#مهسا_امینی

احتمال تاخیر در عرضه بازی‌های ایکس‌باکس سری ایکس وجود دارد

خود کنسول اما در موعد مقرر عرضه خواهد شد

احتمال تاخیر در عرضه بازی‌های ایکس‌باکس سری ایکس وجود دارد امیر سلیمی ۰ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار (گیم)
xbox series x

فیل اسپنسر در آخرین مصاحبه خود از عرضه قطعی ایکس‌باکس سری ایکس در موعد مقرر اطمینان داده است، اما احتمالا شاهد تاخیر در عرضه بازی‌های انحصاری به علت گسترش ویروس کرونا خواهیم بود.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، در مصاحبه تازه خود با CNBC اظهار داشت که عرضه ایکس‌باکس سری ایکس مطابق برنامه پیش‌ می‌رود، اما عرضه بازی‌ها ممکن است با تاخیر مواجه گردد. همه‌گیری ناگهانی ویروس کرونا باعث شد تا بسیاری از توسعه‌دهندگان مجبور به بستن استودیوها و دورکاری از خانه شوند؛ لذا بسیاری از عناوین برنامه‌ریزی شده برای عرضه طی ماه‌های اخیر با تاخیر مواجه شدند و متاسفانه ممکن است این موج تاخیرها تا تعطیلات سال نو میلادی نیز ادامه یابد.

اسپنسر در گفتگو با CNBC در مورد هرگونه تاخیر احتمالی در عرضه ایکس‌باکس سری ایکس، اطمینان داد که مایکروسافت مطابق با برنامه زمانی تعیین شده پیش می‌رود؛ اما در مورد بازی‌ها، اوضاع کمی متفاوت است و اولویت اصلی شرکت، سلامت و امینت توسعه‌دهندگان است و فشاری بر استودیوها بابت عرضه بازی‌ها در زمان مقرر وجود ندارد؛ لذا ممکن است با تاخیر در عرضه بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس سری ایکس مواجه باشیم.

هفته آینده در تاریخ ۷ می (مصادف با ۱۸ اردیبهشت ماه)، مایکروسافت اولین نمایش رسمی از گیم‌پلی بازی‌های ایکس‌باکس سری ایکس را طی آخرین اپیزود برنامه Inside Xbox منتشر خواهد کرد که شامل اولین تریلر گیم‌پلی بازی Assassin’s Creed Valhalla نیز می‌شود. با استناد به شایعات، به نظر می‌رسد این رویداد دیجیتالی بیش‌تر روی نمایش عناوین تردپارتی متمرکز بوده و خبری از بازی‌های فرست‌پارتی نباشد. با این حال، تیم ایکس‌باکس از رونمایی از بازی‌های فرست‌پارتی طی تابستان سال جاری خبر می‌دهد.

در حال حاضر، Halo Infinite تنها عنوان انحصاری زمان لانچ Xbox Series X خواهد بود. دو سال از زمان معرفی مایکروسافت از Halo Infinite می‌گذرد، اما هنوز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده است. داستان بازی هیلو اینفینیت بعد از اتفاقات Halo 5 رخ خواهد داد و به نظر می‌رسد، بازی جهان‌باز شده است. استودیو ۳۴۳ اینداستریز (343 Industries) همچنین در حال توسعه موتور بازی‌سازی جدید Slipspace برای ساخت آخرین نسخه از سری هیلو است.

مایکروسافت پیش‌تر از تاخیر در عرضه بازی‌های Wasteland 3 و Minecraft Dungeons خبر داده بود و پیرو همین موضوع، نگرانی‌هایی بابت تاخیر در عرضه Halo Infinite نیز وجود دارد. با این حال، بسیاری از استودیوهای با استعداد مایکروسافت مانند نینجا تئوری، Playground Games، Turn 10 و The Initiative در حال کار روی پروژه‌های بزرگ خود برای کنسول نسل نهمی مایکروسافت هستند که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، اطلاعات بیشتری از آن‌ها منتشر شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا