قابلیت جدید ایکس باکس صدای تنفس را هنگام صحبت کردن می‌گیرد

دیگر نفستان را حبس نکنید

سرکوب نویز ایکس باکس

به تازگی قابلیت جدید ایکس باکس تحت عنوان سرکوب نویز ایکس باکس معرفی شده است و اکنون در پلتفرم‌های ایکس باکس ایکس و ایکس باکس اس در دسترس است.

این ویژگی برای حذف صداهای ناخواسته در چت صوتی به هنگام بازی چند نفره طراحی شده است و صداهای مزاحم را از گفتگوی بازیکنان حذف می‌کند. صداهایی که شامل کلیک کردن روی دکمه‌های گیم‌ پد، صداهای غیرضروری پس‌زمینه و حتی صدای تنفس دیگر بازیکنان می‌شود.

بازیکنانی که می‌خواهند از این گزینه جدید استفاده کنند باید بر روی بخش راهنما کلیک کنند و در قسمت احزاب و گفتگوها (Parties & Chats) و سپس گزینه‌ها (Option) این ویژگی را فعال یا غیرفعال کنند.

اگر بخواهیم منصف باشیم، هیچ کس از صداهای مزاحم در میان بازی‌های آنلاین خوشش نمی‌آید و شنیدن صدای تنفس سنگین و یا زمزمه دیگران می‌‌تواند تمرکز بازیکنان را به هم بزند.

در به‌روزرسانی این ماه ایکس باکس برخی از مشکلات شناخته شده قبلی برطرف شده‌اند و همچنین به بازیکنان اجازه داده شده است که مستقیماً از لینک‌هایی که دوستانشان به اشتراک می‌گذارند به بازی وارد شوند. البته دسترسی به مورد دوم فقط از طریق سیستم بازی کلود (Cloud Gaming) در دستگاه‌های تلفن همراه یا رایانه‌های شخصی امکان پذیر است و بازیکنان برای استفاده از برخی از بازی‌ها در سیستم کلود به اشتراک Xbox Game Pass Ultimate نیاز دارند.

در قسمت‌های دیگر، نرم افزار ایکس باکس به زودی یک به‌روزرسانی دیگر دریافت می‌کند که در آن عملکرد ماشین جستجوی ایکس باکس بهبود پیدا می‌کند. چیزی که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بازی‌های مورد نظر خود را بسیار راحت‌تر و از طریق یک الگوریتم جدید پیدا کنند. البته الگوریتم جدید در حال حاضر در مرحله بتا است و قرار است به زودی به طور کامل راه اندازی شود اما عملکرد جدید سرکوب نویز ایکس باکس هم اکنون به صورت رایگان در دسترس تمامی کاربران این پلتفرم قرار دارد.

نظر شما درباره به‌روزرسانی و قابلیت جدید ایکس باکس چیست؟ آیا شما هم تا به حال در بازی‌های آنلاین از صداهای مزاحم اذیت شده‌اید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا