هیلو و کالاف دیوتی
1%
  • 0/10

آیا باید منتظر تلفیق هیلو و کالاف دیوتی باشیم؟

تنها مانع در حال حاضر «زمان» است!

آیا باید منتظر تلفیق هیلو و کالاف دیوتی باشیم؟ ۰ ۲۵ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

این روزها در هر نقطه از دنیای ویدیو گیم، صحبت از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت است. ترکیب این دو شرکت بزرگ، سبب شده دو فرنچایز بزرگ در اختیار یک شرکت باشند! آیا باید شامل همکاری دو سری بازی هیلو و کالاف دیوتی، دو رقیب قدیمی با یکدیگر باشیم؟

سری بازی Halo متاسفانه طی سال‌های اخیر کاربران زیادی را از دست داده، با این حال نمی‌توان اثر فوق العاده زیاد آن بر دنیای بازی‌های شوتر اول شخص را انکار کرد. این سری بازی کار خود را در سال ۲۰۰۱ آغاز کرد و به طور مداوم به رقابت در برابر دو سری بازی محبوب Call of Duty و Battlefield پرداخت و این در حالی بود که کلیت این بازی کاملا با دو عنوان دیگر تفاوت داشت.

حال سال‌های بسیاری بوده که فعالان و البته مخاطبین، سری بازی کالاف دیوتی را بزرگ‌ترین رقیب سری هیلو دانسته و بر این باور هستند که سال‌های زیادی است که کالاف دیوتی از هیلو پیشی گرفته و این موضوع به وضوح از رقم فروش هر دو سری بازی مشخص است. اما موضوع از آنجایی جالب شد که طی هفته اخیر، خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد، توسعه دهنده و ناشر سری بازی کالاف دیوتی توسط شرکت مایکروسافت، یکی از توسعه دهندگان و ناشر سری بازی هیلو تکمیل شد! به عبارت دیگر، دو فرنچایز بزرگ در میان بازی‌های شوتر اول شخص از آغاز این هفته در اختیار یک شرکت هستند!

آیا شاهد پیمان میان هیلو و کالاف دیوتی خواهیم بود؟

سال‌های زیادی است که سری بازی هیلو به عنوان یکی از اصلی‌ترین نمادهای مایکروسافت و ایکس باکس شناخته شده و به طور کلی یکی از موفق‌ترین فرنچایزهای تاریخ بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود. با این حال، سال‌های زیادی است که این بازی کم فروغ شده و مایکروسافت برای کسب درآمد بیشتر، سرمایه گذاری بر دیگر فرنچایزهای تحت اختیار خود را بر سرمایه بر سری بازی هیلو ترجیح می‌دهد. ما این موضوع را به وضوح می‌توانیم از خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد کینگ با برچست قیمتی سرسام آور ۶۹ میلیارد دلار در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی و تکمیل قرارداد در اواخر سال ۲۰۲۳ متوجه شویم.

همانطور که اشاره شد، شرکت اکتیویژن بلیزارد صاحب نامی بزرگ چون Call of Duty در کنار دیگر نام‌های بزرگ چون World of Warcraft، Overwatch و Diablo است. سری بازی کالاف دیوتی خود به تنهایی سالانه میلیاردها دلار برای توسعه دهندگان و ناشران سود آوری داشته و تعجبی نیست که سری بازی کالاف دیوتی جز اصلی‌ترین اهداف مایکروسافت برای خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد باشد. حال تکمیل خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، به معنای سود آوری مستقیم از طریق سری کالاف دیوتی برای این شرکت بزرگ است.

خرید شرکت توسعه دهنده و ناشر سری کالاف دیوتی توسط توسعه دهنده و ناشر سری هیلو، می‌تواند به راحتی سبب همکاری میان توسعه دهندگان این دو بازی و شگفت زده کردن مخاطبین شود. به عبارت دیگر، تلفیق اکتیویژن بلیزارد با مایکروسافت به معنای پایان جنگ طولانی مدت میان کالاف دیوتی و هیلو بوده که از همه نظر می‌تواند به سود توسعه دهندگان و کاربران خاتمه یابد. با این اتفاق و پیوند میان دو سری بازی محبوب در سبک شوتر اول شخص، هیلو می‌تواند به کمک کالاف دیوتی به روزهای اوج خود بازگشته که به سود کاربران بوده و فروش بالای آن نیز به سود مایکروسافت خواهد بود.

همچنین ناگفته نماند که ممکن است در آینده‌ای بسیار کوتاه ما شاهد حضور شخصیت‌های نمادین این دو بازی در بخش‌های مختلف یکدیگر باشیم. برای مثال، تعجبی نیست اگر شخصیت‌های دوست داشتنی دنیای هیلو مانند مستر چیف (Master Chief) و آربیتر (Arbiter) به عنوان شخصیت‌های قابل بازی در بازی‌های کالاف دیوتی حاضر شوند. در این میان بد نیست اشاره داشت که چندی پیش شاهد حضور مستر چیف در قالب شخصیت اسلج (Sledge) در بازی محبوب Rainbow Six Siege بودیم. علاوه بر آن، باید اشاره داشت که حضور بلوپرینت‌های برگرفته از تفنگ‌های سری بازی هیلو یا اسکین ماشین‌های هیلو در بازی‌های کالاف دیوتی و از همه مهم‌تر در بخش وارزون به هیچ عنوان دور از انتظار نیست.

البته نباید فراموش شود که ممکن است ما شاهد حضور محتوایی برگرفته از سری بازی کالاف دیوتی در سری بازی هیلو باشیم. برای مثال ممکن است به زودی شاهد زره‌هایی برگرفته از شخصیت‌های محبوب دنیای کالاف دیوتی از جمله سوپ (Soap) و گوست (Ghost) باشیم که می‌توانند جذابیت عناوینی چون Halo Infinite را به شدت افزایش دهند.

در کنار آن، انتظار می‌رود که به زودی شاهد محتوایی اختصاصی برای هیلو و کالاف دیوتی به صورت همزمان باشیم که کاربران بتوانند برای هر دو بازی از آن‌ها استفاده کنند. برای مثال، شما در صورت تکمیل چالشی در سری بازی هیلو، اسکینی مخصوص را بازگشایی کنید که در سری بازی کالاف دیوتی قابل استفاده باشد. اینگونه کاربران هر دو فرنچایز به خرید و تجربه هر دو سری بازی به شکل همزمان ترغیب می‌شوند. در نهایت باید اشاره داشت با وجود رقابتی طولانی مدت، هیلو و کالاف دیوتی از این پس دوستانی نزدیک بوده که می‌توانند به طور مستقیم به پیشرفت یکدیگر و به پیشرفت دو شرکت تلفیق شده مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد کینگ کمک کنند. نظر شما چیست؟ آیا شما از ترکیب دو سری بازی هیلو و کالاف دیوتی حمایت می‌کنید؟ فکر می‌کنید ترکیب این دو می‌تواند سبب رشد هر دو سری بازی شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments