نقدهای فیلم The Killer منتشر شد؛ جیمز باند به کارگردانی دیوید فینچر!

مایکل فاسبندر در نقش آدمکشی حرفه‌ای

نقدهای فیلم The Killer منتشر شد؛ جیمز باند به کارگردانی دیوید فینچر! سورنا رضایی ۰ ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان
نقدهای فیلم The Killer

با گذشت مدت کوتاهی از نمایش در جشنواره ونیز، نقدهای فیلم The Killer در رسانه‌های مختلف به اشتراک گذاشته شده‌اند.

دیوید فینچر (David Fincher) یکی از مشهورترین فیلمسازهای آمریکایی بوده و بخش عمده آثارش در زیرژانر مهیج روانشناسانه قرار می‌گیرند. پس از اینکه ششمین فیلم بلندش با نام Zodiac روی پرده نقره‌ای آمد، رسانه‌ها از ساخت اقتباس سینمایی رمان The Killer اثر الکسیس نولن (Alexis Nolent) توسط او خبر دادند؛ پروژه‌ای که بنا به دلایلی نامعلوم متوقف شد و فینچر تمرکزش را روی آثار دیگری قرار داد.

The Killerبا گذشت بیش از یک دهه دوباره اولویت دیوید فینچر شد. البته اینبار خبری از پارامونت پیکچرز نبوده و نتفلیکس (Netflix) وظیفه انتشار را به دوش می‌کشد. در حال حاضر جزئیات چندانی در دسترس نبوده و تنها می‌دانیم اتفاقات حول محور یک آدمکش بسیار حرفه‌ای می‌چرخد. او طی اتفاقاتی مجبور می‌شود مقابل کارفرمای خود ایستاده و تصمیم به قتلش بگیرد. در ضمن، از بازیگران حاضر در فیلم می‌توان مایکل فاسبندر (Michael Fassbender) و تیلدا سوینتون (Tilda Swinton) را نام برد.

در حالی که مدت زیادی از نمایش در جشنواره ونیز نمی‌گذرد، نقدهای فیلم The Killer در رسانه‌ها منتشر شده است. جدیدترین اثر دیوید فینچر بازخوردهای متناقضی را دریافت کرده اما اکثر کارشناسان عملکرد مایکل فاسبندر در نقش اصلی را تمجید کرده‌اند. در ادامه می‌توانید برخی از آن‌ها را مطالعه کنید:

رابی کالین (Robbie Colin)، منتقد The Telegraph:

بخش بیشتر لذت فیلم در فرآیند نهفته است: تماشای تلاش‌های سرسختانه و آگاهانه یک فرد برای رسیدن به هدفی که از قضا قتل است. وقتی اصول درونی ضد قهرمان داستان و رفتارش در شرایطی که تحت فشار قرار دارد با هم ترکیب می‌شوند، تنشی جالب و تاریک نمایان می‌شود.

جین کراثر (Jane Crowther)، منتقد Total Film:

اگر همیشه دوست داشتید بدانید جیمز باند (James Bond) به کارگردانی دیوید فینچر چه اثری خواهد بود، The Killer احتمالاً همان چیزی است که می‌خواستید.

لکس برسکیوسو (Lex Briscuso)، منتقد IGN:

ازدواج فیلمنامه‌ای تاثیرگذار از اندرو کوین واکر (Andrew Kevin Walker)، نقش آفرینی هوشمندانه مایکل فاسبندر و تیلدا سوینتون و همچنین تدوینی کم نقص باعث می‌شود به تماشای چندباره این ادیسه قاتل تمایل داشته باشید.

آدمکش با انتشار ۲۱ نقد نمره ۷۲ را در وب سایت متاکریتیک دریافت کرده و نمره آن در راتن تومیتوز هم فعلاً عدد ۹۲ است. در ضمن، اثر مزبور در تاریخ ۵ آبان (مصادف با ۲۷ اکتبر) از طریق نتفلیکس منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا