1%
  • 0/10

کارگردان مشهور از احتمال ساخت قسمت جدید فیلم جنگ جهانی زد می‌گوید

اینبار وفادارتر!

کارگردان مشهور از احتمال ساخت قسمت جدید فیلم جنگ جهانی زد می‌گوید ۰ ۰۴ آبان ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
قسمت جدید فیلم جنگ جهانی جهانی زد

دیوید فینچر (David Fincher) در بخشی از مصاحبه خود با مجله GQ به احتمال ساخت قسمت جدید فیلم جنگ جهانی زد اشاره کرد.

آثار زامبی محور زیادی طی دهه‌های گذشته ساخته شدند اما پرفروش‌ترینشان World War Z نام دارد. محصول پارامونت پیکچرز بر اساس کتابی به همین اسم اثر مکس بروکس (Max Brooks) تولید شده و درباره یک کارمند سابق سازمان ملل متحد است که سعی دارد راهی برای متوقف کردن یک ویروس مرگبار و تبدیل انسان‌ها به زامبی بیابد. در ضمن، جنگ جهانی زد بازیگران زیادی را شامل می‌شود که مشهورترینشان برد پیت (Brad Pitt) است.

از آنجایی که جنگ جهانی زد عملکرد بسیار خوبی در باکس آفیس داشت، پارامونت پیکچرز به ساخت قسمت دوم چراغ سبز نشان داد. حتی قرار شد دیوید فینچر روی صندلی کارگردانی نشسته و برد پیت برای ایفای نقش خود بازگردد. با گذشت مدتی، پروژه در سکوت خبری فرو رفت تا اینکه رسانه‌ها اعلام کردند لغو شده است. اگرچه منابع رسمی دلیلی ارائه نکردند، بنظر می‌رسد ممنوعیت اکران فیلم‌های زامبی محور در کشور چین یکی از دلایل اصلی برای کنار گذاشتن World War Z 2 بود.

دیوید فینچر اخیراً مصاحبه‌ای را با مجله GQ انجام داده است. خبرنگار در بخشی از گفتگو به سراغ قسمت جدید فیلم جنگ جهانی زد رفت و پرسید آیا قرار بود نسبت به قسمت اول وفادارتر باشد یا خیر. فیلمساز مشهور آمریکایی در پاسخ گفت:

نه [قرار نبود اثر وفاداری باشد] اما صحبت‌هایی برای انجام این کار انجام شده است.

کارگردان فیلم‌های Seven و Fight Club وارد جزئیات نشد و هیچ گونه اطلاعات دیگری را ارائه نداد. با این حال، صحبت‌هایش را می‌توان تاییدی بر احتمال ساخت ریمیک جنگ جهانی زد در نظر گرفت؛ اثری که قرار است در مقایسه با قسمت اول بیشتر به کتاب وفادار باشد. در صورتی که نمی‌دانید، فیلم World War Z و کتابش جز نام و چند مورد کوچک وجه اشتراکی ندارند.

کتاب جنگ جهانی زد درباره یک کارمند سازمان ملل متحد است که ۱۰ سال پس از گسترش ویروس زامبی، به کشورهای متعددی سفر کرده و با افراد مختلف مصاحبه می‌کند. مکس بروس به شکلی هوشمندانه نحوه گسترش ویروس، منشا آن و تاثیراتش بر سیاره زمین را در مصاحبه‌ها گنجانده است.

جدیدترین فیلم دیوید فینچر The Killer نام داشته و فردا از طریق نتفلیکس منتشر خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments