#مهسا_امینی
فیلم Pirates of The Caribbean 6

۱۰ انتظاری که از فیلم Pirates of The Caribbean 6 داریم

باید و نبایدهایی که دزدان دریای کارائیب باید رعایت کنند

در این مقاله قصد داریم انتظاراتمان را از فیلم Pirates of The Caribbean 6 با شما مطرح کنیم؛ دنباله‌ی ششمی که پروسه‌ی بلندمدتی را برای تولید و اکران در پیش گرفته و هنوز معلوم نیست آیا می‌توان به آن دل بست یا خیر.

مجموعه دزدان دریایی کارائیب را می‌توان یکی از عناوین مهم دنیای سینما دانست که طیف وسیعی از سینه‌فیل‌ها، عاشق و دلخسته‌ی جانی دپ در نقش جک اسپارو شده‌اند و ماجراهای او را در قامتِ یک دزد دریایی شوخ، بذله‌گو و صد البته خنگ دنبال می‌کنند. با این حال تا به این لحظه که این مطلب را مطالعه می‌کنید، پنج فیلم سینمایی بلند درباره‌ی دزدان دریای کارائیب روی پرده‌ی نقره‌ای سینما رفته و قرار است دو فیلم دیگر نیز در آینده‌ی نزدیک تولید و اکران شوند. یکی از این فیلم‌ها که Pirates of The Caribbean 6 نام گرفته، قرار است روایتگر قصه‌ی ماجراجویی‌های قبلی قهرمانان داستان باشد. در حالی‌که فیلم هفتم می‌خواهد یک ریبوت باشد و بر همین اساس، مارگو رابی که پیش‌تر او را با نقش هارلی کوئین در سینما می‌شناسیم، در این فیلم ریبوت شرکت خواهد کرد.

با این‌که دزدان دریایی کارائیب در طول این همه سال پروسه‌ی نزولی از حیث کیفیت داشته، هواداران این مجموعه هنوز امید دارند تا بالاخره با یک شاهکار روبه‌رو شوند. به همین منظور در این مطلب قرار است انتظاراتی که از فیلم  Pirates of The Caribbean 6 داریم را با شما مطرح کنیم. پس با ما همراه باشید.

۱۰- بازیگر نقش اول زن

در یکی از فیلم‌های آینده‌ی دزدان دریای کارائیب قرار است که مارگو رابی به عنوان یک نقش مهم حضور داشته باشد اما بد نیست بدانید که فیلم مورد نظر هیچ ربط و دخلی به قصه‌ی اصلی جک اسپارو و دوستانش ندارد. قصه ظاهرا درباره‌ی یک شخصیت زن است که می‌خواهد راه و رسم تبدیل شدن به یک دزد دریایی را امتحان کند. رویه‌ای که در دنیای فیلم برای یک شخصیت مونث چندان مرسوم نیست.

پنج فیلمی که از دزدان دریای کارائیب منتشر شد بیشتر حول محور شخصیت‌های مرد می‌چرخید. چه اشکالی دارد که در سناریوی فیلم Pirates of The Caribbean 6 بتوان روی یک شخصیت زن مثل دختر باربوسا نیز حساب ویژه باز کرد؟

۹- جک اسپاروی بیشتر؟ نه، ممنون!

راستش را بخواهید دیگر به اندازه‌ی کافی جک اسپارو را به عنوان کاراکتر اصلی سری فیلم‌های دزدان دریای کارائیب تماشا کرده‌ایم! نوبتی هم باشد نوبت به دیگر شخصیت‌هاست. اولین چیزی که در ذهنِ سینمادوست‌ها پس از شنیدن نام فیلم تداعی می‌شود، به احتمال بسیار زیاد نام جانی دپ در نقش جک اسپارو است اما آیا بهتر نیست یک بازیگر دیگر به عنوان شخصیت اصلی داستان جلوی دوربین بازی کند؟

۸- شخصیت‌های دوست‌داشتنی جدید

یکی از دلایلی که عاشق مجموعه‌ی دزدان دریای کارائیب هستیم در این موضوع است که تمام وزنه‌ی تیم بازیگری هیچ‌وقت روی دوش جانی دپ سنگینی نکرده؛ بر همین اساس با شخصیت‌هایی مثل پینتِل، رگتی، باربوسا، ویل، الیزابت، تیا دالما و حتی میمون دست آموز جک خاطره‌های زیادی را هر چند کم رنگ داریم. فیلم‌های جدید می‌توانند چند شخصیت جدید معرفی کنند؛ افرادی که بتوانیم با آنها ارتباط برقرار کرده و عاشقشان شویم.

۷- شاهد یک داستان تیره و تار نباشیم

با این‌که رده‌بندی سری فیلم‌های دزدان دریای کارائیب بالای ۱۸ سال نیست، این مجموعه با یک داستان تیره و تار استارت خورد. از فضاسازی‌های تیره و تار فیلم گرفته تا اسکلت‌های نفرین شده، همگی باعث شدند تا این حس در ما ایجاد شود. قطعا نوع فضاسازی‌ها می‌تواند کمی به سمت مخالف تمایل نشان دهد. در فیلمی که مارگو رابی حضور دارد به احتمال زیاد با محیط شادتری طرف حساب هستیم؛ چراکه توانایی‌های مارگو رابی را در نقش هارلی کوئین قبلا در سینما دیده‌ایم که چطور می‌تواند یک تنه، فضای کلی فیلم را تحت تاثیر خود قرار دهد. امیدوار هستیم فیلم Pirates of The Caribbean 6 نیز فضاسازی متفاوت‌تری نسبت به پنج فیلم گذشته دزدان دریایی کارائیب داشته باشد.

۶- استفاده از تمامی بازیگران مجموعه

چیزی که هیچ بیننده‌ای از دنیای این مجموعه بدش نمی‌آید، در حضور تمامی ستارگان در یک فیلم واحد است. برای مثال تصور کنید کارن گیلن، فلورنس پیو و دیگر شخصیت‌ها در فیلم ششم به یک نوعی حضور داشته باشند. البته هیچ الزامی نیست حتما شخصیت‌های مثبت در فیلم حضور داشته باشند. برای مثال چه کسی بدش می‌آید که خاویر باردم را مجدد در نقش شخصیت منفی ببیند یا بیل تایتی را در نقش دیوی جونز؟ هنوز لیست کامل بازیگرهای فیلم ششم منتشر نشده و می‌توان همچنان امید داشت که تمامی بازیگرها را در فیلم به یک نحو ببینیم؛ چه حضور جلوی دوربین و چه کامئو.

۵- حذف پایان‌های غم‌انگیز برای شخصیت‌های محبوب

هر کدام از هواداران دزدان دریای کارائیب قطعا با شخصیت‌های جک، ویل و الیزابت خاطره دارند. قطعا این مسئله که شخصیت‌های محبوبمان در فیلم ششم پایان غم‌انگیز داشته باشند، هم ناراحت‌کننده است و هم این‌که آدم کلافه می‌شود که بعد از این همه سال، باید شاهد مرگ شخصیت‌های دوست‌داشتنی‌اش باشد. بر اساس حوادثی که برای شخصیت‌ها در طی فیلم‌های اخیر رخ داده، احتمالش وجود دارد که ویل در فیلم ششم از این مجموعه خداحافظی کند.

۴- تنوع بیشتر

بازیگرهای متعددی در طول این سال‌ها در نقش‌های متفاوت بازی کرده‌اند اما تنوع شخصیت‌ها آنچنان زیاد نبود. زوئی سالدانا در فیلم اول به عنوان آناماریا حضور داشت. هوادارها قطعا نائومی هریس را نیز در نقش تیا دالما فراموش نخواهند کرد اما این فرنچایز نیاز دارد تا از حیث شخصیت‌پردازی‌، تنوع بیشتری پیدا کند.

در فیلم ششم به نظر می‌رسد که از رنگین‌پوست‌ها برای شخصیت‌های جدید استفاده شده و احتمالا همین رویه برای فیلم ریبوت نیز انجام خواهد شد.

۳- قصه پیچیده نباشد

قصه‌های دزدان دریای کارائیب در ابتدا پیچیده نبود و همه چیز سر راست و ساده روایت می‌شود. در بطن داستان، عناصری فانتزی و ماوراالطبیعه نیز وجود داشت که برای بیننده‌ها تازگی داشت. فیلم‌های بعدی واقعا نیاز دارند تا مجدد هیجانِ فیلم The Curse of the Black Pearl را مجدد احیا کنند. نسخه‌ی ریبوت فیلم نیز احتمالا کمی روایت پیچیده‌ای خواهد داشت اما بهتر است آن فیلم نیز بر اساس چیزی ساخته شود که فیلم‌های اصلی این مجموعه به شدت در انجامش ماهر است و آن هم چیزی نیست جز ماجراجویی‌های شخصیت محور. با این‌که دیوی جونز یک موجود فراالطبیعه محسوب می‌شود، قصه با اضافه کردن ویلن‌های بیشتر و طرح‌های داستانی تو در تو باعث شد تا فرنچایز از آن حالت سادگی خود خارج شود.

۲- کامئو‌های باب میل هوادارها

مجموعه دزدان دریای کارائیب هیچ وقت خودش را ظاهرا جدی نگرفته و به نظر می‌رسد بازیگرها هم همین رویه را سر صحنه دارند. در حالی‌که بازیگرهای مشهور زیادی در نقش‌های بزرگی جلوی دوربین ظاهر شده‌اند، آنها کامئوهای جالبی را نیز ارائه کرده‌اند. برای مثال پائول مک‌کارتی و کیث ریچاردز در نقش اعضای خانواده‌ی جک در فیلم حضور داشتند. از آنجایی که کامئوها هیچ اثر منفی از بابت پروسه‌ی تولید یک فیلم ندارند، وجودشان می‌تواند باعث جذابیت هر چه بیشتر فیلم شود.

۱- جلوه‌های ویژه‌ کمتر شود

فیلم The Curse of the Black Pearl انقدر از حیث طبیعی بودن خوب ظاهر شد که انگار این فیلم متعلق است به دوران عصر طلایی هالیوود که در صد سال پیش اتفاق افتاده. فیلم‌ساز در استفاده از جلوه‌های ویژه زیاده‌روی نکرده بود. با این حال با گذشت زمان به کرات مشاهده کردیم که فیلم‌های جدید از جلوه‌های ویژه استفاده می‌کردند. امیدوار هستیم فیلم Pirates of The Caribbean 6 بتواند مجدد به اصل و ریشه‌های این سری برگردد و مثل فیلم اول با محیطی مواجه شویم که تماما CGI نیست. فایده این کار در القای حس واقع‌گرایانه‌ای است که به ما منتقل می‌شود. این حس می‌تواند در راستای تاثیراتی باشد که داستان روی ما می‌گذارد.

نظر شما چیست؟ دلتان می‌خواهد فیلم Pirates of The Caribbean 6 چگونه فیلمی باشد؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.


نظرات

guest

57 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا