#مهسا_امینی

آیا ساخت قسمت دوم Zack Snyder’s Justice League رخ خواهد داد؟

زک اسنایدر پاسخ می‌دهد

آیا ساخت قسمت دوم Zack Snyder’s Justice League رخ خواهد داد؟ سورنا رضایی ۰ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹
ساخت قسمت دوم Zack Snyder's Justice League

زک اسنایدر در مصاحبه‌ی اخیر خود با کانال یوتیوب I Minutemen به عدم تمایل وارنر برای ساخت قسمت دوم Zack Snyder’s Justice League اشاره کرد.

چهار سال پس از راه افتادن کمپین ReleaseTheSnyderCut، تلاش‌های بی‌وقفه‌ی طرفداران نتیجه داد و استودیوی برادران وارنر با انتشار نسخه‌ی اصلی Justice League موافقت کرد. این اثر در ابتدا قرار بود در قالب یک سریال چهار قسمتی عرضه شود اما حالا به صورت یک فیلم سینمایی تدوین شده و از طریق سرویس استریم HBO Max در دسترس قرار خواهد گرفت. اگر از سرگذشت پنجمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی خبر ندارید، باید بگوییم زک اسنایدر (Zack Snyder) مجبور شد پروژه را در میانه‌ی راه رها کند؛ زیرا دخترش خودکشی کرده بود. در پی این اتفاق، جاس ویدون (Joss Whedon) وظیفه‌ی کارگردانی را بر عهده گرفت و او هم به دلیل چشم‌انداز متفاوت، تغییرات بسیاری را در فیلمنامه به وجود آورد.

با تایید انتشار Zack Snyder’s Justice League توسط استودیوی برادران وارنر، یک سوال بسیار مهم در ذهن گروهی از مخاطبان به وجود آمد: آیا ادامه‌ی این فیلم ساخته می‌شود؟ زک اسنایدر قبل از اینکه خود را کنار بکشد، می‌خواست یک پنج‌گانه را بسازد. Man of Steel و Batman v Superman: Dawn of Justice، دو قسمت ابتدایی بودند و Justice League هم قرار بود حکم قسمت سوم را داشته باشد. همچنین اگر شایعه‌ها حقیقت داشته باشد، اسنایدر به دنبال ساخت Justice League 2 و Justice League 3 بود تا بتواند خط داستانی‌ای که آغاز کرده را به پایان برساند. اینطور که به نظر می‌رسد، وارنر علاقه‌ای به ساخت قسمت‌های چهارم و پنجم ندارد.

زک اسنایدر چندی پیش مصاحبه‌ای را با کانال یوتیوب I Minutemen انجام داد و به صحبت درباره‌ی موضوعات مختلفی پرداخت. فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در بخشی از گفتگو به عدم تمایل وارنر برای ساخت قسمت دوم Zack Snyder’s Justice League اشاره کرد. اسنایدر همچنین گفت ظاهرا استودیو دیگر حاضر به همکاری با او نیست:

تا جایی که من اطلاع دارم، حقیقت این است که وارنر دیگر علاقه‌ای به ساخت فیلم‌های ابرقهرمانی توسط من ندارد. راستش را بخواهید، هرگز فکر نمی‌کردم تکمیل Justice League مطابق فیلمنامه‌ی اولیه اتفاق بیافتد.

بعد از اینکه تکمیل و انتشار Zack Snyder’s Justice League رسانه‌ای شد، بسیاری از طرفداران امیدوار بودند زک اسنایدر بتواند داستان خود را ادامه دهد اما از همان ابتدا تقریبا مشخص بود وارنر چنین اتفاقی را نمی‌خواهد. والتر هامادا (Walter Hamada) مدیر دی‌سی فیلمز در یکی از مصاحبه‌های خود لیگ عدالت را به یک فرنچایز مرده تشبیه کرد که به پایان راه رسیده است. علاوه بر این، وارنر برنامه‌های بزرگی برای دنیای سینمایی خود داشته و می‌خواهد مولتی‌ورس را به آن اضافه کند؛ اقدامی که باعث می‌شود نسخه‌های مختلف بتمن را در کنار هم ببینیم. با در نظر گرفتن این موارد، قابل‌پیش‌بینی بود که استودیو روی قسمت‌های دوم و سوم JS سرمایه‌گذاری نکنند.

در پایان، لازم به ذکر است Zack Snyder’s Justice League در تاریخ ۲۸ اسفند (مصادف با ۱۸ مارس) منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا