بازیگر نقش فرودو بگینز چه نظری نسبت به سریال The Lord of the Rings دارد؟

الیجا وود، نام این محصول را «گمراه‌کننده» می‌داند

بازیگر نقش فرودو بگینز

الیجا وود بازیگر نقش فرودو بگینز در سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها طی مصاحبه‌ای که اخیرا انجام داد، نظرش را درباره‌ی سریال The Lord of the Rings اعلام کرد.

اگرچه مجموعه داستان‌های ارباب حلقه‌ها نوشته‌ی جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) بازخوردهای منفی‌ای را از سوی عده‌ای از منتقدان دریافت کرد اما موفق شد نام خود را به عنوان یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های تخیلی و حماسی بر سر زبان‌ها بیاندازد. همین محبوبیت هم باعث شد اقتباس‌های مختلفی از روی آن‌ها ساخته شود که مهم‌ترینشان سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها به کارگردانی پیتر جکسون (Peter Jackson) بوده است. این فیلم‌ها طی سال‌های ۲۰۰۱ الی ۲۰۰۳ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفتند و مجموعا ۲ میلیارد و ۹۸۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروختند. جکسون چند سال بعد سه‌گانه‌ی هابیت را ساخت که علی‌رغم فروش حدودا ۳ میلیارد دلاری، هرگز نتوانست موفقیت‌های سه‌گانه‌ی اول را تکرار کند.

اواسط نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی بود که آمازون در جریان یک کنفرانس خبری ساخت سریال تلویزیونی The Lord of the Rings را به صورت رسمی تایید کرد. این استودیو توانسته بود در رقابتی تنگاتنگ با نتفلیکس پیروز میدان شده و نهایتا امتیاز ساخت اقتباس تلویزیونی را به‌دست بیاورد. طبق اندک اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده‌اند، اتفاقات سریال در دوران دوم سرزمین میانه جریان دارد که تقریباً ۳ هزار و ۵۰۰ سال به ‌طول انجامیده است. این بازه‌ی زمانی با تبعید مورگوت به پشت مرزهای جهان آغاز شده و با شکست سائورون توسط آخرین اتحاد الف‌ها و انسان‌ها به پایان رسید. از همین رو، می‌توان این محصول را پیش در‌آمدی بر دو سه‌گانه‌ی پیتر جکسون در نظر گرفت.

الیجا وود (Elijah Wood) که نقش فرودو بگینز را در سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها بر عهده داشت، اخیرا مصاحبه‌ای را با وبسایت IndieWire انجام داده است. در بخشی از گفتگو بحث به سمت سریال The Lord of the Rings کشیده شد و خبرنگار از وود خواست تا نظرش را درباره‌ی جدیدترین محصول استودیوی آمازون اعلام کند. بازیگر نقش فرودو بگینز هم در پاسخ گفت برای تماشای آن «بسیار هیجان‌زده» است اما در عین حال، نام آن را «گمراه‌کننده» می‌داند:

برای سریالی که مشغول ساختش هستند بسیار هیجان‌زده هستم. آن‌ها این محصول را The Lord of the Rings نام‌گذاری کرده‌اند که به نظر من مقداری گمراه‌کننده است. تا جایی که می‌دانم، آن‌ها از کتاب‌هایی اقتباس می‌کنند که داستانش بسیار قبل‌تر از ماجراهای ارباب حلقه‌ها یا شخصیت‌های مرتبط با آن جریان دارد. ظاهرا اتفاقات سریال از لحاظ زمانی ارتباط بیشتری با کتاب‌های سیلماریلیون داشته باشد. نمی‌خواهم ادای یک طرفدار پروپاقرص را دربیاورم اما سریال به دوران دوم می‌پردازد.

با توجه به کتاب‌های جان رونالد روئل تالکین، ماجراهای فرودو بگینز بین سال‌های ۳۰۱۸ الی ۳۰۲۱ دوران سوم رخ می‌دهد، این در حالی است که سریال در دوران دوم جریان دارد. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توان گفت حق با الیجا وود است؛ فاصله‌ی تاریخی حدودا ۵ هزار ساله بین اتفاقات سه‌گانه و سریال وجود داشته و انتخاب نامی مشابه می‌تواند باعث گمراهی مخاطبان شود. با این حال، نباید فراموش کرد انتخاب نامی غیر از این می‌توانست به ضرر آمازون تمام شود. The Lord of the Rings یک نام بسیار شناخته‌شده در سراسر جهان بوده و استفاده از آن باعث شده تا مخاطبان بیشتری برای تماشای سریال لحظه‌شماری کنند.

روند فیلمبرداری سریال The Lord of the Rings در نیوزیلند جریان داشت که بحران جهانی کرونا آن را به تعطیلی کشاند. با گذشت چند ماه از آن زمان و کاهش تعداد مبتلایان، مسئولان این کشور اجازه‌ی فعالیت دوباره را صادر کرده‌اند. از بازیگران حاضر در این اثر می‌توان نازنین بنیادی (Nazanin Boniadi)، رابرت آرامایو (Robert Aramayo)، مارکلا کونا (Markella Kavenagh) و جوزف مال (Joseph Mawle) را نام برد. جدیدترین ساخته‌ی آمازون در تاریخ نامشخصی از سال آینده‌ی میلادی پخش خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا