گزارش مالی شیائومی منتشر شد؛ افزایش درآمد باوجود کاهش فروش گوشی

گزارش مالی شیائومی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹

گزارش مالی شیائومی منتشر شد؛ افزایش درآمد باوجود کاهش فروش گوشی ساحره چمنی ۰ ۰۹ آذر ۱۳۹۸ موبایل
فروشگاه شیائومی

شیائومی گزارش عملکرد مالی سه ماهه سوم سال خود را منتشر کرده که بر اساس آن میزان درآمد این شرکت با افزایش روبه‌رو شده است.

در گزارش مالی شیائومی آمده است که در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ درآمدی بالغ بر ۶.۶۳ میلیارد دلار کسب کرده که برای این کمپانی رکورد تازه‌ای به شمار می‌رود.

به گزارش این کمپانی چینی بخش‌ اینترنت اشیاء و خانه هوشمند این شرکت، مهم‌ترین قسمت‌هایی بوده که در رشد درآمدی شیائومی تاثیر گذار بوده، درحالی که در زمینه گوشی‌های هوشمند با کاهش فروش روبه رو شده است.

البته فروش گوشی‌های هوشمند هنوز هم بخش عمده‌ای از درآمد شیائومی را تشکیل می‌دهد. شیائومی از این بخش در طول سه ماهه‌ی تابستان امسال 4.59 میلیارد دلار کسب کرده، با این حال این رقم نسبت به سال گذشته 7.8 درصد کاهش یافته است. شیائومی 32.1 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در فصل سوم ۲۰۱۹ عرضه کرد که به این ترتیب با ۹.۲ درصد سهم از بازار، در جایگاه چهارم جهان قرار گرفته است.

دستگاه‌های IoT و سایر لوازم الکترونیکی مصرفی 2.22 میلیارد دلار از کل درآمد این کمپانی را به خود اختصاص داده‌اند که این رقم معادل 44.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است. تلویزیون‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های شیائومی به تنهایی 824 میلیون دلار برای این شرکت چینی درآمد داشته است.

گزارش مالی شیائومی همچنین نشان می‌دهد که درآمدهای شیائومی در خارج از چین نیز با افزایش ۱۷.۲ درصدی در این فصل روبه‌رو بوده که تقریبا نیمی از کل گردش مالی این کمپانی را در طول سه ماهه سوم سال تشکیل می‌دهد.

سود خالص کمپانی شیائومی برای 9 ماه اول سال 2019 به 1.3 میلیارد دلار رسیده است که به این ترتیب 37.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. بر این اساس سود شیائومی امسال ۱.۳ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم بیشتر از سود این شرکت در کل سال 2018 بوده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا