#مهسا_امینی

تعداد مشترکین سرویس Xbox Game Pass به ۱۰ میلیون نفر رسید

انتظارات برآورده شد؟

تعداد مشترکین سرویس Xbox Game Pass

بر اساس اعلام شرکت مایکروسافت، تعداد مشترکین سرویس Xbox Game Pass به ۱۰ میلیون نفر رسیده است.

به‌تازگی، مایکروسافت گزارشی از عملکرد مالی این شرکت در سه ماهه سوم سال مالی جاری را ارائه کرده است. در این گزارش شاهد خبرهای خوب و همینطور خبرهایی که چندان خوب نیستند از سوی مایکروسافت هستیم.

بر اساس اعلام ساتیا نادلا، مدیر عامل حال حاضر مایکروسافت، تعداد مشترکین سرویس بسیار محبوب Xbox Game Pass (ایکس‌باکس گیم پس) به ۱۰ میلیون نفر رسیده است. همچنین، نادلا در این گزارش گفت که به‌تازگی مایکروسافت به یک رکورد جدید دست پیدا کرده است و در سه ماهه گذشته ۹۰ میلیون نفر کاربر در ماه، در ایکس‌باکس لایو (Xbox Live) فعالیت داشته‌اند.

علاوه بر این موارد، نادلا گفت که سرویس ایکس‌کلاود (xCloud) که در حال حاضر نسخه‌ی بتای آن در دسترس است، صدها هزار کاربر فعال را در خود جای داده است. ایکس‌کلاود یک سرویس استریم محسوب می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد تا به تجربه‌ی بازی‌های خودشان روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS بپردازند.

در حالی که سرویس ایکس‌باکس گیم پس با موفقیت چشم‌گیری همراه بوده، از آن طرف در بخش سخت افزار اوضاع چندان بر وفق مراد مایکروسافت پیش نرفته است. مطابق اعلام مایکروسافت، کاهش در آمد ۲۰ درصدی این شرکت در بخش سخت‌افزار باعث شده تا این کمپانی اقدام به کاهش قیمت محصولات خود کند.

بخش بازی مایکروسافت سال به سال با کاهش در آمد ۱ درصدی همراه بوده و از آن طرف بخش محتوا و همینطور سرویس‌های این شرکت با رشد در آمد ۲ درصدی به مبلغ ۳۳ میلیون دلار رسیده است. مایکروسافت دلیل افزایش در آمد خودش را از طریق بخش محتوای ایکس‌باکس، خانه‌نشین شده افراد به دلیل شیوع کووید-۱۹ یا ویروس کرونا می‌داند.

در آخر، مایکروسافت در گزارش خودش اعلام کرد که درآمد این شرکت از طریق گیمینگ ۲.۳۵ میلیارد دلار تا آخر سه‌ماهه سوم سال جاری بوده است. لازم به ذکر است که مایکروسافت ۱۴ میلیون دلار کمتر از سال قبل در آمد داشته است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا