#مهسا_امینی

به روزرسانی ایکس باکس سری ایکس اینبار منو اصلی را به کیفیت 4K می‌رساند!

حالت شب و تنظیمات سریع هم اضافه شدند

به روزرسانی ایکس باکس سری ایکس اینبار منو اصلی را به کیفیت 4K می‌رساند! امیرحسین ناصری ۰ ۰۲ آبان ۱۴۰۰
به روزرسانی ایکس باکس سری ایکس

طبق اعلام رسمی، به روزرسانی ایکس باکس سری ایکس وضوح تصویر منوهای اصلی داشبورد را تا 4K بالا برده و بخش‌های تازه‌ای به آن اضافه می‌کند‌.

در واقع داشبورد کنسول ایکس باکس سری ایکس و منوهای مختلف رابط کاربری آن، در کیفیت 1080 هستند و اگر آن را به بهترین تلویزیون 4K هم بزنید، نمی‌توانید از وضوح تصویر کامل آن استفاده کنید. به همین دلیل، برخی کاربران درباره این موضوع نظرات منفی داده و خواستار ارائه کیفیت کامل حتی برای منو این کنسول بازی شده بودند. این در حالی است که مایکروسافت بالاخره به روزرسانی جدید رابط کاربری کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس را عرضه کرده تا این مشکل نیز رفع شود.

شما می‌توانید کیفیت 4K را در منو اصلی، My Games & Apps، Guide و هر بخش دیگری از رابط کاربری تجربه کنید. همچنین المان‌های نمایش داده شده روی این منوها مانند تصویر بازی‌ها و دکمه‌ها همگی افزایش کیفیت داشته و از طرفی متن‌ها نیز حال خواناتر هستند.

یک ویژگی دیگر نیز که در کنار کیفیت 4K به رابط کاربری کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس اضافه شده، داشتن حالت شب یا همان Night Mode است. کاربرد این ویژگی همانطور که از اسمش هم پیداست بسیار واضح است، اما برای ارائه جزئیات بیشتر باید بدانید که حال شما در تنظیمات این قابلیت می‌توانید هر نوری را تغییر دهید! این یعنی از نور چراغ دکمه خاموش و روشن دستگاه گرفته تا نمایشگر خود را می‌توانید تاریک یا روشن‌تر کنید تا چشم شما در شب اذیت نشود. همچنین برای مراقبت از چشمان خود، می‌توانید نور آبی را تا حدودی از صفحه کم کنید. این بخش جدید در منو Settings و بخش Accssibility و در نهایت Night Mode قرار دارد.

آخرین قابلیتی هم که در این به روزرسانی به کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس اضافه شده، بخش تنظیمات سریع یا به عبارتی همان Quick Settings است که کاربرهای بسیاری دارد.

این منو به شما کمک می‌کند تا خیلی سریع و بدون نیاز به خارج شدن از بازی یا برنامه مورد نظر، تنظیمات Accessibility دستگاه را هرطور که می‌خواهید بچینید. این ویژگی برای افرادی بهتر خواهد بود که از یک کنسول در خانه و به صورت خانوادگی با هم استفاده می‌کنند و هرکدام تنظیمات خاصی (مانند فیلتر نور آبی، تغییر رنگ‌ها و …) را اعمال می‌کنند. با منو Quick Settings دیگر هر فرد می‌تواند به سرعت هر ویژگی یا تنظیماتی را خاموش یا روشن کند تا بدون دردسر تجربه بازی را همانطور که دوست دارد انجام دهد.

هم‌اکنون می‌توانید کنسول ایکس باکس سری ایکس خود را برای دریافت این تغییرات به آخرین نسخه ارتقا دهید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا