1%
  • 0/10

بازی‌های ایکس باکس به طور انحصاری زمانی عرضه می‌شوند

خبر خوب برای کاربرهای پلی استیشن

بازی‌های ایکس باکس به طور انحصاری زمانی عرضه می‌شوند ۰ ۰۲ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
بازی های ایکس باکس انحصاری

آن‌طور که به نظر می‌رسد، از این پس بازی های فرست پارتی ایکس باکس به طور انحصاری زمانی عرضه خواهند شد.

شرکت مایکروسافت چند وقتی است که سیاست خود در قبال بازی‌های انحصاری ایکس باکس را تغییر کرده و هم اکنون تعدادی از عناوین ردموندی‌ها برای پلی استیشن 5 نیز منتشر شده که از قضا مایکروسافت از عملکرد این بازی‌ها رضایت دارد و به همین خاطر، این رویکرد همچنان ادامه خواهد داشت.

مایکروسافت پیش‌تر گفته بود که بازی‌های بیشتری را برای سایر پلتفرم‌ها عرضه می‌کند که البته این موضوع چندان برای گیمرها شفاف و روشن نبود و ابهامات زیادی داشت. در همین راستا، به نظر می‌رسد که مایکروسافت در این زمینه تصمیم خود را اتخاذ کرده و بازی‌ها بعد با کمی تاخیر به دست تمام گیمرها خواهند رسید.

به بیان دقیق‌تر، مت بوتی، رئیس استودیوهای ایکس باکس به تازگی خاطرنشان کرده انتشار بازی‌های ترد پارتی برای دیگر پلتفرم‌ها به طور موردی بررسی می‌شود. از طرفی، گفته شده که بازی های فرست پارتی ایکس باکس نیز به طور انحصاری زمانی عرضه می‌شوند که البته مدت زمان انحصار آن‌ها مشخص نیست و احتمالا بسته به هر بازی، متفاوت خواهد بود.

این رویکرد مشابه استراتژی بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در قبال پورت رایانه شخصی بازی‌های انحصاری پلی استیشن است. در واقع، سونی نیز بعد از گذشت چند ماه تا چند سال از عرضه بازی‌های فرست پارتی خود برای پلی استیشن، آن‌ها را برای کامپیوتر منتشر می‌کند.

حال، گویا مایکروسافت نیز سیاست مشابهی را در پیش گرفته، با این تفاوت که عناوین ایکس باکس برای تمام پلتفرم‌ها منتشر خواهند شد. در حال حاضر جزئیاتی از موج بعدی عرضه بازی‌های ایکس باکس برای پلی استیشن در دسترس نیست، اما ممکن است در جریان نمایشگاه گیمزکام پیش‌رو اطلاعات بیشتری در این زمینه در دسترس قرار بگیرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments