انتشار زودهنگام Zack Snyder’s Justice League؛ مراقب اسپویلرها باشید!

اسپویل‌های داستانی در کمین هستند

انتشار زودهنگام Zack Snyder’s Justice League

اینطور که به نظر می‌رسد، اشتباه کارمندان سرویس استریم HBO Max به انتشار زودهنگام Zack Snyder’s Justice League منجر شده است.

Justice League، یکی از بحث‌برانگیزترین آثار چند سال اخیر به شمار می‌رود. پنجمین فیلم DC Extended Universe مراحل پایانی فاز پس‌تولید را پشت سر می‌گذاشت که زک اسنایدر (Zack Snyder) مجبور شد پروژه را ترک کند؛ زیرا دخترش خودکشی کرده بود. در پی این اتفاق، وارنر با جاس ویدون (Joss Whedon) به توافق رسید و وظیفه‌ی کارگردانی را روی دوش‌هایش گذاشت. او رویاهای متفاوتی را در سر خود می‌پروراند. از همین رو، تصمیم گرفت بخش‌های متعددی از داستان را تغییر داده و تعداد قابل‌توجهی از صحنه‌ها را دوباره فیلمبرداری کند. در ابتدا تاکید می‌شد جاس ویدون تنها تعداد انگشت شماری از صحنه‌ها را تغییر داده اما بعدها خلاف این موضوع ثابت شد.

طرفداران آثار دی‌سی به هیچ وجه از کیفیت Justice League رضایت نداشته و ترجیح می‌دادند نسخه‌ی اصلی را تماشا کنند؛ نسخه‌ای که زک اسنایدر به دنبال ساختش بود. در راستای دستیابی به چنین هدفی، یک کمپین در فضای مجازی راه اندازی کرده و حتی هشتگ ReleaseTheSnyderCut را برایش انتخاب کردند. در ابتدا به نظر نمی‌رسید ماجرا چندان جدی باشد اما به مرور زمان تعدادی از بازیگران و دست‌اندرکاران پروژه از جمله جیسون موموآ (Jason Momoa) به کمپین پیوسته و حمایت خود را صریحا اعلام کردند. با رخ دادن اتفاقات این چنینی، کمپین به شدت مورد توجه قرار گرفت و فعالیت‌هایش ادامه یافت تا اینکه وارنر نهایتا چند ماه قبل با انتشار نسخه‌ی اصلی موافقت کرد. این اثر Zack Snyder’s Justice League نام داشته و برای انتشار در HBO Max برنامه‌ریزی شده است.

با توجه به گزارش‌هایی که طی ساعات گذشته منتشر شده‌اند، Zack Snyder’s Justice League برای مدت کوتاهی در دسترس مشترکان HBO Max قرار گرفته بود. ظاهرا تعدادی از کاربران قصد داشتند به تماشای Tom & Jerry بنشینند که اخیرا عرضه شده بود اما ناگهان اسنایدر کات لیگ عدالت به نمایش درآمد. رایان پارکر (Ryan Parker)، یکی از اعضای تحریریه‌ی The Hollywood Reporter است. او ادعای کاربران توییتر را تایید و اعلام کرد خودش هم به تماشای اسنایدر کات نشست. سرویس استریم HBO Max دقایقی قبل یک بیانیه‌ی رسمی در فضای مجازی به اشتراک گذاشت و در آن تاکید کرد مشکل حل شده و علاقه‌مندان به ماجراجویی‌های تام و جری می‌توانند با خیال راحت اثر مورد نظرشان را تماشا کنند.

پیش از این، اتفاق مشابهی برای The Last of Us 2 رخ داده بود. قبل از عرضه‌ی رسمی، تعدادی از کاربران توانستند به ویدیوهایی دست یافته و از این طریق، بخش‌های مهمی از داستان را افشا کنند. Cyberpunk 2077 سرنوشت نسبتا مشابهی داشت. در حالی که این بازی هنوز منتشر نشده بود، برخی از کاربران موفق شده بودند با پرداخت مبالغ هنگفت نسخه‌های فیزیکی را خریداری کرده و ویدیوهای آن را در فضای مجازی آپلود کنند.

در حال حاضر تعدادی از افرادی که به تماشای اسنایدر کات Justice League موفق شده‌اند، تصاویری را تهیه کرده و آن‌ها  را در فروم‌ها و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند؛ تصاویری که حاوی اسپویل‌های داستانی هستند. در صورتی که می‌خواهید بدون داشتن اطلاعات خاصی پای تماشای این فیلم مورد انتظار بنشینید، توصیه می‌کنیم نگاهی به این مقاله بیاندازید تا شانس برخورد با یک اسپویلر را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهید.

در انتها، لازم به ذکر است نسخه‌ی جدید لیگ عدالت از تاریخ ۲۸ اسفند (مصادف با ۱۸ مارس) در دسترس خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا