویژن با زبان بی زبان سری بلک اپس را کنار زده است! نباید این واقعیت را انکار کرد که بازی‌های Black Ops 3 و Black Ops 4 موفقیت خیره کننده‌ای نداشتند، اما از سوی دیگر نباید غافل شد که پتانسیل این سری بازی بسیار بالا است. شکی نیست که کنکاش در دنیای این سری بازی و توسعه عنوانی در خود نام بلک اپس می‌تواند مانند دو نسخه ابتدایی داستان و گیم پلی خیره کننده‌ای را در اختیار ما قرار دهد. در سوی دیگر طرفداران بسیاری هستند که علاقه زیادی به سری بلک اپس داشته و در انتظار آن نشسته‌اند! در این میان باید اشاره داشت که تخفیفات اخیر شبکه استیم سبب فروش چشم گیر بازی Black Ops 3 شده که نشانه‌ای واضح از علاقه طرفداران به این سری بازی است.

انتشار بازی مدرن وارفر ۳ در سال ۲۰۲۳ به معنای به تعویق افتادن سری بلک اپس حداقل تا سال ۲۰۲۴ است. این در حالی است که اکتیویژن می‌توانست عنوانی کوچک‌تر از این سری بازی را به انتشار رسانده و در آینده آن را به سری بازی اصلی خود ارتباط دهد. همچنین نباید فراموش کرد که از گذشته ارتباطی خاصی میان سری بلک اپس و مدرن وارفر بوده که اکتیویژن می‌توانست از این موضوع طی سال ۲۰۲۳ بهره ببرد.

به طور کلی به باور ما اعتراض کاربران کاملا بر حق بوده و اکتیویژن در حال ارتکاب اشتباهی بزرگ است که می‌تواند سبب سقوط چشم گیر این سری بازی جذاب شود. نظر شما درباره بازی Modern Warfare 3 و شایعات پیرامون این بازی چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments