1%
  • 0/10

عرضه بازی‌ها برای ایکس باکس بدون قرارداد گیم پس ارزشی ندارد

اهمیت گیم پس

عرضه بازی‌ها برای ایکس باکس بدون قرارداد گیم پس ارزشی ندارد ۰ ۰۳ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
بازی قرارداد گیم پس

بر اساس اظهارات توسعه‌دهندگان، عرضه بازی ها برای ایکس باکس بدون قرارداد گیم پس هیچ ارزشی ندارد.

مایکروسافت در طول سال‌های اخیر روی گسترش سرویس اشتراکی گیم پس تمرکز کرده و از عناوین بزرگ و پرطرفدار گرفته تا آثار مستقل و کوچک از طریق این سرویس در دسترس گیمرها قرار دارند. البته که پشتیبانی‌ها از گیم پس همچنان ادامه دارد و ایکس باکس در تلاش است تا به مرور کاتالوگ خود را گسترش دهد.

در این میان، تیم‌هایی که منابع و بودجه کمتری در اختیار دارند، اغلب پورت بازی برای ایکس باکس در اولویت اصلی نیست. با این حال، به نظر می‌رسد که گیم پس راه موثری برای رفع این مانع بوده؛ به طوری که به عقیده شماری از توسعه‌دهندگان، عرضه بازی برای ایکس باکس بدون قرارداد گیم پس هیچ ارزشی برای سرمایه‌گذاری ندارد.

بر اساس اظهارات بسیاری از بازی‌سازها، سیاست فعلی ایکس باکس بدین گونه است که گیمرها از طریق گیم پس به تجربه عناوین مورد نظر خود بپردازند. بر این اساس، آن‌ها ترجیح می‌دهند که از همان ابتدای کار بازی‌های خود را در گیم پس منتشر کنند و از مزایای این سرویس اشتراکی بهره‌مند شوند.

البته، باید در نظر داشت که این گفته‌ها از زبان استودیوها و تیم‌های سازنده بازی‌های AA بیان شده و تیم‌های AAA چندان تمایلی به انتشار عناوین خود در گیم پس ندارند. به طور کلی، تا به امروز بارها و بارها اعلام شده که سرویس‌های اشتراکی از جمله گیم پس و پلی استیشن پلاس مکان مناسبی برای تجربه عناوین کوچک و مستقل و فرصتی برای رشد آن‌ها است.

علی‌رغم تمامی این موارد، مایکروسافت همچنان به دنبال تنظیم قراردادهای جدید و گسترش بازی‌های حاضر در گیم پس است. خبر خوب این است که بازی Call of Duty Black Ops 6 به عنوان اولین بازی از سری کالاف دیوتی از همان روز نخست انتشار به گیم پس اضافه خواهد شد و مشترکین به صورت رایگان می‌توانند از تجربه آن لذت ببرند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments