1%
  • 0/10

چرا ظاهر کینگز لندینگ در اسپین آف سریال Game of Thrones متفاوت است؟

سرزمینی زیبا و مجلل‌تر از گیم آف ترونز

چرا ظاهر کینگز لندینگ در اسپین آف سریال Game of Thrones متفاوت است؟ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
اسپین آف سریال Game of Thrones

داستان سریال اقتباسی House of the Dragon شبکه HBO در دوره زمانی متفاوتی از مجموعه قبلی خود روایت می‌شود. به همین علت این عنوان ظاهر متمایزی از King’s Landing را به تصویر می‌کشد.

اپیزود اول House of the Dragon، اسپین آف سریال Game of Thrones در یکشنبه هفته پیش از شبکه تلویزیونی HBO پخش شد. این سریال در سکانس‌های جشن تولد وارث آینده پادشاه ویسریس تارگرین (Viserys Targaryen) با بازی پدی کانسیداین (Paddy Considine) نمایش باشکوه و چشمگیری را از سرزمین King’s Landing، پایتخت وستروس برای مخاطبان به تصویر کشید. همچنین سکانس پرواز رینیرا تارگرین (Rhaenyra Targaryen) با اژدهاش بر فراز وستروس یکی از صحنه‌هایی بود که عظمت و هیبت King’s Landing را به زیبایی به نمایش می‌گذاشت. با این حال، در جریان سریال مشاهده کردیم که تولد جانشین ویسریس تارگرین ناموفق بود و در طی آن ملکه اما (Aemma) با نقش آفرینی سیان بروک (Sian Brooke) به همراه پسر تازه به دنیا آمدش درگذشت. بعد از اتمام این سکانس سریال House of the Dragon سریع به شخصیت‌های اصلی پرداخت که قرار است در آینده برای کسب تخت پادشاهی با یکدیگر مبارزه کنند.

در ادامه این عنوان ویسریس تارگرین به دیمن تارگرین (Daemon Targaryen)، برادر خود دستور داد که کینگز لندیگ را ترک کند و رینیرا، دخترش را به‌عنوان جانشین بعدی خود نامید. دیمن علاقه شدیدی به تخت آهنین و جایگاه برادرش دارد، با این حساب حتما در ادامه سریال باز خواهد گشت و با برادر زاده‌اش که اکنون جانشین ویسریس شده، برای تصاحب تخت پادشاهی مقابله می‌کند. ویسریس با وجود این‌که عذادار مرگ همسر و پسرش بود برنامه‌های جانشینی خود را جلو انداخت تا پس از مرگش سرزمین کینگز لندیگ بی‌سرپرست نباشد و اختلافی نیز به‌وجود نیاید، اما ویسریس پیش بینی نکرده بود که جنگ هولناکی در انتظار خانواده تارگرین است. پس از مرگ ویسریس، جنگ داخلی در خانواده تارگرین شکل می‌گیرد و این جنگ تاثیر قابل توجهی در حکومت آینده این خانوده می‌گذارد. همچنین این رخ داد باعث می‌شود اژدهای تارگرین که مظهر قدرت و افتخار آ‌ن‌ها بودند، از بین بروند.

کینگز لندیگ سریال House of the Dragon از نظر ظاهری با گیم آف ترونز تفاوت عمده‌ای دارد. این سرزمین در قسمت اول خاندان اژدها خیلی مجلل‌تر از سریال گیم آف ترونز است و تفاوت ظاهری آن را می‌توانید در اتاق‌های کاخ سلطنتی، چشم انداز‌های شهر و حتی لباس‌هایی که مردم پوشیدند مشاهد کنید. اما فصل اول بازی تاج و تخت ظاهر متفاوتی را از King’s Landing به نمایش می‌گذارد که در مقایسه با House of the Dragon بسیار فقیر و بی‌رنگ به‌نظر می‌رسد. ظاهر بی‌روح کینگز لندینگ Game of Thrones بخاطر جنگ داخلی بود که در آن صورت گرفت و ترکش‌های این جنگ به شهر و مردمش آسیب شدیدی وارد کرد. به‌طوری که در سال‌ها بعد از جنگ نیز مردم کینگز لندینگ هنوز از آتش اژدهای تارگرین که در طی جنگ نابود شده بودند، حس رعب و وحشت داشتند. البته باید گفت که ظاهر کینگز لندیگ این دو سریال باید هم شبیه یکدیگر نباشد، زیرا که داستان و اتفاقات این دو اثر در دوره‌های زمانی متفاوتی در جریان دارد.

نظر شما درباره اپیزود اول اسپین آف سریال Game of Thrones چیست؟ آیا این سریال پایتخت وستروس را به‌خوبی به نمایش گذاشته است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments