شایعه: یکی دیگر از انحصاری‌های ایکس‌باکس احیا خواهد شد

بازگشت طوفانی Crackdown یا تکرار شکست؟

Crackdown

فرنچایز Crackdown طی سال‌های پیشین، به ایکس‌باکس کمک کرد تا به جایگاه کنونی‌اش برسد اما آینده‌‌ی این سری در سال ۲۰۲۱، کاملا نامشخص به نظر می‌رسد.

گیمر‌هایی که تا حدودی سن و سالی از آنان گذشته است، به خوبی تجربه‌ی اولین نسخه از Crackdown را روی Xbox 360 به خاطر دارند، نسخه‌ی اول این فرنچایز توانست حسابی به فروش کنسول Xbox 360 کمک کند و میزان محبوبیت آن، چند برابر نسبت به زمان حال بود و از سال ۲۰۱۹ میلادی این فرنچایز با عرضه‌ی Crackdown 3 رو به خاموشی رفت. سوال اصلی این‌جاست که قرار است چه اتفاقی برای آینده‌ی این سری بیفتد و این‌که آیا نسخه چهارمی نیز در راه خواهد بود؟

اولین نسخه از سری Crackdown بازیکنان را در شهرهایی که توسط سازمان‌هایی با نیت‌های منفی اداره می‌شد، قرار داد تا با آن‌ها در قالب یک مامور با قدرت‌های فرابشری تا دندان مسلح به جنگ و جدال بپردازند. بازیکنان در طول بازی به قدری قدرتمند می‌شدند که در انتهای بازی می‌توانستند از ساختمانی به ساختمان دیگر بپرند و هر دشمنی را به راحتی و مثل یک پشه نابود کنند.

جدیدترین نسخه از این سری یعنی بازی Crackdown 3 توسط کمپانی انگلیسی Sumo Digital توسعه یافت. نکته جالب این‌جاست که کمپانی در حال استخدام افراد بسیار زیادی است و این حجم از افراد قاعدتا برای ساخت یک پروژه‌ی بزرگ مثل Crackdown 4 نیاز هستند. نکته‌ی جالب دیگر این‌جاست که چندین دیزاینر و طراح مرحله‌ی شاغل در Sumo Digital ادعا کردند که مشغول کار روی نسخه جدید یک فرنچایز جهان‌ باز AAA هستند. همه‌ی این‌ها به کنار، قاعدتا مایکروسافت در فکر این است که از نسخه جدید Crackdown برای نمایش قابلیت‌های بصری کنسول ایکس‌باکس سری اکس/اس استفاده کند و قدرت خودش را به رخ رقبا بکشاند.

حالا در این ماجرای نسخه چهارم Crackdown دو مشکل وجود دارد. اولی این است که شایعه‌های زیادی در مورد آن وجود ندارد و دومین یا مهم‌ترین مسئله هم این است که Crackdown 3 به شدت ناموفق و ضعیف بود و در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن، یک عنوان کاملا معمولی و با نمرات کاملا متوسط به حساب می‌آمد و حتی بخش چندنفره‌ی رقابتی آن یعنی Wrecking Zone نیز خیلی زود فراموش شد. به این دو دلیل ذکر‌شده نیز نمی‌توان چندان به نسخه‌ی چهارم بازی Crackdown امید داشت.

به هر حال فرنچایز Crackdown هنوز هم طرفداران سرسخت خود را دارد و همچنین چند فرنچایز استثا مثل رزیدنت ایول هستند که توانستند پس از یک یا دو نسخه‌ی ضعیف و ناامیدکننده، دوباره و قوی‌تر از قبل به شکوه سابق خود برگردند و طرفداران خود را با یک نسخه‌ی درخور و جذاب راضی کنند. فعلا باید صبر کرد و منتظر شایعاتی در مورد نسخه بعدی فرنچایز Crackdown ماند.

نظر شما چیست؟ آیا فرنچایز Crackdown را تجربه کردید و آن را دوست دارید؟ در بخش انتهایی خبر به فرنچایز‌ رزیدنت ایول اشاره کردیم. از دید شما کدام فرنچایز‌ها توانستند به خوبی آب رفته را به جوی برگردانند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا