#مهسا_امینی

اتحاد مایکروسافت، سونی و نینتندو در راستای ایجاد فضای امن!

همکاری سه غول صنعت بازی‌های ویدیویی!

فضای امن در بازی‌ها

معاون اجرایی شرکت ایکس‌باکس چندی پیش با اشاره به هر سه شرکت مایکروسافت، سونی و نینتندو از ضرورت و همچنین تعهد در خصوص ارتقای فضای امن در بازی‌ها و حافظت از بازیکنان سخن گفت.

در حالی که تجربه‌ی آنلاین بازی‌ها طی چند سال اخیر بیش از پیش مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته و این بخش به طور معمول بسیار لذت‌بخش، هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد، اما هر از چند گاهی نیز وجود برخی از افراد امنیت جامعه‌ی بازی را به خطر انداخته و گاها تجربه‌ی مفرح بازی‌ها را برای دیگر گیمرها برهم می‌زنند. در طول نسل هشتم، هر سه کمپانی بزرگ مایکروسافت، سونی و نینتندو همچنین شرکت‌های ناشر بازی‌ها از جمله یوبی‌سافت گام‌های موثری در بهبود و ایجاد فضای امن در بازی‌ها برداشته‌اند و تاکنون بخش عمده‌ای از مشکلات تاحدودی برطرف شده است.

حال که چند هفته‌ای از آغاز نسل نهم در صنعت بازی‌های ویدیویی می‌گذرد، به نظر می‌رسد که تلاش سازندگان برای ارتقای فضای امن در بازی‌ها نیز وارد مرحله‌ی جدیدتری شده و چه بسا هر سه کمپانی مایکروسافت، سونی و نینتندو کماکان با همکاری یکدیگر به برقراری نظم و مسدودسازی افراد مخرب در بازی‌ها متعهد هستند. در همین راستا، چندی پیش آقای دیو مک‌کارتی (Dave McCarthy)، معاون اجرایی ایکس‌باکس، چندی پیش در گفت‌وگویی اعلام کرد که همکاری سه شرکت مذکور باعث شده تا در زمینه‌ی حفاظت از بازیکنان در بخش آنلاین و چندنفره‌ به موفقیت‌های بیشتری دست یافت و ردموندی‌ها در راستای تحقق این هدف و بهبود چنین فضایی، همچنان به سرمایه‌گذاری خود ادامه می‌دهند.

دیو مک‌کارتی در این خصوص توضیح می‌دهد:

ما در ایکس باکس با جامعه‌ی بازیکنان کنسول نینتندو سوییچ و همچنین پلی‌استیشن همسو هستیم تا با به کارگیری تمام تلاش خود از گیمرهایی که به تجربه‌ی عناوین آنلاین و چندنفره می‌پردازند، محافظت کنیم. تحقق این هدف در واقع به یک روند چند بخشی نیاز دارد؛ رویکردی که مزایای فناوری پیشرفته و جامعه‌ی حمایتی را در خود جا داده باشد. هنگامی که به صورت تیمی و با همکاری یکدیگر به سوی یک هدف مشخص حرکت می‌کنیم، بی‌شک می‌توانیم به موفقیت‌های بیشتری دست یابیم. بر این اساس، ما به سرمایه‌گذاری، تکامل، ارتقا و بهبود رویکردهای خود در زمینه‌ی ایجاد ایمنی برای این دسته از بازیکنان ادامه خواهیم داد. با تداوم این امر، ما از بازیکنان به ویژه گروهی که نسبت به سایر افراد آسیب پذیرتر هستند را در اولویت اصلی خود قرار می‌دهیم.

با توجه به اظهارات فوق، هنوز نمی‌توان در خصوص نحوه و چگونگی اقدامات مایکروسافت و حتی نینتندو و سونی برای بهبود فضای امن در بازی‌ها اظهار نظر کرد. با این حال، معاون اجرایی شرکت ایکس‌باکس مدعی است که همکاری نزدیک مالکان کنسول‌ها با بازی‌سازان، کنترل بهتر والدین و همچنین توانمندسازی بازیکنان در ارتقا و افزایش امنیت در بازی‌های آنلاین به شدت تاثیرگذار خواهد بود.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا