نقدهای Wrath of Man منتشر شد؛ انتقامی که از مخاطب گرفته می‌شود!

بازخوردها متوسط هستند

نقدهای Wrath of Man منتشر شد؛ انتقامی که از مخاطب گرفته می‌شود! سورنا رضایی ۰ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
نقدهای Wrath of Man

با گذشت دو روز از آغاز اکران سراسری، نقدهای Wrath of Man منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند به مطالعه آن‌ها بپردازند.

جیسون استاتهام (Jason Statham) در حال حاضر یکی از ستاره‌های هالیوود بوده و حضور نامش در لیست بازیگران فیلم می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در افزایش فروش آن داشته باشد. او قبل از اینکه وارد سینما شود، چند سالی به صورت حرفه‌ای در ورزش‌های مختلف از جمله شیرجه و فوتبال به فعالیت پرداخت. در پی یک اتفاق، تصمیم گرفت ورزش حرفه‌ای را کنار گذاشته و به حوزه مدلینگ ورود پیدا کند. در همین حین، گای ریچی (Guy Ritchie) به دنبال بازیگر برای فیلم خود، یعنی Lock, Stock and Two Smoking Barrels می‌گشت و پس از مواجهه با استاتهام تصمیم گرفت از او استفاده کند. آن‌ها سپس در ساخت Snatch هم مشارکت کردند.

موفقیت‌های Lock, Stock and Two Smoking Barrels و Snatch نه تنها گای ریچی را به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل کرد، بلکه باعث شد جیسون استاتهام مورد توجه کارگردانان و تهیه‌کنندگان هالیوودی قرار گرفته و بازیگری خود را در ایالات متحده آمریکا ادامه دهد. او پله‌های ترقی را طی کرد و حالا ستاره فیلم‌های اکشن است. ریچی و استاتهام پس از گذشت نزدیک به دو دهه بار دیگر با هم همکاری کرده‌اند. نتیجه همکاری، ریمیک فیلم فرانسوی Le Convoyeur است که با نام Wrath of Man روی پرده نقره‌ای آمده است. این اثر روی مردی تمرکز دارد که فرزند خود را در یک سرقت مسلحانه از دست داده و به دنبال عاملان آن اتفاق می‌گردد. او برای رسیدن به خواسته خود دست به هر کاری می‌زند.

در حالی که دو روز از آغاز اکران گسترده در ایالات متحده آمریکا می‌گذرد، نقدهای Wrath of Man منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند به وب سایت‌های مربوطه مراجعه کرده و به مطالعه آن‌ها بپردازند. تاکنون و با انتشار هفده نقد مثبت، هشت نقد متوسط و سه نقد منفی، متا فیلم به رقم ۵۷/۱۰۰ رسیده است. شرایط در Rotten Tomatos مقداری بهتر بوده و نمره آن رقم ۶۶/۱۰۰ است. برای مقایسه، می‌توان به Aladdin محصول سال ۲۰۱۹ میلادی اشاره کرد که اثر قبلی گای ریچی است. نمره‌های متاکریتیک و راتن تومیتوز آن به ترتیب ۵۳/۱۰۰ و ۵۷/۱۰۰ هستند. در ادامه می‌توانید بخشی از نقدهای Wrath of Man را مطالعه کنید:

مت زالر سایتز (Matt Zoller Seitz)، وب سایت RogerEbert.com:

بی‌نقصی فیلم در زمینه زیبایی‌شناسی حس لذت را به مخاطب انتقال می‌دهد، حتی وقتی شخصیت‌ها مشغول کارهای ناخوشایندی هستند. شما نسبت به هیچ یک از شخصیت‌های فیلم حس ترحمی نخواهید داشت چون همگی آن‌ها جنایتکار هستند. در ضمن، فیلم تمایل شدیدی برای نمایش اکشن‌های خشونت‌آمیز دارد.

میک لسال (Mick LaSalle)، وب سایت San Francisco Chronicle:

اگر Wrath of Man یک نقطه ضعف داشته باشد این است که حتی وقتی تمامی اتفاقات توضیح داده می‌شوند، باز منطق روایی ایراد دارد. البته فیلم‌هایی این چنینی به دنبال انتقال حس لذت در لحظه هستند که به آن دست می‌یابد.

می عبدالبکی (Mae Abdulbaki)، وب سایت Screen Rant:

فیلم به خوبی موفق می‌شود میان چند خط داستانی و صحنه‌های اکشن تعادل ایجاد کند. Wrath of Man علی‌رغم مشکلاتی که در سرعت روایت دارد، به واسطه زد و خوردهایش می‌تواند مخاطب را نگه دارد.

بیلگه عبیری (Bilge Ebiri)، وب سایت Vulture:

امکان نجات Wrath of Man به واسطه صحنه‌های اکشن استاندارد وجود داشت اما صحنه‌های اکشنش بی‌روح، بدون نبوغ یا هر دو هستند.

وارن کنترل (Warren Cantrell)، وب سایت The Playlist:

خشونت بیش از حد و فیلمنامه نپخته، نشان می‌دهد خلاقیت دست‌اندرکاران در پایین سطح قرار دارد. تماشای فیلم حسی را برای مخاطب همراه دارد که حتی گای ریچی همیشه سعی می‌کند در آثارش از آن دور بماند: القای حس خستگی و دلزدگی.

به غیر از جیسون استاتهام، اسکات ایستوود (Scott Eastwood) هم در Wrath of Man نقشث‌آفرینی کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا