بازگشت چهره‌های آشنا در فیلم کوتاه بازی Battlefield 2042

این ویدیو بیش از ۹ دقیقه زمان دارد

بازگشت چهره‌های آشنا در فیلم کوتاه بازی Battlefield 2042 سورنا رضایی ۰ ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ تریلر بازی

شرکت الکترونیک آرتز ساعاتی قبل فیلم کوتاه بازی Battlefield 2042 را در وب سایت یوتیوب قرار داد که تماشایش به بیش از ۹ دقیقه زمان نیاز دارد.

دایس و الکترونیک آرتز اواسط خرداد سال جاری به گمانه‌زنی‌ها خاتمه داده و به صورت رسمی از جدیدترین نسخه بتلفیلد رونمایی کردند. این بازی تحت عنوان Battlefield 2042 شناخته شده و همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، داستانی در آینده نزدیک را روایت می‌کند. در پی تغییرات اقلیمی، اوضاع اقتصادی جهان در شرایط نگران‌کننده‌ای قرار گرفته و بسیاری از کشورها از هم می‌پاشند. در چنین شرایطی، مردمانی که دیگر کشوری ندارند، سوار کشتی‌های عظیم شده و به کشورهای دیگری می‌روند که شرایط نسبتا خوبی دارند. با این حال، بسیاری از پناهجویان پذیرفته نشده و «مردمان بدون میهن» لقب می‌گیرند. به هر حال، کشورهای باقی مانده از ظرفیت کافی برخوردار نیستند.

اگرچه بتلفیلد به واسطه رقابت‌های چندنفره خود شناخته می‌شود، همیشه دارای بخش داستانی بوده است. این موضوع برای بازی Battlefield 2042 صدق نمی‌کند. سازندگان در دایس تصمیم گرفتند بخش داستانی را به صورت کامل حذف کرده و تمام تمرکز خود را روی رقابت‌های آنلاین قرار دهند. با این حال، حذف بخش داستانی به معنی نبود داستان نیست. تیم توسعه قصد دارد از سیاست مشابهی با Overwatch و Apex Legends بهره برده و اتفاقات را در قالب محتویات آنلاین روایت کند.

الکترونیک آرتز و دایس ساعاتی قبل فیلم کوتاه بازی Battlefield 2042 را در وب سایت یوتیوب به اشتراک گذاشتند. این ویدیو بیش از ۹ دقیقه زمان داشته و چهره‌های آشنایی را در خود جای داده است. در ابتدا صدای رسانه‌های خبری را می‌شنویم که توضیحاتی را درباره شرایط حاکم بر جهان ارائه می‌دهند. تمامی ماهواره‌ها از کار افتاده و سیستم‌های راهیابی دیگر عمل نمی‌کنند. ایالات متحده آمریکا رقیب خود، یعنی روسیه را متهم می‌کند و بر عکس. در همین بین، اختلافات دو کشور مزبور با مردمان بدون میهن در حال افزایش است.

فیلم کوتاه بازی Battlefield 2042 سپس تمرکز خود را روی یک سرباز قرار می‌دهد که با قایق به یک شهر ساحلی آمده و می‌خواهد یک کیف را تحویل بگیرد اما تحویل‌دهنده مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته می‌شود. سرباز مسلح نخست دشمن را زخمی کرده و سپس کیف را برمی‌دارد. در ادامه فاش می‌شود سرباز مسلح آیریش و سرباز دشمن هم پاکوفسکی است. در صورتی که Battlefield 4 را تجربه کرده باشید، باید بدانید آن‌ها قبلا سربازان ایالات متحده آمریکا بوده‌اند. پاکوفسکی همچنان به آمریکا وفادار است اما آیریش بنا به دلایلی ترجیح داد ارتش را ترک کرده و به مردمان بدون میهن بپیوندد.

آیریش نمی‌تواند همرزم قدیمی خود را رها کند تا در اثر خونریزی بمیرد. به همین دلیل، او را همراه خود به کشتی می‌برد تا مورد مداوا قرار بگیرد. پاکوفسکی پس از به هوش آمدن فاش می‌کند اگر دست آز به کیف برسد، جنگ جهانی سوم را راه می‌اندازد. در همین حین، آز به کشتی حمله کرده و پس از کشتن مردان آیریش پسرش را گروگان می‌گیرد. او مجبور می‌شود کیف را تحویل دهد که در همین حین پاکوفسکی سر رسیده و پسر آیریش را نجات می‌دهد اما خودش توسط هلی کوپتر کشته می‌شود. در انتها، آز موفق می‌شود اطلاعات داخل کیف را بدست آورد.

کیفی که آیریش، پاکوفسکی و آز دنبالش بوده‌اند، در واقع یک کامپیوتر کوچک است که مختصات محل سقوط یک سلاح محرمانه آمریکا را در خود جای داده است؛ سلاحی که مانند ماهواره دور زمین می‌چرخید. اینطور که به نظر می‌رسد، فاش شدن اطلاعات مربوط به سلاح محرمانه می‌تواند به آغاز جنگی عظیم میان آمریکا و روسیه منجر شود. آز مانند آیریش کشوری ندارد اما برخلاف او حاضر است دست به کاری بزند تا مردمش رنگ آرامش را ببینند، حتی اگر این کار شروع یک جنگ را به همراه داشته باشد.

بازی بتلفیلد 2042 در تاریخ ۲۲ اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی (مصادف با ۳۰ مهر ماه سال جاری) عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا