برنامه‌ سامسونگ برای توسعه فناوری 6G با سرعت هزار گیگابیت بر ثانیه

سرعت ۱۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه

فناوری 6G

سامسونگ در حالی برنامه‌ریزی برای توسعه‌ی فناوری 6G با سرعت هزار گیگابیت بر ثانیه است و تاخیر ده میلی ثانیه‌ای را برای آن پیش بینی کرده است.

در حالی که فناوری 5G در برخی از کشورها هنوز توسعه نیافته، سامسونگ درصدد است تا فناوری 6G را ارائه کند و پیش‌بینی کرده که این فناوری تا سال ۲۰۲۸ میلادی وارد بازار شود.

سامسونگ اعلام کرده که توسعه‌ی فناوری 6G را از سال ۲۰۲۱ آغاز می‌کند و انتظار دارد تا اولین سرویس‌های تجاری آن سال ۲۰۲۸ راه‌اندازی شوند و تا سال ۲۰۳۰ به شکل کامل گسترش یابد.

بر اساس گزارش سامسونگ، سرعت، تأخیر و پایداری مهم‌ترین پیشرفت‌های 6G نسبت به 5G خواهد بود.

این شرکت همچنین در توضیح فناوری 6G آورده است: در حالی که 5G برای دستیابی به نرخ داده‌ با سرعت ۲۰ گیگابیت در ثانیه طراحی شده بود، در 6G هدف ما انتقال داده با سرعت هزار گیگابایت بر ثانیه است تا به کاربر تجربه واقعی یک گیگابایت بر ثانیه را ارائه دهیم.

سامسونگ پیش بینی کرده که در این فناوری تاخیر به زیر ۱۰ میلی ثانیه برسد و پایداری نسبت به شبکه 5G حدود ۱۰ برابر بیشتر شود و به این ترتیب می‌توانیم شاهد انجام کارهایی مثل عمل‌های جراحی از راه دور و واکنش اضطراری باشیم.

این شرکت کره جنوبی همچنین چندین مورد استفاده‌ از این فناوری را مطرح و پیش‌بینی کرده که وضوح تصویر در محتوای واقعیت افزوده تا 8K و در واقعیت مجازی تا 16K افزایش یابد. این در حالی است که فناوری 5G نمی‌تواند چنین سرعتی را فراهم کند.

دو مورد دیگر که سامسونگ برای فناوری 6G در نظر دارد توسعه‌ی هولوگرام با عمق بالا و نیز استفاده از این فناوری در هوش مصنوعی است چرا که معتقد است این فناوری باعث کاهش مصرف برق، پیش بینی و رفع مشکلات شبکه و بهبود عملیات انتقال می‌شود.

روشن است که تا توسعه‌ی شبکه‌ی 6G هنوز راه طولانی در پیش است اما سامسونگ و شرکت‌های دیگر همچون اریکسون، هواوی و شیائومی هم‌اکنون روی 6G کار می‌کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا