1%
  • 0/10

روند نزولی نمره‌ی Wonder Woman 1984 در راتن تومیتوز همچنان ادامه دارد

یکی از ضعیف‌ترین فیلم‌های دنیای سینمایی دی‌سی تا به امروز

روند نزولی نمره‌ی Wonder Woman 1984 در راتن تومیتوز همچنان ادامه دارد ۰ ۲۱ دی ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
نمره‌ی Wonder Woman 1984 در راتن تومیتوز

روند نزولی نمره‌ی Wonder Woman 1984 در راتن تومیتوز همچنان ادامه داشته و این فیلم حالا صفت Rotten را دریافت کرده است.

اولین اقتباس سینمایی شاهدخت دایانا تحت عنوان Wonder Woman در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای آمد. این اثر در شرایطی اکران شده بود که سه فیلم پیشین DC Extended Universe، یعنی Batman v Superman: Dawn of Justice ،Man of Steel و Suicide Squad عملکرد چندان موفقیت‌آمیزی نداشته‌اند. تازه‌ترین ساخته‌ی پتی جنکینز (Patty Jenkins) جدا از فروش ۸۲۲ میلیون دلاری، بازخوردهای بسیار مثبتی را از سوی کارشناسان و مخاطبان دریافت کرد تا امیدها به آینده‌ی دنیای دی‌سی بازگردد.

وارنر که یکی از سازندگان اصلی دنیای سینمایی به شمار می‌رود، روزهای چندان خوبی را پشت سر نمی‌گذارد. این استودیوی آمریکایی پس از اینکه تصمیم گرفت فیلم‌های ۲۰۲۱ خود را به صورت همزمان در سینماها و HBO Max منتشر کند، بازخوردهای منفی‌ای را از سوی سینماداران، شرکای تجاری و فعالان صنعت از جمله کارگردانان و بازیگران دریافت کرد. علاوه بر این، ری فیشر (Ray Fisher) بازیگر نقش سایبورگ همچنان به انتقادهای خود نسبت به سیاست‌های وارنر ادامه داده و خواهان پاسخگویی است. او اعتقاد دارد تهیه‌کنندگان وارنر شرایطی را برای جاس ویدون (Joss Whedon) به وجود آوردند تا رفتارهای ناخوشایندی با بازیگران خود سر صحنه‌ی Justice League داشته باشد. در چنین شرایطی، انتظار می‌رفت Wonder Woman 1984 منتشر شده و به واسطه‌ی نقدهای مثبت خود، شرایط را تا حدودی برای استودیوی آمریکایی بهبود دهد.

راتن تومیتوز، یکی از وبسایت‌های مشهوری است که در زمینه‌ی نمره‌دهی به فیلم‌های سینمایی فعالیت دارد. مانند آنچه در متاکریتیک صورت می‌گیرد، هر فیلم دو نمره در راتن تومیتوز دارد: نمره‌ی اول، میانگین نقدهایی است که مخاطبان ارسال می‌کنند؛ نمره‌ی دوم و پایانی که اهمیت بیشتری دارد، میانگین نقدهایی است که منتقدان از سراسر جهان می‌فرستند. نمره‌ی Wonder Woman 1984 در راتن تومیتوز با انتشار نقدهای بیشتر به ۵۹ از ۱۰۰ کاهش یافته که رقم چندان خوبی به شمار نمی‌رود. البته این فیلم همچنان فاصله‌ی زیادی با Suicide Squad دارد که ضعیف‌ترین فیلم دی‌سی در راتن تومیتوز است. این فیلم نمره‌ی ۲۶ از ۱۰۰ را به خود اختصاص داده است.

به‌طور کلی، نمره‌ی ۵۹ از ۱۰۰ رقم پایینی برای یک فیلم سینمایی نبوده و نشان می‌دهد بیشتر منتقدان نظر مثبتی نسبت به Wonder Woman 1984 دارند. با این حال، یک نکته‌ی بسیار مهم را باید در نظر گرفت: قسمت اول واندر وومن موفق شده بود ۹۳ از ۱۰۰ را به ثبت برساند. دلایل نسبتا زیادی باعث شده‌اند نهمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی چیزی که انتظار می‌رفت نباشد. از مهم‌ترینشان می‌توان به فیلمنامه‌ی پر عیب و نقص اشاره کرد که بسیاری از موارد را نادیده گرفته و به توضیحی سطحی درباره‌شان بسنده می‌کند؛ برای مثال، می‌توان نحوه‌ی بازگشت استیو ترور را نام برد که ابهامات زیادی پیرامونش وجود دارد. در این بین، نباید از ضعف صحنه‌های اکشن غافل شد.

در انتها، اگر نسبت به تماشای Wonder Woman 1984 تردید دارید، توصیه می‌کنیم نقد این فیلم را به قلم رسول خردمندی مطالعه کنید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments