ایکس‌باکس سری اس و ایکس بزرگ‌ترین لانچ تاریخ ایکس‌باکس را رقم زده‌اند

خط و نشان ردموندی‌ها برای سامورایی‌ها!

بزرگ‌ترین لانچ تاریخ ایکس‌باکس

طبق اعلام مایکروسافت، دو کنسول ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس موفق شده‌اند بزرگ‌ترین لانچ تاریخ ایکس‌باکس را به ثبت برسانند.

وقتی مایکروسافت از لیست بازی‌های هنگام انتشار ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس رونمایی کرد، گروهی از کارشناسان و همچنین کاربران فضای مجازی پیش‌بینی کرده بودند عدم عرضه‌ی بازی‌های انحصاری می‌تواند ضربه‌ی بزرگی به آمار فروش بزند. به هر حال، همین کمبود باعث شده بود ایکس‌باکس وان از لحاظ فروش عملکرد ضعیف‌تری نسبت به رقیب خود داشته باشد. فیل اسپنسر (Phil Spencer) مدیر ایکس‌باکس در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود گفته بود در شرایط کنونی که همچنان همه‌گیری ویروس کرونا ادامه دارد، انحصاری‌های زمان عرضه میزان فروش کنسول‎ها را تعیین نمی‌کند، بلکه تعداد دستگاه‌های ساخته و عرضه‌شده در بازار چنین کاری را انجام می‌دهد. ظاهرا حق با او بوده است.

فیل اسپنسر با انتشار یک توییت اعلام کرد کنسول‌های ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس موفق شده‌اند بزرگ‌ترین لانچ تاریخ ایکس‌باکس را به ثبت برسانند. کارمند بلند پایه‌ی ایکس‌باکس هیچ گونه عدد و رقمی را به اشتراک نگذاشت و تنها تاکید کرد میزان فروش دو کنسول طی ۲۴ ساعت نخست عرضه چنین موفقیتی را رقم زد. او همچنین گفت تیم ایکس‌باکس در تلاش است تا هر چه سریع‌تر تعداد بیشتری از کنسول‌ها را در اختیار خرده‌فروشی‌ها قرار دهد. در ضمن، از آن‌جایی که ردموندی‌ها علاقه‌ای به انتشار عدد مربوط به فروش کنسول‌هایشان ندارند، نباید انتظار داشت چنین رقمی به اشتراک گذاشته شود. در ادامه می‌توانید بخشی از توییت اسپنسر را مشاهده کنید:

بابت حمایت‌تان که بزرگ‌ترین لانچ تاریخ ایکس‌باکس را رقم زده است تشکر می‌کنم. تعداد کنسول‌هایی که طی ۲۴ ساعت گذشته در کشورهای مختلف به فروش رسیده‌اند بیشتر از نسل‌های گذشته بوده است. تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا کنسول‌های بیشتری را در اختیار خرده‌فروشی‌ها قرار دهیم.

ایکس‌باکس وان در زمان عرضه به صورت رسمی تنها در ۱۳ کشور جهان عرضه شد اما این رقم برای ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس به عدد ۳۷ افزایش پیدا کرده است. در نگاه اول، دستیابی به بزرگ‌ترین لانچ تاریخ ایکس‌باکس چندان سخت به نظر نمی‌رسد اما باید یک نکته‌ی بسیار مهم را در نظر بگیرید. زنجیره‌ی عرضه در حالی گسترش یافته که همه‌گیری ویروس کرونا همچنان ادامه داشته و نه تنها کارخانه‌های تولیدی، بلکه روند عرضه‌ی کالاها با مشکلات قابل‌توجهی روبرو است. در نتیجه، رکورد ثبت شده توسط ردموندی‌ها یک موفقیت بزرگ به شمار می‌رود. در ضمن، بد نیست بدانید نسل هشتم ایکس‌باکس در زمان عرضه یک میلیون دستگاه فروخته بود.

ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس به ترتیب ۳۰۰ و ۵۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند اما تقاضای بالا برای این کنسول پرچمدار، فرصت فوق‌العاده‌ای را برای سودجویان به وجود آورده است. آن‌ها سری ایکس را با قیمت هزار دلار برای فروش گذاشته‌اند. انتظار می‌رود با گذشت زمان و عرضه‌ی تعداد بیشتری از کنسول‌ها، چنین شرایطی پایان یافته و قیمت‌ها به رقم واقعی خود بازگردند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا