فصل چله تابستون زولا منتشر شد: آب بازی در روزهای گرم تابستان

نقشه جدید از راه رسید

فصل چله تابستون زولا منتشر شد: آب بازی در روزهای گرم تابستان سورنا رضایی ۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی

فصل چله تابستون زولا از راه رسیده و همان‌طور که انتظار می‌رفت، محتویات جدید زیادی را در خود جای داده است.

در نتیجه قراردادی که سال‌ها قبل میان سورنا گیمز و مدبایت گیمز امضا شد، نسخه فارسی زولا در ایران در دسترس قرار گرفت. این بازی در ژانر اکشن تیراندازی ساخته شده و از دوربینی اول شخص بهره می‌برد. محصول مدبایت کاملا روی رقابت‌های چندنفره تمرکز داشته و دارای مدهای مختلفی از جمله خرابکاری، قتل عام، مبارزه تیمی و شکار رئیس است. زولا مانند بسیاری از محصولاتی که این روزها وارد بازارهای جهانی می‌شوند، رایگان (Free- to-Play) بوده و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای قابل‌دریافت است. هر چند، شامل پرداخت‌های درون برنامه‌ای می‌شود. رایگان بودن، تنها عاملی نیست که باعث موفقیت بازی در ایران شد. سورنا گیمز به صورت مستمر مشغول انتشار محتویات تازه به محصول است تا از یکنواختی تجربه جلوگیری کند. به این موارد، باید بهینه‌سازی مناسب و اجرا روی کامپیوترهای ضعیف را افزود.

همزمان با افزایش تعداد بازی‌های آنلاین و محبوبیتشان در سراسر جهان، استودیوها تصمیم گرفتند از سیاست جدیدی برای پشتیبانی از محصولات خود استفاده کنند. طبق این سیاست، محتویات جدید و مهم هر چند وقت یک بار و در قالب فصل به بازی اضافه می‌شوند. این محتویات جدید می‌توانند نقشه، اسکین برای سلاح، مد و دیگر آیتم‌ها باشند. سورنا گیمز هم از چنین سیاستی بهره می‌برد. از آن‌جایی که اوایل ماه تیر تمامی نگاه‌ها به مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا دوخته شده بود، کارمندان استودیو تصمیم گرفتند فصل فوتبال را به بازی اضافه کنند. آپدیت فصل فوتبال نه تنها آیتم‌های تزئینی مرتبط با فوتبال را در خود جای داده بود، بلکه قابلیت‌های مهمی را به بازی افزود.

فصل چله تابستون زولا اخیرا منتشر شده است. همزمان با این اتفاق، یک آپدیت بزرگ از راه رسیده که موارد بسیار زیادی را شامل می‌شود. یکی از این موارد، مد «آب بازی» است که روی شکست دادن دشمنان با استفاده از سلاح آب پاش تمرکز دارد. همچنین یک نقشه جدید اضافه شده که تحت عنوان «استخر» شناخته شده و به گونه‌ایی طراحی شده که مناسب مد آب بازی باشد. طراحی چنین مد و سلاحی را قطعا باید به پای روزهای گرمی نوشت که در حال سپری کردنشان هستیم.

محتویاتی که فصل چله تابستون زولا در خود جای داده به همین موارد خلاصه نمی‌شود. این آپدیت واحد پولی جدیدی را به بازی اضافه می‌کند که تنها از طریق شرکت در رقابت‌های دو سرور رقابتی و گروهی بدست می‌آید. با این واحد پولی می‌توان آیتم‌های ارزشمندی را خریداری کرد. به این موارد باید بهبود «ورود دوباره» را اضافه کرد. در صورتی که مد بتل رویال زولا را تجربه کرده باشید، باید بدانید قابلیتی وجود دارد که به کاربر اجازه می‌دهد علی‌رغم خروج از رقابت به آن بازگردد. متاسفانه قابلیت مزبور طی هفته‌های گذشته عملکرد چندان مناسبی نداشته که این موضوع رفع شده است. در ادامه می‌توانید لیست دیگر تغییرات را مشاهده کنید:

  • اضافه شدن فروشگاه توکن Token Store
  • فصل جدید چله تابستون (بتل پس تغییر کرده و ۱۰۰ مرحله جدید را شامل می‌شود)
  • اضافه شدن نقشه استخر
  • اضافه شدن حالت آب بازی
  • اضافه شدن اسلحه آب پاش
  • اضافه شدن دستکش تابستان و آبنبات چوبی
  • اضافه شدن جعبه های جدید «خورشید»، «ساحل» و «دریا»
  • اضافه شدن آیتم‌های تزئینی سری آب نبات چوبی
  • رفع مشکل ورود به سنگ در حالت بتل رویال
  • رفع مشکل ورود دوباره

فروشگاه توکن هم اکنون در فاز تست قرار داشته و پس از انجام بررسی‌های لازم در آینده‌ای نزدیک فعال می‌شود. در ضمن، واحد پولی جدیدی که در پاراگراف‌های پیشین به آن اشاره شد، برای استفاده در فروشگاه توکن در نظر گرفته شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا