چرا اکران فیلم شرلوک هولمز ۳ به تاخیر افتاد؟

هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست

اکران فیلم شرلوک هولمز ۳

گای ریچی (Guy Ritchie) در مصاحبه با کولایدر (Collider) درباره تاخیر در اکران فیلم شرلوک هولمز ۳ (Sherlock Holmes 3) توضیح داد. گویا علاقه‌مندان به دو قسمت قبلی، همچنان باید برای دیدن قسمت جدید، صبر کنند.

گای ریچی در سال ۲۰۰۹ با ساخت اثر موفق و پرطرفدار شرلوک هولمز، باعث راه‌اندازی فرانچایزی با محوریت رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) در نقش اصلی آن شد. فیلم شرلوک هولمز با فروشی بالغ بر 500 میلیون دلار، به موفقیت چشم‌گیری دست یافت و نقدهای عمدتا مثبتی، دریافت کرد. دنباله این فیلم در سال ۲۰۱۱، شرلوک هولمز: بازی سایه‌ها (Sherlock Holmes: A Game of Shadows) نام داشت که فروش 543 میلیون دلاری آن، منجر به تصمیم برادران وارنر برای تولید قسمت سوم شد. اما چند سال می‌شود که خبری از تاریخ اکران فیلم شرلوک هولمز ۳ نیست و طرفدارانش هنوز در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

تاخیر در اکران فیلم شرلوک هولمز ۳ تقصیر کیست؟

Robert Downey Jr.

آن‌طور که گای ریچی در مصاحبه با کولایدر می‌گوید، مقصر این تاخیر طولانی، رابرت داونی جونیور است. احتمالا به دلیل حضور داونی جونیور در دنیای سینمایی مارول (MCU) که شاید فرصت بازی در فیلم‌های دیگر را از این بازیگر پرکار، گرفته باشد. او چندین سال است که نقش تونی استارک را در مجموعه فیلم‌های مرد آهنی (Iron Man) و اخیرا در فرانچایز انتقام‌جویان (Avengers) برعهده دارد.

با وجود این، داونی جونیور همچنان در نقش شرلوک هولمز، باقی مانده است. حتی در اواخر سال 2020 اعلام شد که او و همسرش سوزان، با برادران وارنر همکاری خواهند کرد تا اسپین‌آف شرلوک هولمز را به برنامه‌های تلویزیونی HBO Max اضافه کنند. خبر خوبی که می‌تواند خبر ناامیدکننده تاخیر در اکران فیلم شرلوک هولمز ۳ را جبران کند.

ممکن است که ریچی، دیگر در این فرنچایز حضور نداشته باشد. اما بدون شک، جایگزینی برای داونی جونیور، پیدا نمی‌شود. حالا که زمان حضور این بازیگر در MCU به پایان رسیده است، انتظار می‌رود که عزم و جدیت او برای بازگشت به مجموعه شرلوک هولمز، بیشتر شود. جالب است بدانید که امسال، جونیور به همراه امیلی بلانت و کیلین مورفی، در فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer) کریستوفر نولان (Christopher Nolan) هم ایفای نقش می‌کند.

4 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا