#مهسا_امینی

مایکروسافت تغییری را در کنترلر ایکس باکس ایجاد می‌کند

آیا بالاخره از شر مشکل دریفت خلاص می‌شویم؟

کنترلر ایکس باکس

طبق یک Patent یا حق ثبت اختراعی که تازه به ثبت رسیده، مایکروسافت قصد دارد تا با طراحی جدید خود کنترلر ایکس باکس را کم صداتر کند.

یک حق ثبت اختراع از سوی مایکروسافت حاکی از این است که این کمپانی قصد تولید کنترلر‌هایی با صدای کم‌تری دارد و می‌خواهد تغییراتی را در بخش آنالوگ‌‌ها ایجاد کند. از حدود ۲۰ سال پیش که اولین ایکس باکس روانه بازار شد، مایکروسافت همواره کنترلر‌های خود را شامل ایده‌ها و تغییرات مثبتی در بحث طراحی کرده است. در چندین سال اخیر هم کنترلر‌های الیت ساخته شدند تا تجربه دلپذیرتری به مخاطبان کنسول‌های ایکس باکس اعطا شود. حالا هم مایکروسافت در فکر تغییراتی در بخش آنالوگ‌های کنترلر ایکس باکس است تا صدای آنان را‌کم‌تر کند.

این Patent یا حق ثبت اختراع جدید مایکروسافت “Sound Reducing Directional Input Stick” نام دارد و کنترلرهای استاندارد ایکس باکس را شامل طراحی جدیدی می‌کند تا صدای این کنترلر کاهش پیدا کند. مایکروسافت قرار است یک حلقه تعدیل در اطراف آنالوگ‌ها قرار دهد تا بین آنالوگ‌ها و بدنه کنترلر قرار گیرند و جنس نرم به کار رفته در این حلقه تعدیل باعث می‌شود تا تکان دادن آنالوگ صدای کم‌تری را ایجاد کند.

مایکروسافت اعلام کرده که استفاده از حلقه تعدیل برای استفاده بهتر از کنترلر در بازی‌هایی است که در آن بازیکنان باید به سرعت آنالوگ‌ها را تکان دهند. حرکت سریع و پشت سر هم آنالوگ باعث می‌شود که آنالوگ بارها به بدنه پلاستیکی کنترلر برخورد کند و وجود این حلقه تعدیل از شدت این ضربه‌ها می‌کاهد و باعث کم‌تر شدن صدای آنالوگ می‌شود.
این ابتکار مایکروسافت برای تغییر در کنترلر ایکس باکس احتمالا به دلیل مشکل دریفت کردن آنالوگ‌ها هم هست و این مشکل چندین سال گریبان‌گیر کنسول‌‌های مدرن شده است. در حالی که دریفت حسابی کاربران کنسول نینتندو سوئیچ را کلافه کرده، بازیکنانی نیز خبر از مشکل دریفت آنالوگ در پلتفرم استیم دک داده‌اند و ظاهرا مشکل دریفت آنالوگ قرار نیست به این زودی‌‌ها ریشه‌کن شود.
کنترلر جدید الیت چندی پیش وارد بازار شد و گیمرها نیز بارها گزارش‌هایی مبنی بر مشکلات این کنترلر ارائه دادند و حسابی هم از این بابت عصبانی بودند. برخی از بازیکنان ادعا کردند که این کنترلر به شکل خراب به دست آنان رسیده و یا این که خیلی سریع با مشکلاتی مثل خراب شدن بامپر راست مواجه شده‌اند. در حالی که مایکروسافت با این انتقادات و مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند، این Patent می‌تواند راه نجاتی برای کنترلر‌ها و مشکل دریفت آنالوگ‌ها باشد.
 

نظر شما در مورد کنترلر ایکس باکس چیست؟ شما کدام کنترلر را بیشتر می‌پسندید و با آن راحت‌تر بازی می‌کنید؟ ممنونیم که نظر خودتان را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک می‌گذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا