#مهسا_امینی

بازی‌های رایگان ماه مارس ایکس‌باکس لایو گلد مشخص شدند

ماه جدید، بازی‌های رایگان جدید!

بازی‌های رایگان ماه مارس ایکس‌باکس

شرکت مایکروسافت ساعاتی پیش از فهرست اسامی بازی‌های رایگان ماه مارس ایکس‌باکس لایو گلد پرده برداشت که شامل عناوین Batman: The Enemy Within و Shantae: Half-Genie Hero برای ایکس‌باکس وان می‌شود.

طبق روال همیشه، شرکت سرشناس مایکروسافت در آستانه‌ی شروع ماه جدید میلادی، چندی پیش فهرست بازی‌های رایگان ماه مارس ایکس‌باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشت که این بار نیز چهار عنوان مختلف در اختیار مشترکین سرویس گلد شبکه‌ی Xbox Live قرار خواهد گرفت. بر این اساس، Batman: The Enemy Within اولین اثر رایگان این ماه ردموندی‌ها است که از ابتدا تا انتهای ماه مارس به صورت رایگان برای کنسول ایکس‌باکس وان عرضه می‌شود. این عنوان برای نخستین بار در اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی توسط شرکت تل‌تیل گیمز (Telltale Games) به صورت اپیزودیک روانه بازار شد که ماجراجویی‌های شخصیت دوست‌داشتنی بتمن را به تصویر می‌کشد. در حالی که بازی شروع بسیار خوبی را در فصل اول داشت، اما به عقیده‌ی برخی از منتقدان این عنوان در فصل دوم آن‌طور که باید و شاید ظاهر نشد و مشکلاتی از قبیل روایت بد داستان و نبود معماهای جذاب کمی به ماهیت و اعتبار بازی ضربه زد. در هر حال، شکی نیست که تجربه‌ی رایگان ماجراجویی‌های بتمن شما را برای مدتی به خود سرگرم می‌کند.

در کنار بازی بتمن، مایکروسافت اثر Shantae: Half-Genie Hero را به عنوان دومین بازی رایگان این ماه برای کاربران سرویس ایکس‌باکس لایو گلد در نظر گرفته است. اثری که بودجه‌ی ساخت خود را از طریق کمک ۹۰۰ هزار دلاری مردم به دست آورده و در حال حاضر نزدیک به چهار سال از انتشار آن می‌گذرد. از بازی‌های کنسول ایکس‌باکس وان که بگذریم، کاربران کنسول نسل هفتم ایکس‌باکس 360 بار دیگر میزبان دو بازی رایگان خواهند بود. طبق اعلام ردموندی‌ها، دو بازی Castlevania: Lords of Shadow 2 و Sonic Generations به ترتیب از روز ۱۱ و ۲۶ اسفند ماه به مدت پانزده روز به صورت رایگان برای کنسول مذکور عرضه می‌شود. فراموش نکنید که هر دو بازی نسل هفتم به لطف پشتیبانی از قابلیت Backward Compatibility روی ایکس‌باکس وان نیز قابل اجرا است که در این صورت، می‌توانید از تجربه‌ی رایگان هر چهار بازی ذکر شده لذت ببرید. هرچند که عناوین این ماه ایکس‌باکس هم مثل گذشته تعریف چندانی ندارد، اما ارزش بازی‌های رایگان ماه مارس تقریبا برابر با ۹۵ دلار اعلام شده که بی‌شک دریافت آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

در ادامه می‌ توانید فهرست بازی‌های رایگان ماه مارس ۲۰۲۰ سرویس ایکس‌باکس لایو گلد را به همراه تاریخ عرضه هر یک مشاهده کنید.

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس وان:

  • Batman: The Enemy Within – از ۱۱ اسفند الی ۱۲ فروردین ۱1 تا ۳۱ مارس)
  • Shantae: Half-Genie Hero – از ۲۶ اسفند الی ۲۷ فروردین (۱۶ مارس تا ۱۵ آوریل)

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس 360:

  • Castlevania: Lords of Shadow 2 – از ۱۱ اسفند الی ۲۵ اسفند (۱ تا ۱۵ مارس)
  • Sonic Generations – از ۲۶ اسفند الی ۱۲ فروردین (۱۶ تا ۳۱ مارس)

جدا از عناوین فوق، شایان ذکر است که فرصت دریافت برخی از بازی‌های رایگان ماه جاری سرویس ایکس‌باکس لایو گلد هنوز به اتمام نرسیده و در صورتی که تا به امروز موفق به اخذ آن‌ها نشده‌اید، می‌توانید همین حالا بازی Call of Cthulhu را برای کنسول ایکس‌باکس وان به حساب کاربری خود اضافه کنید. گفتنی است که این پیشنهاد در روز ۲۵ اسفند (۱۵ مارس) به پایان خواهد رسید. علاوه بر این، دهم اسفند (۲۹ فوریه)‌ آخرین روز فرصت تصاحب رایگان بازی Star Wars: Battlefront برای ایکس‌باکس 360 است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا