1%
  • 10/10

رتبه بندی قدرتمندترین شخصیت‌های زن دی سی

زنانی که نباید دستِ کم گرفته شوند

رتبه بندی قدرتمندترین شخصیت‌های زن دی سی ۱۲ ۰۴ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

حالا که بازیگر جدید سوپرگرل به بحث داغی در میان طرفداران تبدیل شده، تصمیم گرفتیم قدرتمندترین شخصیت‌های زن دی سی را رتبه بندی کنیم.

کمیک بوک‌های دی سی، زادگاه و خانه ابرقهرمانان زن قدرتمندی است که چندان از پتانسیل‌شان در سینما استفاده نشده است. به بیان دقیقتر، ابرقهرمانان زن تا قبل از سال ۲۰۱۷ میلادی حضور چندانی روی پرده نقره‌ای نداشته و اگر هم داشتند، تنها در قالب همکاری با یک ابرقهرمان مرد بود. اکران Wonder Woman در این سال همه چیز را تغییر داد و باعث شد تهیه کنندگان به پتانسیل نهان این شخصیت‌ها پی ببرند.

استودیوهای دی سی و وارنر چندی پیش بازیگر سوپرگرل در فرنچایز DC Universe را بصورت رسمی معرفی کردند. به بهانه این اتفاق، قصد داریم به معرفی قدرتمندترین شخصیت‌های زن دی سی پرداخته و آن‌ها را رتبه بندی کنیم. در ادامه با وب سایت سرگرمی همراه باشید.

شخصیت‌های زن دی سی

۳۰ – چیتا (Cheetah)

نسخه لایو اکشن چیتا که در فیلم Wonder Woman 1984 به تصویر کشیده شد، بدلایل مختلف چندان مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت اما این اتفاق اصطلاحاً چیزی از ارزش‌های این ابرشرور کم نمی‌کند. در ضمن، این شخصیت نخستین بار در سال ۱۹۴۳ میلادی به صفحات کمیک بوک آمد و تاکنون چند شخصیت مختلف از هویتش استفاده کرده‌اند.

چیتا معمولاً در کمیک بوک‌ها از واندر وومن الهام گرفته و سعی کرده به زنی قدرتمند مانند او تبدیل شود. از ویژگی‌هایش (جدا از ظاهری شبیه به چیتا) می‌توان به پنجه‌های تیز، هوش بالا، سرعت بالا و قدرت زیاد اشاره کرد. او همچنین گاهی اوقات از قابلیت برقراری ارتباط با گربه سانان برخوردار است.

شخصیت‌های زن دی سی

۲۹ – آلیس (Alice)

آلیس نخستین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی معرفی و در ابتدا بعنوان دشمن اصلی بت وومن به تصویر کشیده شد. او در کمیک بوک‌ها شخصیت پیچیده‌ای داشته و جدا از شباهت ظاهرش به شخصیت آلیس در رمان‌ها، تنها از جملات این شخصیت برای برقراری ارتباط استفاده می‌کند. در ضمن، نسخه لایو اکشن او در سریال Batwoman حضور دارد.

آلیس نه در کمیک بوک‌ها و نه در سریال Batwoman هرگز قدرت‌های فراطبیعی نداشته و تنها به لطف تمرین‌های زیاد به یک مبارز با تجربه تبدیل شده است. او همچنین قادر است مهارت‌های جدید را خیلی زود یاد گرفته و در استفاده از انواع مختلف سلاح‌ها هیچ مشکلی ندارد. در ضمن، اگرچه زندگی پر فراز و نشیب باعث شد شخصیتی آسیب پذیر داشته باشد و از سوی دیگران مورد سوء استفاده قرار گیرد، نهایتاً به یک ابرقهرمان تبدیل شد.

۲۸ – ویکسن (Vixen)

ویکسن یک ابرقهرمان بوده و نخستین بار در سال ۱۹۸۱ میلادی به کمیک بوک‌های دی سی آمد. او به نژادی از زنان تعلق دارد که می‌توانند با ارواح حیوانات ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها کمک بگیرند. همچنین شخصیت‌های متعددی از هویت ویکسن برای فعالیت‌های ابرقهرمانانه استفاده کرده و دو نسخه متفاوت و لایو اکشنش در فرنچایز اروورس (Arrowverse) حضور داشتند.

مری، زنی است که خطوط قرمز اخلاقی سفت و سختی داشته، می‌خواهد عدالت همیشه و همه جا اجرا شده و وابستگی شدیدی به سنت‌ها دارد. او همچنین تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا به هر کسی که نیاز دارد کمک کند. در ضمن، اگر مری ببیند یک شهر یا منطقه‌ای ابرقهرمان مخصوص خود را دارد، ترجیح می‌دهد آن جا را ترک کرده و به شهری برود که هیچ فردی در آن مشغول مبارزه برای عدالت نیست.

شخصیت‌های زن دی سی

۲۷ – کت وومن (Catwoman)

 کت وومن تقریباً در تمام آثاری که با محوریت بتمن (Batman) ساخته شده‌اند، حضور داشته است. دلیلش را باید در رابطه بسیار پیچیده او و بروس وین جستوجو کرد. کت وومن همچنین هیچ گونه قدرت فراطبیعی‌ای نداشته اما مهارت‌هایش به عنوان یک ژیمناست حرفه‌ای باعث می‌شود پای به پای ابرقهرمانان فراانسانی پیش برود. به این موارد باید مهارت در استفاده از شلاق و مبارزه تن به تن را اضافه کرد.

کت وومن یا زن گربه‌ای را نباید یک قهرمان یا شرور دانست؛ زیرا بخاطر پایبندی به برخی خطوط قرمز اخلاقی در لیست ضدقهرمانان قرار می‌گیرد. او حتی گاهی اوقات حکم رابین هود جامعه‌اش را داشته و از ثروتمندان دزدیده و به مردم فقیر کمک می‌کند. پایبندی به همین خطوط قرمز هم باعث شده به متحدی برای بتمن تبدیل شود، نه یک دشمن برای او.

۲۶ – بت وومن (Batwoman)

کاترین کیت کین، دومین شخصیتی است که از هویت بت وومن یا زن خفاشی برای انجام فعالیت‌های ابرقهرمانی استفاده کرد. اگرچه دختر عموی بروس وین بوده، فعالیت‌های مستقلی در شهر گاتهام دارد. البته تاثیری که روی شهر و مردمش داشته، به هیچ وجه با تاثیر بتمن قابل مقایسه نیست اما این دلیل نمی‌شود فعالیت‌هایش نادیده گرفته شود.

بت وومن طی سال‌های فعالیتش مقابل شخصیت‌های بسیار قدرتمندی قرار گرفته است که برای مثال می‌توان به آلیس اشاره کرد. در ضمن، زن خفاشی شاید قدرت‌های فراانسانی نداشته باشد، می‌تواند در مبارزه از پس خودش برآمده و دشمنش را زمین گیر کند.

۲۵ – سوپر وومن (SuperWoman)

سوپر وومن نسخه شرور واندر وومن بوده و به جهانی موازی به نام زمین شماره ۳ تعلق دارد. مانند شاهدخت دایانا، او یک زن آمازونی بوده و قابلیت‌های قابل توجهی مانند پرواز، قدرت فراانسانی، سرعت و بازیابی سریع زخم‌ها را دارد. او همچنین نسخه متفاوتی از کمند حقیقت را داشته که با نام کمند تسلیم شناخته می‌شود.

اگرچه گاهی اوقات پیروز بوده، در اکثر مواقع حرفی مقابل واندر وومن نداشته و شکست می‌خورد. سوپر وومن همچنین بعضی مواقع در برابر بلک کنیری هم کم آورده است.

شخصیت‌های زن دی سی

۲۴ – بلک کنیری (Black Canary)

یکی از قدیمی‌ترین قهرمان‌هایی که نامش در میان شخصیت‌های کمیک بوک‌های دی سی دیده می‌شود، بلک کنیری یا قناری سیاه است. این شخصیت گاهی اوقات به عنوان یک انسان عادی به تصویر کشیده می‌شود که با استفاده از دستگاهی به خصوص جیغ بسیار بلندی می‌کشد. گاهی اوقات هم به عنوان یک ابرانسان در داستان ظاهر شده که بدون هیچ دستگاهی می‌تواند جیغ‌های بسیار بلند و آزاردهنده‌ای بکشد. در ضمن، هویت بلک کنیری معمولاً بصورت خانوادگی انتقال داده می‌شود.

تقریباً تمام نسخه‌های بلک کنیری زندگی سختی داشته‌اند. یکی از نسخه‌ها سال‌های ابتدایی زندگی خود را در خیابان‌ها گذراند، تا اینکه هنرهای رزمی یاد گرفت و از آن برای کمک به دیگران بهره برد. نسخه‌ای دیگر، خودش را از اعتیاد به مواد مخدر رهایی داد و نهایتاً به قهرمانی تبدیل شد که می‌شناسیم. در ضمن، این ابرقهرمان اغلب رهبری گروه‌های ابرقهرمانی را بر عهده می‌گیرد.

۲۳ – لویس لین (Lois Lane)

شخصیت‌های مونثی که با ابرقهرمانان گره‌ خورده‌اند، معمولاً تنها جنبه تزئینی داشته یا نهایتاً بعنوان شریک عشقی در داستان حضور پیدا می‌کنند اما این قاعده برای لویس لین، معشوقه سوپرمن صدق نمی‌کند. او همیشه شخصی جدی و مستقل بوده که حرف‌هایش را به صراحت زده و برای رسیدن به هدفش، از هیچ چیز و هیچ کس نمی‌ترسد.

پایبندی لویس لین به اهدافش به گونه‌ایی است که حتی مورد تهدید قرار گرفتن از سوی ابرشرورهای فراطبیعی قادر نیست او را ترسانده و از تلاش بازدارد. همین ویژگی برای اثبات قدرت لین کافی است.

شخصیت‌های زن دی سی

۲۲ – آماندا والر (Amanda Waller)

اگر یک شخصیت زن وجود داشته باشد که ابرانسان‌ها و ابرشرورها شدیداً از او بترسند، بدون شک آماندا والر است. آماندا همیشه به عنوان مدیری توانا و ترسناک به تصویر کشیده شده که به راحتی قادر است تبهکاران و حتی ابرشرورها را تحت فرمان خود درآورد. نمونه این اتفاق در فیلم‌های Suicide Squad و The Suicide Squad و همچنین بازی Suicide Squad: Kill the Justice League قابل مشاهده است.

آماندا والر یکی از شخصیت‌های انگشت شماری است که مقابل بتمن سر خم نکرده و به اقداماتش ادامه داده است. همچنین شخصیت مصممی داشته و هیچ چیز نمی‌تواند او را از رسیدن به خواسته‌اش منصرف کند.

۲۱ – بتگرل (Batgirl)

وقتی اقتباسی با محوریت بتمن در دست ساخت قرار می‌گیرد، طرفداران خواهان ملاقات با شخصیت‌های متعددی هستند که یکی از آن‌ها اوراکل یا همان بتگرل است. او هم حکم یک ابرقهرمان توانا را داشته که می‌تواند در جلوی صحنه تاثیرگذار بوده و دخل دشمنان را دربیاورد و هم حکم یک نِرد را دارد که می‌تواند در پشت صحنه حضور داشته و بازی را مطابق خواسته‌های بتمن پیش ببرد. بخصوص اینکه در حوزه تکنولوژی و برنامه نویسی فرد باسوادی است.

همین ویژگی‌‌ها هم باعث شده بتمن در بسیاری از ماموریت‌های سخت و چالش برانگیز به بتگرل تکیه کند.

شخصیت‌های زن دی سی

۲۰ – دریمر (Dreamer)

دریمر شاید شخصیت جدیدی باشد و مدت زیادی از اضافه شدنش به لیست شخصیت‌های زن دی سی نگذشته باشد، این موضوع اصلاً باعث نمی‌شود از قدرت‌هایش چشم پوشی کنیم. قدرت‌های او از جهان رویا نشات گرفته شده و می‌تواند انرژی را به سمت دشمن فرستاده یا از آینده مطلع شود. همچنین این قابلیت‌ها از طریق مادر به فرزند به نسل‌های بعد انتقال داده می‌شود.
دریمر نخستین بار در سریال Supergirl معرفی شد و چند سال بعد به صفحات کمیک بوک آمد.
شخصیت‌های زن دی سی

۱۹ – هارلی کویین (Harley Quinn)

مگر می‌شود بحث شخصیت‌های زن کمیک بوک‌ها (چه مارول و چه دی سی) به میان بیاید و اسمی از هارلی کویین برده نشود؟ او را می‌توان نسخه مونث جوکر نامید که به همان اندازه دیوانه بوده و از جنون لذت می‌برد. هارلی همچنین در استفاده از سلاح‌های سرد و گرم مهارت بالایی داشته و ژیمناست فوق العاده‌ای است. در ضمن، مواد شیمیایی قادر نیستند رویش تاثیر منفی بگذارند.

هارلی کویین در اقتباس‌های مختلف، ویژگی‌های متفاوتی دارد که یکی از آن‌ها رهبری است. او به خوبی می‌تواند افراد مختلف را دور هم جمع کرده و آن‌ها را مدیریت کند. این ویژگی در فیلم Birds of Prey به نمایش گذاشته شد.

شخصیت‌های زن دی سی

۱۸ – تالیا الغول (Talia Al-Ghul)

داستان‌هایی که تالیا الغول در آن‌ها حضور دارد، همیشه جلوتر از زمان خود بودند. جدا از مهارت در هنرهای رزمی و تسلط به زبان‌های مختلف، تقریباً قادر است هر فردی را فریب داده و از او برای رسیدن به خواسته‌های شوم خود سوء استفاده کند. تالیا بقدری در متقاعد کردن اشخاص ماهر است که اگر بخواهد می‌تواند تمام جهان را به زانو درآورد.

تالیا الغول احتمالاً تنها فردی است که بروس وین گارد دفاعی‌اش را در مقابل او پایین آورد و اجازه داد بسیار نزدیکش شود.

۱۷ – داو (Dove)

پس از اینکه صاحب هویت داو در جریان کمیک بوک Crisis on Infinite Earths ناپدید شد، داون گرنگر از آن استفاده کرد. قدرت‌های داو از فردی به نام ارباب نظم آمده که به او قدرت و سرعتی فراانسانی داده و قادر ساخته وجود هر نوع خطری را حس کند. داو همچنین معمولاً با هاوک همکاری کرده که از لحاظ شخصیتی کاملاً در تضاد با هم هستند.

صلح طلبی داو را بعنوان یک نقطه ضعف در نظر نگیرید، چون همان شخصیتی است که نقشی اساسی در پیروزی ابرقهرمانان در کمیک بوک Blackest Night داشت.

شخصیت‌های زن دی سی

۱۶ – زاتانا (Zatana)

زاتانا تنها یک ساحره نبوده و یک شعبده باز بسیار قدرتمند است. او بواسطه مهارتش در این حوزه می‌تواند توهماتی را بوجود آورده و از این طریق، قدرت‌های واقعی خود را از دیگران پنهان کند. زاتانا یکی از قدرتمندترین جادوگران بوده و ریشه قدرتش، ژنتیکی است. او می‌تواند طلسم‌های زیادی را اجرا کرده و با استفاده از آن‌ها دشمنانی مانند پارادیمن‌ها را شکست دهد.

یکی از قابلیت‌های برجسته زاتانا، گرفتن فال و آینده نگری است. البته نویسندگان کمیک بوک‌ها هیچ وقت محدودیتی برای آینده نگری زاتانا قائل نشده و مشخص نیست چه حد از اتفاقات پیش رو را می‌تواند مشاهده کند. او همچنین قادر است مفاهیم پیچیده‌ای مانند زمان و مکان را دستکاری کند.

۱۵ – پویزن آیوی (Poison Ivy)

در کمیک بوک‌های دی سی شخصیتی وجود دارد که می‌تواند از طریق بوسه دشمن خود را به کام مرگ بفرستد؛ زیرا بدنش قادر به تولید موادی سمی بوده که می‌تواند موجودات زنده را بکشد. همین یک ویژگی احتمالاً برای توصیف میزان قدرتمندی پویزن آوی کافی است.

پویزن آوی از مصونیت در برابر مواد سمی برخوردار بوده و همین موضوع، او را در لیست شخصیت‌هایی قرار داده که جوکر با سمش نمی‌تواند روی آن تاثیر بگذارد؛ لیستی که افراد انگشت شماری را شامل می‌شود. پویزن آوی همچنین می‌تواند گیاهان را کنترل کرده و از آن‌ها برای دستیابی به اهدافش بهره ببرد. به این مورد باید قابلیت تاثیرگذاری روی ذهن مردان را اضافه کرد.

شخصیت‌های زن دی سی

۱۴ – مرا (Mera)

مواجهه با سونامی برای اکثر انسان‌ها می‌تواند پایانی بر زندگی‌شان باشد اما همین بلای طبیعی برای مرا مثل پریدن داخل یک استخر است. او نه تنها در برابر هر گونه حمله آب پایه مصنویت دارد، بلکه می‌تواند از آب برای حمله به دشمنان استفاده کند.

مرا قادر است برای مدتی نامحدود داخل آب مانده و می‌تواند در اعماق دریاها و اقیانوس‌ها با سرعتی باورنکردنی حرکت کند. این سرعت به قدری زیاد است که می‌تواند زیردریایی‌های بزرگ را به دو نیم تقسیم کند.

۱۳ – آیس (Ice)

تورا اولافس داتِر با نام مستعار آیس، یکی از قل‌های یخ و آتش است که در تیم لیگ عدالت عضویت دارند. آیس معمولاً به عنوان دختری شیرین و مهربان به تصویر کشیده که قدرت زیادی دارد.

آیس روی برف، یخ و دماهای پایین کنترل داشته و بواسطه همین قابلیت می‌تواند کولاک‌های سهمگینی را ایجاد کند. آیس همچنین کنترل کامل روی قدرت‌های خود نداشته و ممکن است تسلط روی آن‌ها را از دست بدهد؛ اتفاقی که می‌تواند او را به تهدیدی برای دشمنان، متحدان و صد البته خودش تبدیل کند.

شخصیت‌های زن دی سی

۱۲ – بیگ باردا (Big Barda)

تمام چیزی که احتمالاً باید درباره بیگ باردا بدانید، این است که یک خدا محسوب می‌شود. او از نژادی مشابه با دارک ساید (Darkseid) بوده که یکی از قدرتمندترین ابرشرورهای کمیک بوک‌های دی سی به شمار می‌رود؛ ابرشروری که به راحتی می‌تواند سوپرمن را به چالش بکشد.

بیگ باردا به قدری قدرتمند است که می‌تواند یک شی به وزن صدها تُن را بدون مشکل بلند کند. او همچنین بعنوان یک مبارز آموزش دیده و زرهی را به تن دارد که باعث می‌شود هر کسی توانایی مقابله با او را نداشته باشند. در ضمن، او در برابر اکثر مواد سمی مصونیت دارد.

۱۱ – هاوک گرل (Hawkgirl)

هاوک گرل اکثر قدرت‌هایی که از یک ابرقهرمان انتظار می‌رود را دارد: قدرت، سرعت و تحمل ابرانسانی و پرواز کردن. با این حال، ویژگی‌ای که هاوک گرل را از بقیه متمایز می‌کند، مصونیتش در برابر جادو است. اصلاً این مورد را دست کم نگیرید، چون بواسطه آن می‌تواند به حریفی قدر برای دشمنان جادوگر تبدیل شود.

هاوک گرل با استفاده از چماق خود می‌تواند ضرباتی جادویی که از طرف دیگران وارد می‌شود را دفع کند، حتی اگر این دشمن به اندازه دکتر فیت قدرتمند باشد. از همین رو، جادوگران باید با ترس و لرز مقابلش بایستند.

شخصیت‌های زن دی سی

۱۰ – بت گرل (Bat Girl)

کاساندرا کین یکی از شخصیت‌های زن دی سی است که کمتر کسی می‌تواند به گرد پایش برسد. او از همان دوران کودکی تعالیم مربوط به مبارزه را از پدرش یاد گرفت که یک قاتل بود. پدرش همچنین تمرکز خود را روی زبان بدن قرار داد تا دخترش برای درک قصد فرد مقابل، نیازی به شنیدن حرف‌هایش نداشته باشد و تنها با دیدن بتواند همه چیز را بفهمد. این اقدام به شدت در مبارزات هم کاربرد داشته و به کاساندرا کمک می‌کند حرکات دشمن را حدس بزند.

برجسته ترین ویژگی بلک گرل بدون شک مهارتش در مبارزات تن به تن است. برای درک بهتر میزان مهارت او در مبارزات بد نیست بدانید بتمن اعتراف کرده در یک مبارزه منصفانه ممکن است در برابرش شکست بخورد.

شخصیت‌های زن دی سی

۹ – جسی کوییک (Jesse Quick)

جسی چیمبرز، حاصل ازدواج دو نفر از قدرتمندترین ابرقهرمانان کمیک بوک‌های دوران Golden Age است: جانی کوییک و لیبرتی بیل. به همین دلیل، قابلیت‌ها و قدرت‌های هر دو را در خود داشته و یکی از قوی‌ترین اعضای خانواده فلش به شمار می‌رود.

برخلاف نامی که دارد، تنها از سرعت فراانسانی خود در نبردها استفاده نمی‌کند؛ برای مثال، وقتی سیاره زمین مورد حمله یک ارتش از نژاد بیگانگان قرار گرفت، قدرت بسیار زیاد او بود که به خانواده فلش کمک کرد تا ورق را به نفع ابرقهرمانان برگرداند.

۸- ریون (Raven)

ریون، دخترِ یک موجود شیطانی بوده و می‌تواند انرژی اختری و انرژی تاریک را کنترل کرده و ترس را به دشمن خود القا کند. او همچنین قادر است خودش را از بدن فیزیکی خارج کرده و با استفاده از روح، فواصل زیادی را طی کند.

ریون قادر است زخم‌های دیگران را جذب کرده و آن‌ها را بهبود ببخشد. او همچنین می‌تواند وقتی از بدنش خارج شده و تنها روح خود را کنترل می‌کند، ذهن دیگران را در دست بگیرد. علاوه بر این، می‌تواند بدون هیچ گونه تماس با دیگران احساس درد را در آن‌ها بوجود بیاورد.

شخصیت‌های زن دی سی

۷ – گرین لنترن (Green Lantern)

جسیکا کروز شاید اولین نفری در میان ساکنان کره زمین نباشد که حلقه‌های قدرتمند را به دست می‌کند اما بارها و بارها ثابت کرده یکی از لایقترین افراد برای پیوستن به گرین لنترن کورپس است. جالب است بدانید جسیکا قدرت‌هایش را از طریق حلقه‌ای به نام Ring of Volthoom بدست آورد؛ حلقه‌ای شیطانی که به مرور زمان باعث مرگ صاحبش می‌شود. البته جسیکا توانست بر این حلقه غلبه کرده و کنترلش را بدست بگیرد.

اگرچه تاثیرات منفی Ring of Volthoom روی جسیکا کروز از جمله اضطراب همچنان دیده می‌شود، قدرتی مثال زدنی از خود در مبارزات نشان می‌دهد؛ مبارزاتی که با قویترین دشمنان رخ داده است.

۶- سوپرگرل (Supergirl)

کارا زور-اِل یا سوپرگرل در میان مخاطبان عام بعنوان دخترعموی سوپرمن شناخته می‌شود. اگرچه به محبوبیت و شهرت او نرسیده، تمامی قابلیت‌های کلارک کنت (قدرت فراانسانی، تحمل فراانسانی، پرواز و سرعت فراانسانی) را در خود داشته و همین موضوع کافی است تا او را یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های زن دی سی نامیم.

اگرچه سوپرگرل مانند پسر عمویش در برابر کریپتونایت آسیب پذیر بوده، از هوش بالایش برای مقابله با آن استفاده می‌کند. بطور دقیقتر، می‌تواند با استفاده از تنفس منجمدکننده یا اشعه از راه دور به دشمن خود صدمه وارد کرده و اجازه نزدیک شدن ندهد.

شخصیت‌های زن دی سی

۵ – واندر گرل (Wonder Girl)

دونا تروی توسط ساکنان جزیره تمیسکیرا یا همان زنان آمازونی آموزش دیده و به همین دلیل در هنرهای رزمی و مبارزات تن به تن مهارت بسیار بالایی دارد. به این مورد باید فیزیولوژی آمازونی‌اش را اضافه کرد که باعث شده ویژگی‌هایی مثل قدرت فراانسانی، چابکی فراانسانی، التیام بخشی سریع زخم‌ها و پرواز را داشته باشد؛ ویژگی‌هایی که مشابهش را می‌توان در شاهدخت دایانا مشاهده کرد.

دونا تروی کمند اقناع (Lasso of Persuasion) را دارد که بنوعی خواهر کمند حقیقت محسوب می‌شود. کمند مزبور باعث افشای حقیقت می‌شود اما با استفاده از کمند اقناع می‌توان فرد مورد نظر را به انجام هر کاری مجبور کرد. واندر گرل همچنین در طول ماجراجویی‌های خود مقابل ابرشرورهای قدرتمندی مانند دارکساید و آرس (Ares) قرار گرفته است. علاوه بر این، تنها با یک دست بیست بوی را متوقف کرد و جلوی نابودی زمین را گرفت.

۴ – مری مارول (Mary Marvel)

مانند برادرش بیلی بتسون، مری بتسون با گفتن کلمه شزم به حالت ابرقهرمانی خود درمی‌آید. حالت ابرقهرمانی او، ترکیبی از قدرت‌های خدایان هفت گانه را در خود داشته و همین موضوع باعث می‌شود مری مارول به یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های زن دی سی تبدیل شود.

مری مارول چابکیِ سلین، قدرتِ هیپولیتا، تحملِ آرتمیس، پروازِ زفیروس، آسیب ناپذیریِ آئورا و علم مینروا را دارد. او همچنین در داستان‌هایی مانند DC vs. Vampires: All-Out War معمولاً جزو معدود شخصیت‌هایی است که در انتهای داستان زنده می‌ماند؛ موضوعی که نشان دهنده قدرت و انعطاف پذیری‌اش در سختترین بحران‌ها است.

شخصیت‌های زن دی سی

۳ – استارفایر (Starfire)

افرادی که قدرت استارفایر را به خاطر چهره و ظاهر معصومش دست کم می‌گیرند، بدون شک مرتکب یکی از بزرگترین اشتباهات زندگی‌شان می‌شوند. فیزیولوژی بدنش بگونه‌ای است که نه تنها انواع اشعه‌ها هیچ آسیبی به بدنش وارد نمی‌کنند، بلکه می‌تواند آن‌ها را جذب و استفاده کند. به معنای دیگر، او به میزان نامحدودی انرژی دسترسی دارد.

استارفایر می‌تواند با سرعت بسیار بالا به پرواز درآمده و طی تنها چند ثانیه، کهکشان‌های متعددی را پشت سر بگذارد. به این ویژگی باید سطح بالای قدرتش را اضافه کرد که ترکیب آن با خشم زیاد به نابودی چندین شهر منجر می‌شود. از همه مهمتر، مواردی مثل کمبود غذا، آب یا استراحت اصلاً نمی‌تواند روی عملکردش تاثیر منفی بگذارد.

۲ – پاور گرل (Power Girl)

فرض کنید یک نویسنده کمیک بوک بخواهد قابلیت‌های سوپر گرل در هر زمینه را چند برابر کرده و نواقصش را برطرف کند. نتیجه، کار شخصیتی به نام پاور گرل است. نام واقعی‌اش کارا زور-ل بوده و نسخه متفاوتی از سوپرگرل محسوب می‌شود. به بیان دیگر، به یک جهان موازی تعلق داشته و به همین دلیل، کریپتونایت نمی‌تواند ضعیفش کند. البته پاور گرل بدون نقطه ضعف نیست و با استفاده از جادو می‌توان مقابلش ایستاد.

پاور گرل هر بار که مجبور شد مقابل سوپرگرل قرار گرفته و با او به مبارزه بپردازد، میدان نبرد را با پیروزی ترک کرد. این ابرقهرمان همچنین در برخی داستان‌ها قابلیت دور جنبی اشیا را داشته و می‌تواند اشیا را بدون تماس فیزیکی جابجا کند؛ قابلیتی که سوپرمن و سوپرگرل هیچ کدام از آن بهره مند نیستند.

۱ – واندر وومن (Wonder Woman)

واندر وومن بدون هیچ گونه شک و شبهه‌ای قدرتمندترین ابرقهرمان کمیک بوک‌های دی سی بوده و به قدری محبوب است که روی فرهنگ عامه تاثیر گذاشته است. او از هر لحاظی که فکر کنید، برتر از دیگر از شخصیت‌های زن دی سی بوده و همیشه عزم بالایی دارد. به بیان دیگر، شکست برای او معنایی نداشته و حتی در برابر دشمنانی مانند دارک ساید تا دستیابی به پیروزی تلاش می‌کند.

واندر وومن از کمند حقیقت استفاده می‌کند که بواسطه آن می‌تواند به اسرار و رازهای دشمنان خود پی ببرد. قابلیت‌های فیزیکی‌اش با سوپرمن برابری کرده و حتی چند باری او را شکست داده است. واندر وومن همچنین تمام روش‌های مبارزه را از هموطنان خود در جزیره تمیسکیرا یاد گرفته و هر کسی توانایی مقابله با او را ندارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments