1%
  • 10/10

بازی‌های ایکس باکس حتماً برای دیگر پلتفرم‌ها عرضه می‌شوند!

شک نکنید...

بازی‌های ایکس باکس حتماً برای دیگر پلتفرم‌ها عرضه می‌شوند! ۰ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
بازی های ایکس باکس

یکی از اینسایدرهای قابل اعتماد مدعی است که بازی های انحصاری ایکس باکس حتما برای پلی استیشن و نینتندو عرضه می‌شوند.

چند هفته پیش بود که گزارش‌هایی مبنی بر احتمال عرضه برخی از بازی‌های انحصاری ایکس باکس برای پلی استیشن و نینتندو به گوش رسید. در واقع، به نظر می‌رسد که مایکروسافت برخی از رویکردهای خود در قبال عناوین فرست پارتی را تغییر داده و شماری از آثار خود را به طور چند پلتفرمی روانه بازار می‌کند.

حال در تازه‌ترین خبرها، ساعاتی قبل جز کوردن، خبرنگار رسانه معروف ویندوز سنترال، بار دیگر به این موضوع واکنش نشان داد. او در قسمت جدید پادکست Xbox Two اعلام کرد که بازی های انحصاری ایکس باکس بدون هیچ شک و تردیدی برای دیگر پلتفرم‌ها عرضه خواهند شد.

این منبع مدعی است که ایکس باکس تنها شرکتی نیست که چنین رویکردی را در پیش گرفته است. به گفته او، دو شرکت بزرگ سونی و نینتندو نیز در این زمینه استراتژی مشابهی اتخاذ کرده‌اند. بر این اساس، عرضه بازی‌های چند پلتفرمی موضوعی است که به مرور زمان از سوی هر سه شرکت نامبرده اتفاق خواهد افتاد.

جز کوردن در این‌باره می‌گوید:

من می‌گویم که این موضوع حتما اتفاق می‌افتد. بنابراین، هر کسی که بیش از حد امیدوار بوده یا نسبت به این مورد خوش‌بین نیست، می‌گویم که ایکس باکس این کار را انجام نمی‌دهد، بلکه این امر [خواه و ناخواه] اتفاق می‌افتد. ظاهرا تمام بازی‌ها شامل این رویکرد نمی‌شوند و یک سری آثار انتخاب خواهند شد. این موضوع در حال وقوع است و شرکت‌های دیگر نیز این کار را انجام خواهند داد.

در حال حاضر تصور اینکه شرکت نینتندو بازی‌های خود را برای دیگر پلتفرم‌های دیگر بیاورد، کمی سخت است. با این حال، با توجه به سرمایه‌گذاری هنگفت پلی‌استیشن روی بازی‌های لایو سرویس، انتشار این عناوین برای کنسول‌های رقیب چندان هم دور از ذهن و عجیب به نظر نمی‌رسد.

بهتر است بدانید که استفان توتیلو، سردبیر سابق رسانه کوتاکو، در هفته‌های گذشته اعلام کرد که مایکروسافت در نظر دارد Sea of Thieves را برای پلتفرم پلی استیشن نیز منتشر کند. بر اساس ادعای این منبع آگاه، ظاهرا بازی برای عرضه در اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی برنامه‌ریزی شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments