واکنش اکتیوِیژن به دزدیده شدن اکانت‌های بازیکنان Call of Duty: Warzone

پس از مدت‌ها آرامش به وردانسک برمی‌گردد؟

بن شدن هکرها در وارزون

اکتیویژن بالاخره دست به کار شده و درحال جلوگیری از هکرها و چیترهای بازی Call of Duty: Warzone است. کاهش اکانت‌های دزدی و هک شده نوید روزهای خوش در بازی‌های سری Call of Duty را می‌دهد.

طبق خبر اخیر وبسایت Motherboard، فروشندگان اکانت‌های هکی بازی Call of Duty: Warzone به‌لطف تمهیدات امنیتی اخیر این بازی درحال بیکار شدن بوده و اکانت‌های فروشی آن‌ها روبه پایان هستند. مانند بسیاری از بازی‌های دیگر، بازی Call of Duty: Warzone نیز بازار سیاه داشته و اکانت‌های هکی و دزدیده شده آن با قیمت‌های نجومی به‌فروش می‌رسند. محبوبیت این بازی باعث شده انبوهی از هکرها و چیترها به‌دنبال دست بردن در آن باشند. طی چند مدت اخیر شما می‌توانستید اسکین مورد نظر خود در یک اکانت را با قیمتی در حدود ۳۰۰ دلار خریداری کنید و این درحالی‌ست که اکانت شامل اسکین محبوب Damascus از بازی Call of Duty Modern Warfare می‌تواند برچسب قیمتی ۲۰۰۰ دلاری را به‌دوش بکشد.

مشکل بزرگ این است که بسیاری از این اکانت‌ها با تلاش و صرف زمان زیاد توسط کاربران جمع آوری شده و هک شدن آن‌ها همیشه مایه تاسف است. از همین رو توسعه دهندگان این بازی شرایط امنیتی بسیار سختی را تعبیه کرده‌اند تا هکرها نتوانند به آسانی این اکانت‌ها را از کاربران بدزدند. این شرایط امنیتی جدید شامل استفاده از سیستم Captcha جدید شده که سرعت باز شدن پسوورد اکانت‌ها به‌وسیله پسووردهای تصادفی را به‌شدت کاهش داده و درعین حال فعالیت‌های مشکوک را به‌منظور جلوگیری از هک کنترل می‌کند.

وبسایت Motherboard در ادامه اشاره داشت که طی مشاهدات آن‌ها در سرورهای شبکه اجتماعی دیسکورد، فروشندگان اکانت‌ها و هکرها به‌دنبال راه‌های جدید از جمله ابزار بازگشایی آیتم‌های این بازی به‌جای هک کردن آن‌ها هستند تا بتوانند مشتریان خود را راضی نگه دارند. یکی از فروشندگان معروف در این باره گفت:

از آن‌جایی که ابزار امنیتی جدید تعداد اکانت‌ها را به شدت پایین آورده و روش دسترسی به آن‌ها را محدود کرده است، ما قصد داریم به شما پیشنهاد استفاده از سرویس‌های متنوع را بدهیم. به‌طور خلاصه ما قصد داریم به شما در بازگشایی تقریبا همه چیز در بازی‌های Call of Duty Modern Warfare و Call of Duty Black Ops Cold War کمک کنیم.

اکانت‌های قدیمی‌تر که شامل اسکین‌های محبوب و گاهی آزار دهنده مانند اسکین سیاه کاراکتر Roze می‌شدند تقریبا از بین رفته و کسانی که پیش‌تر آن را با استفاده از اکانت‌های دزدیده شده خریداری نکرده یا موفق نشده‌اند آن را در بتل پس بازی دریافت کنند، در آینده نیز موفق به دریافت آن نخواهند شد. هنگامی که از فروشندگان پرسیدیم که این اکانت‌های قدیمی چه زمانی به بازار برخواهند گشت، با پاسخ کوتاه و البته خوش آیند «هرگز» روبه‌رو شدیم که می‌تواند برای کسانی که از دزدیده شدن اکانت‌هایشان ترس دارند خوش‌آیند باشد.

بازگشایی اکانت شخصی جدید و همینطور آیتم‌های مورد نظر در آن اکانت و استفاده نکردن از اکانت دیگران می‌تواند برای برخی خوشحال کننده باشد، بااین حال باید ریسک شناسایی و بن شدن توسط اکتیویژن را به جان خرید. این نکته را نیز باید در نظر داشت که بن شدن می‌تواند دائمی باشد و سبب شود شما قادر به بازگشایی اکانت تازه با IP اینترنتی خود نباشید.

ماه‌های طولانی‌ست که بازی Call of Duty: Warzone تبدیل به زمین بازی هکرها و چیترها شده و بسیاری به همین سبب این بازی را کنار گذاشته‌اند، ولی اینگونه به‌نظر می‌رسد که تمهیدات تازه اکتیویژن پاسخگو بوده و حداقل با تعداد کمتری از اکانت‌های هک شده روبه‌رو می‌شویم. ما طی ماه‌های گذشته شاهد استفاده بسیار زیاد از هک Aimbot و حتی حمله عمدی به استریمرها در این بازی بودیم که بسیاری را عصبانی کرده است. حال باید دید اکتیویژن چه روش‌های تازه‌ای برای جلوگیری از این فساد دارد. آیا شما نیز مورد حمله هکرها و چیترها قرار گرفته‌اید؟ فکر می‌کنید اکتیویژن چه روشی برای جلوگیری از آن‌ها دارد؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا