عذرخواهی ویل اسمیت از کریس راک!

ویل اسمیت از کریس راک عذرخواهی کرد!

عذرخواهی ویل اسمیت از کریس راک! بهار خرّم ۰ ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ سینمای جهان

به تازگی ویدئویی با مضمون عذرخواهی ویل اسمیت از کریس راک منتشر شده، او در این ویدئو پیرو رفتار نامناسبی که در مراسم اسکار از خود نشان داد از او معذرت خواهی کرد!

ویل اسمیت (Will Smith) بازیگر مشهور هالیوود، روز جمعه ویدئویی در کانال یوتیوب خود منتشر کرد که در آن از کریس راک (Chris Rock) بابت رفتار تهاجمی خود در جریان پخش زنده تلویزیونی مراسم اسکار ۲۰۲۲ عذرخواهی کرد؛ پس از این که در اواسط مراسم کریس راک به عنوان مجری با کوتاهی موی سر جیدا پینکت اسمیت (Jada Pinkett Smith)، همسر ویل اسمیت، شوخی کرد، ویل اسمیت از جای خود بلند شد به روی صحنه رفت و به صورت راک سیلی زد و سپس وقتی دوباره برگشت و در میان تماشاگران بر صندلی خود نشست بر سر کریس راک فریاد زد و به او توهین کرد.

این رفتار او واکنش تماشاگران مختلف را در سراسر جهان برانگیخت، همچنین در پیرو این اتفاق آکادمی اسکار (Oscar Academy) اسمیت را به مدت ده سال از حضور در مراسم اسکار محروم کرد؛ او در اسکار امسال برای فیلم شاه ریچارد (King Richard) برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شده بود، اما چند روز بعد خود از آکادمی علوم و تصاویر متحرک جدا شد و استعفا داد، در نهایت از طرف آکادمی ده سال از حضور در هرگونه رویدادی مرتبط با اسکار محروم شد.

اسمیت در این ویدئوی احساسی گفت:

کریس من واقعا از صمیم قلبم از تو عذر می‌خواهم، رفتار من غیر قابل قبول بود و هر لحظه که تو بخواهی در موردش صحبت کنیم من اینجا آماده هستم.

در اوایل هفته راک در استندآپ اخیر خود در نیوجرسی به موضوع آن سیلی جنجالی پرداخت و با آن شوخی کرد:

هرکسی که می‌گوید کلمات خود به تنهایی دردناک هستند حتما تا به حال به خاطر همین کلمات کسی محکم توی صورت‌شان نزده! البته من خودم را قربانی هیچ خشونتی نمی‌دانم و قرار هم نیست به خاطر مسئله کم اهمیتی که مانند بریدن دست با کاغذ است به بیمارستان بروم!

چند ساعت بعد از این سیلی بدنام ویل اسمیت متنی برای ابراز پشیمانی و شرمندگی نوشت و این عذرخواهی ویل اسمیت از کریس راک همان شب در اینستاگرام منتشر شد، اما در این ویدیو پیام اول او این است که:

هیچ بخشی از وجود من نیست که باور داشته باشد کاری که انجام دادم درست بود و فکر کند این بهترین راه مقابله با احساس بی احترامی بوده است.

 اسمیت در مقابل دوربین چندین بار آه کشید و به نظر می‌رسید که جلوی اشک‌های خودش را می‌گیرد، سپس به سوال‌هایی که از او پرسیده شده بود پاسخ داد، به عنوان مثال سوالی که ذهن همه مخاطبان را درگیر کرده بود که چرا پس از دریافت جایزه در سخنرانی خود همانجا از کریس راک معذرت خواهی نکردی؟ پاسخ ویل اسمیت به این سوال این بود که:

در آن لحظه آنقدر هیجان زده بودم که انگار درون یک مه بزرگ غرق شده بودم و همه چیز را فراموش کرده بودم!

ویل اسمیت اعلام کرد که با این کار به شوخی کریس راک در مورد کوتاهی موهای همسرش که گفته بود شبیه موهای دمی مور (Demi Moore) در فیلم جی آی جین (G. I. Jane) است پاسخ داده بوده، چرا که دلیل کوتاهی موهای همسر اسمیت مدتی است که به صورت عمومی اعلام شده و گفته شده که او از بیماری آلوپسی (Alopecia) رنج می‌برد.

سوال دیگری که برای تماشاگران به وجود آمده بود این بود که آیا جیدا بعد از این که چشم‌های خود را گرد کرد و از شوخی بدش آمد به تو گفت کاری انجام بدهی؟ ویل اسمیت در جواب به این سوال گفت:

خیر، تصمیم من براساس تجربه و انتخاب خودم بود و تاریخچه ای که با کریس راک داشتم، جیدا هیچ ارتباطی به این اتفاق نداشت، از اینجا از توهم معذرت می‌خواهم عزیزم!

اسمیت همچنین از رز (Rose) مادر راک و تونی (Tony) برادر راک که زمانی از دوستان بسیار نزدیک و خوب او بودند هم عذرخواهی کرد؛ او همچنین اعلام کرد که برای موسیقیدان اهمیر تامسون (Musician Ahmir Thompson) هم متاسف است که درست لحظاتی بعد از آن سیلی اسکار بهترین فیلم مستند را برای فیلم تابستان روح (Summer of the Soul) دریافت کرد:

واقعا متاسفم و قلبم می‌شکند که لحظه ای که فقط برای شما بود را خراب کردم و البته می‌دانم که گفتن متاسفم اصلا کافی نیست.

ویل اسمیت گفت که در  چندماه گذشته بارها اتفاقی که در مراسم اسکار افتاد را برای خود مرور کرده و تلاش می‌کند روی خودش کار کند، در نهایت او ویدئو را با جمله متنفرم از این که مردم را ناامید کنم تمام می‌کند.

می‌دانم که رفتارم گیج کننده و تکان دهنده بود، اما قول می‌دهم که من در حقیقت عمیقا متعهد به آوردن نور، صلح، عشق و شادی به جهان هستم و اگر به من اجازه دهید این را ثابت خواهم کرد!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا