نسخه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس Warzone نرخ فریم بالاتری نسبت به پلی‌استیشن 5 دارد

توقف در ایستگاه ۱۲۰!

نسخه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس Warzone

به لطف به‌روزرسانی‌ای که چندی پیش عرضه شد، نسخه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس Call of Duty: Warzone نرخ فریم بالاتری نسبت به پلی‌استیشن 5 دارد.

استودیوهای بازیسازی معمولا چند روز قبل از انتشار یک به‌روزرسانی، جزئیات آن را در فضای مجازی منتشر می‌کنند تا کاربران از بهبودهایی که روی بازی اعمال می‌شود خبر داشته باشند. در همین راستا، اینفینیتی وارد چندی پیش لیست تغییرات به‌روزرسانی 1.29 Call of Duty: Warzone را در دسترس عموم قرار داد که شامل رفع تعدادی از باگ‌ها، لابی‌های خصوصی و Texture Pack DLC می‌شد اما خبری از افزایش سقف نرخ فریم نبود؛ اتفاقی که رخ داده است.

به لطف به‌روزرسانی 1.29 که اخیرا منتشر شد، نسخه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس Call of Duty: Warzone نرخ فریم بالاتری نسبت به پلی‌استیشن 5 دارد؛ تعدادی از کاربران که مشغول تجربه‌ی این بازی روی پرچمدار ردموندی‌ها بودند به صورت اتفاقی متوجه شدند نسخه‌ی سری ایکس با نرخ فریم ۱۲۰ اجرا می‌شود، در حالی که چنین موردی در لیست تغییرات به‌روزرسانی ذکر نشده بود. با این حال، اگر هم اکنون به صفحه‌ی Warzone یا Call of Duty: Modern Warfare در فروشگاه مایکروسافت مراجعه کنید، پشتیبانی از نرخ فریم ۱۲۰ را در بخش Capabilities مشاهده خواهید کرد.

وب سایت دیجیتال فاندری که می‌خواست نسبت به ادعای مطرح‌شده توسط کاربران و همچنین فروشگاه مایکروسافت اطمینان کامل پیدا کند، نسخه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس Call of Duty: Warzone را مورد بررسی قرار داد و متوجه شد چنین موضوعی صحت دارد. البته نرخ فریم ثبات نداشته و بین رقم‌های ۱۱۰ الی ۱۲۰ در حال تغییر است. در ادامه می‌توانید تصویر تهیه شده از عملکرد نسخه‌ی سری ایکس را مشاهده کنید:

دیجیتال فاندری نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 Call of Duty: Warzone را هم مورد بررسی قرار داد تا ببیند این بازی روی پرچمدار جدید سونی چنین عملکردی دارد یا خیر. طبق بررسی صورت گرفته، نسخه‌ی مزبور روی نرخ فریم ۶۰ قفل شده و تغییر حالت بین Performance و Quality هیچ بهبودی در نرخ فریم به وجود نمی‌آورد. در ادامه می‌توانید تصویر تهیه شده از عملکرد نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 را مشاهده کنید:

در حال حاضر مشخص نیست چرا پشتیبانی از نرخ فریم ۱۲۰ فقط به نسخه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس اضافه شده است. با این حال، می‌توان حدس‌هایی زد. Call of Duty: Warzone فعلا به واسطه‌ی Backwards Compatibility روی پلی‌استیشن 5 اجرا می‌شود. احتمال می‌رود پشتیبانی از نرخ فریم ۱۲۰ نیازمند پورت کامل بازی برای نسل نهم کنسول‌های سونی باشد. در ضمن، بد نیست بدانید Destiny 2 برخلاف نسخه‌ی پیشین کال آو دیوتی روی هر دو کنسول جدید با نرخ فریم ۱۲۰ اجرا خواهد شد.

اگر از علاقه‌مندان به کال آو دیوتی هستید، باید بگوییم نسخه‌ی جدیدش تحت عنوان Black Ops Cold War وارد بازار شده است. این بازی دنباله‌ی مستقیمی برای Black Ops بوده و در بحبوحه‌ی جنگ سرد میان ایالات متحده‌ی آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی جریان دارد. برای مشاهده‌ی نمرات منتشر شده می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا