نزدیک به ۵ میلیون اکانت ایکس باکس مسدود شد

محیطی امن برای بازیکنان

مسدودسازی اکانت ایکس باکس

بر اساس گزارش اخیر شرکت مایکروسافت، ظاهرا در نیمه اول سال ۲۰۲۲ میلادی چیزی در حدود ۴.۷۸ میلیون اکانت ایکس باکس مسدود شده است.

ایجاد فضای امن و سالم برای تجربه‌های بازی همواره یکی از مهم‌ترین اهداف دو شرکت مایکروسافت و سونی بوده و طی سال‎‌های اخیر اقدامات زیادی برای اصلاح شبکه پلی‌استیشن نتورک و ایکس باکس لایو صورت گرفته است. حال در تازه‌ترین این اقدام‌ها، ظاهرا ردموندی‌ها در شش ماه اول سال ۲۰۲۲ میلادی چیزی در حدود ۴.۷۸ میلیون حساب کاربری ایکس باکس را بنا به دلایل مختلف به کلی مسدود کردند.

بر اساس تازه‌ترین گزارش شفافیت ایکس‌ باکس، از روز یکم ژانویه تا ۳۰ ژوئن سال جاری میلادی (۱۱ دی ماه ۱۴۰۰ تا ۹ تیر ماه سال ۱۴۰۱) در مجموع ۷.۱۲۶ میلیون اقدام اجرایی انجام شده که از این مقدار، حدود ۴.۵ میلیون یا ۶۳ درصد مربوط به مسدودسازی حساب‌های کاربری بوده است. به علاوه، تقریبا ۱۹۶ هزار یا ۳ درصد از محتوا طی این مدت حذف شده است. ۲.۴۳ میلیون اقدام نیز برای هر دو مورد یعنی تعلیق حساب کاربری و حذف محتوا صورت گرفته است.

طبق گفته ردموندی‌ها، جعلی بودن اکانت‌ها بیشترین علت مسدودسازی بوده است؛ به طوری که از ۴.۷۸ میلیون اکانت تعلیق شده، حدود ۴.۳۳ میلیون حساب کاربری به خاطر تقلبی بودن مشخصات مسدود شده است. چیزی نزدیک به ۱۹۹ هزار حساب کاربری نیز به خاطر انتشار محتوای جنسی بزرگسالانه برای همیشه از شبکه ایکس باکس لایو بن شدند.

حدود ۸۷ هزار اکانت نیز به خاطر کلاهبرداری از شبکه ایکس باکس حذف شدند. از طرفی، ۵۴ هزار حساب کاربری دیگر به دلیل آزار و اذیت سایر بازیکنان از خدمات ایکس لاکس محروم و نزدیک به ۴۶ هزار اکانت دیگر به دلیل استفاده از لفاظ رکیک در این شبکه مسدود شدند. از دیگر دلایل این اقدامات اجرایی و مسدودسازی‌ها می‌توان به فیشینگ، دستکاری در اکانت، دزدی غیرقانونی، مواد مخدر، نمایش محتوای غیراخلاقی، سخنان تهدیدآمیز، تبلیغات و خواسته‌های مجرمانه اشاره کرد.

مایکروسافت مدعی است که نزدیک به دو سوم از این اقداماتی که در نیمه اول سال ۲۰۲۲ میلادی صورت گرفته، نتیجه شناسایی پیشگیرانه بوده است. هرچند، یک سوم دیگر نیز مربوط به گزارش کاربران بوده که به طور کلی، این کمپانی بالغ بر ۳۳.۰۸ میلیون مورد گزارشی از سوی بازیکنان خود دریافت کرده است.

با استناد بر گزارش‌های ردموندی‌ها، ظاهرا تعداد گزارش‌ها نسبت به بازه مشابه سال‌های گذشته به طرز قابل توجهی کاهش یافته است. در واقع، این کمپانی در نیمه اول و دوم سال ۲۰۲۱ میلادی به ترتیب بیش از ۵۲.۰۵ و ۴۱.۸۳ میلیون گزارش دریافت کرده بود. این در حالی است که تعداد گزارش‌ها اکنون به عدد ۳۳ میلیون رسیده است.

این موضوع نشان می‌دهد که مایکروسافت در ایجاد فضای امن و سالم برای بازیکنان موفق بوده و با توجه به اتخاذ قوانین سخت گیرانه و بررسی‌ها، همواره حساب‌های کاربری متخلفان را مسدود می‌کند. دقت داشته باشید که اگر حساب کاربری شما بنا به این دلایل مسدود شده باشد، می‌توانید اعتراض خود را ثبت کرده تا در صورت تایید، اکانت شما به وضعیت قبلی بازگردد.

فرآیند درخواست تجدید نظر ایکس باکس این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا با ارائه اطلاعات و مدارک بیشتر، از بن شدن اکانت خود جلوگیری کنند. طبق اعلام ردموندی‌ها، از ۱۵۱ هزار پرونده بررسی شده در نیمه اول سال ۲۰۲۲ میلادی، فقط ۶.۵ درصد از آن‌ها به تایید رسیدند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با مسدودسازی میلیون‌ها اکانت ایکس باکس توسط مایکروسافت چیست؟ به نظر شما، آیا فضای شبکه ایکس باکس لایو نسبت به ماه‌های گذشته بهتر و سالم‌تر شده است؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا