برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

ایکس باکس تا دو ماه آینده شماری از نیروهای خود را اخراج می‌کند

فقط به خاطر کاهش هزینه‌ها

ایکس باکس تا دو ماه آینده شماری از نیروهای خود را اخراج می‌کند ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
اخراج نیروهای ایکس باکس

به نظر می‌رسد که مایکروسافت در هفته‌های آینده شماری از نیروهای ایکس باکس را اخراج می‌کند.

در حالی که ایکس باکس یکی از منابع اصلی درآمد مایکروسافت بود، اما چند وقتی است که این برند با مشکل درآمدزایی روبه‌‎رو شده و آن‌طور که باید و شاید انتظارهای ردموندی‌ها را برآورده نمی‌کند. به همین خاطر، مایکروسافت با تعطیلی استودیوها و اخراج نیروهای خود، سعی در کاهش هزینه‌ها دارد.

در همین راستا، بعد از اخراج حدود دو هزار نفر از کارمندهای ایکس باکس، بتزدا و اکتیویزن بلیزارد در اوایل سال جاری میلادی، چند روز پیش بود که این شرکت چهار استودیوی خود از جمله آرکین آستین و تانگو گیم‌ورکس را برای همیشه تعطیل کرد. با همه این‌ها، ظاهرا روند تعدیل نیرو همچنان ادامه دارد.

برد اسمیت در تازه‌ترین پادکست First Ring Daily خاطرنشان کرده که سال مالی مایکروسافت طی دو ماه آینده (ماه جولای) به پایان می‌رسد و با شروع سال مالی جدید، تغییرات جدیدی در ایکس باکس به وجود خواهد آمد. آن‌طور که این منبع ادعا کرده، در طول هفته‌های آینده شاهد اخراج شماری از نیروهای ایکس باکس خواهیم بود.

این اولین باری نیست که گزارش‌ها از ادامه روند تعدیل کارمندهای ایکس باکس حکایت دارند. اگر خاطرتان باشد، جیسون شرایر از رسانه بلومبرگ نیز پیش‌تر اعلام کرده بود که تعطیلی استودیوها، آخرین اقدام مایکروسافت برای کاهش هزینه‌ها نبوده و به‌زودی تعداد قابل توجهی از توسعه‌دهندگان این کمپانی را ترک می‌کنند.

به گفته بلومبرگ، مایکروسافت به کارمندهای بخش تضمین کیفیت و شماری از اعضای زنیمکس پیشنهاد داده که به طور داوطلبانه از ایکس باکس جدا شوند. با توجه به این گفته‌ها، به نظر می‌رسد ردموندی‌ها در هفته‌های آینده به طور رسمی خبر اخراج نیروهای خود را اعلام کنند.

بهتر است بدانید که به تازگی دو نفر از اعضای سابق ارشد ایکس باکس اعلام کردند که این برند به مایکروسافت گیمینگ تبدیل شده و برخلاف گذشته، آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت به تنهایی نقشی در تصمیمات ندارد و مدیران مایکروسافت به طور مستقیم در امور آن دخالت می‌کنند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments