کلاهبرداری ۴۳ میلیون دلاری فاکسکان برای استفاده از قطعات معیوب در آیفون

کلاهبردازی تازه فاکسکان خسارت زیادی روی دست اپل گذاشت

کلاهبرداری ۴۳ میلیون دلاری فاکسکان برای استفاده از قطعات معیوب در آیفون ساحره چمنی ۰ ۰۲ دی ۱۳۹۸ موبایل
فاکسکان آیفون

طبق گزارش‌ها، اپل در حال تحقیق درباره کلاهبرداری گسترده توسط مدیران فاکسکان است که آیفون‌های جدیدی را با استفاده از قطعات معیوب مونتاژ می‌کنند.

شرکت تایوانی فاکسکان روز چهارشنبه گزارش داد که تیمی تحقیقاتی درباره موضوعی که ادعا می‌شود کلاهبرداری است تحقیق می‌کنند. گزارش‌ها حاکی از آن است که کارمندان آیفون‌هایی را با قطعات معیوب تولید و روانه بازار کرده‌اند.

یک تاجر تایوانی اعلام کرده که با گروهی از کارمندان مدیریت در کارخانه ژنگ‌‌ژو فاکسکان برای مونتاژ قطعات معیوب آیفون همکاری کرده است که بعدا از این قطعات در ساخت آیفون‌ها یا دیگر گوشی‌ها و محصولات چینی استفاده شود.

اجزای معیوب طی یک روند طبیعی از رده خارج شده و کلا به عنوان زباله دور ریخته می‌شوند. بر این اساس این تاجر اقدام به استفاده مجدد از این قطعات در آیفون‌های جدید کرده و پول زیادی به جیب زده است.

گفته می‌شود این تاجر تایوانی بخش بزرگی از ثروت خود را از طریق معاملات غیرقانونی به‌دست آورده و در طول سه سال گذشته ۴۳ میلیون دلار این طریق به جیب زده است.

هنوز جزییات دقیقی از این موضوع در دست نیست، اما گزارش‌های محلی حاکی از آن است که یک تیم مدیریت که مسئول تخریب قطعات معیوب بوده، این قطعات را دوباره به خط تولید برگردانده و در مونتاژ آیفون‌های جدید استفاده کرده و خریداران هم بدون اطلاع این گوشی‌ها را خریداری کرده‌اند.

ظاهرا این موضوع توسط یکی از افراد محلی طی یک ایمیل به شرکت اپل فاش شده و در پی آن اپل تحقیقات رسمی خود را آغاز کرده است. بر این اساس تحقیقات توسط تیم حسابرسی تجاری (BA&A) اپل انجام می‌شود و مستقیما به هیات مدیره شرکت گزارش می‌شود.

گفته می‌شود یک گزارشگر مستقیما به تیم کوک ایمیل زده و از این کلاهبرداری خبر داده است.

گزارش‌ها حاکی است که فاکسکان هنوز در این رابطه اظهار نظری نکرده است، اما رئیس سابق این کمپانی، تری گوو گفته است که در شرکتی با بیش از یک میلیون کارمند، اتفاقات غیرمنطقی بی‌شماری رخ می‌دهد و چنین موضوعی هم عجیب نیست.

تاکنون کلاهبرداری‌های زیادی در رابطه با آیفون صورت گرفته است؛ اوایل سال میلادی جاری دو دانشجو مهندسی چینی برای دستگاه‌های جعلی آیفون ضمانت رسمی اپل ساخته بودند و به این ترتیب یک میلیون دلار از این طریق کلاهبرداری کردند.

عملیات مشابهی اواخر سال گذشته صورت گرفت که بیش از 6 میلیون دلار برای اپل هزینه داشت. همچنین یک کلاهبرداری دیگر در زمینه سرقت هویت کاربران صورت گرفت که برای اپل ۱۹ میلیون دلار هزینه در برداشت، اما ظاهرا کلاهبرداری جدید که مربوط به مونتاژ آیفون با قطعات معیوب است خسارت بیشتری را متوجه اپل می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا