صدرنشینی Wrath of Man در نخستین هفته اکران

عملکرد فیلم بهتر از Nobody بوده است

صدرنشینی Wrath of Man در نخستین هفته اکران سورنا رضایی ۰ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
صدرنشینی Wrath of Man

وب سایت Deadline در گزارش اخیر خود با محوریت باکس آفیس داخلی به صدرنشینی Wrath of Man پرداخته که در اولین هفته اکران رقم خورد.

Godzilla vs. Kong در مارس سال جاری میلادی برای نخستین بار روی پرده نقره‌ای رفت و همزمان، روی سرویس استریم HBO Max در دسترس قرار گرفت. برخلاف پیش‌بینی‌ها، محصول مشترک لجندری پیکچرز و وارنر با در نظر گرفتن همه‌گیری ویروس کرونا عملکرد بسیار خوبی در باکس آفیس جهانی داشت و حتی به سوددهی رسید. گروهی از کارشناسان فروش بالای چهارمین فیلم مانسترورس را به فال نیک گرفته و پیش‌بینی کردند شرایط باکس آفیس طی ماه‌های آینده بهتر خواهد شد، به خصوص اینکه فصل تابستان در راه است. تابستان از راه رسید و برخلاف پیش‌بینی‌ها، ارقام ثبت شده در باکس آفیس چندان امیدبخش نیستند.

وب سایت Deadline مطابق هفته‌های گذشته در یک گزارش اختصاصی به باکس آفیس داخلی پرداخته است. Wrath of Man که نخستین هفته اکران خود را پشت سر گذاشت توانست به فروشی معادل ۸ میلیون دلار دست یافته و رتبه اول را به دست آورد. فیلم جدید گای ریچی (Guy Ritchie) با درجه سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) اکران شده و درباره مردی است که می‌خواهد قاتل فرزند پسرش را بیابد. نقش اصلی را هم جیسون استاتهام (Jason Statham) ایفا می‌کند. محصول مترو گلدوین میر در زمینه بازخوردهای دریافتی عملکرد چندان خوبی نداشت اما ظاهرا نام‌های ریچی و استاتهام برای کشاندن مخاطب به سینما کافی بوده است. برای مقایسه می‌توان به Nobody اشاره کرد که در هفته اول ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروخت. در ضمن، فروش بین‌المللی Wrath of Man معادل ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بوده است.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train، در رتبه دوم دیده می‌شود. دنباله انیمه سریالی Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba موفق شد در هفته گذشته ۳ میلیون و ۵۰ هزار دلار فروخته و مجموعه فروش داخلی‌اش را به رقم ۳۹ میلیون دلار برساند. Kimetsu no Yaiba the Movie هم اکنون در دو هزار سینما اکران شده و فروش داخلی آن نسبت به هفته گذشته نزدیک به ۵۰ درصد افت داشته است. Mortal Kombat رتبه سوم را به دست آورد. ریبوت مجموعه فیلم‌های مورتال کامبت به فروش ۲ میلیون و ۳۷۵ هزار دلاری بسنده کرد که از افت ۶۲ درصدی خبر می‌دهد. Godzilla vs. Kong که همچنان روی پرده نقره‌ای قرار دارد، رتبه‌ای بهتر از چهارمی کسب نکرد. این اثر تنها یک میلیون و ۹۳۰ هزار دلار فروش داشت که نسبت به دو هفته پیش کاهشی ۳۲ درصدی را تجربه کرده است.

Raya and the Last Dragon که ابتدای اکران گسترده‌اش بر رتبه اول چنبره زده بود، حالا ارقامی پایینی را در باکس آفیس جهانی ثبت می‌کند؛ موضوعی که به هیچ وجه غیرمنتظره نیست. به هر حال، مدت زیادی از انتشارش می‌گذرد و اکثر علاقه‌مندان پای تماشای آن نشسته‌اند. محصول والت دیزنی یک میلیون و ۸۶۵ هزار دلار فروخت و رتبه پنجم را به دست آورد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا