چرا روند ساخت Indiana Jones 5 طولانی شده است؟

ظاهرا تیم تولید نمی‌توانست به یک توافق بر سر فیلمنامه برسد

روند ساخت Indiana Jones 5

دیوید کوپ فیلمنامه‌نویس آمریکایی در بخشی از مصاحبه‌ی جدید خود با وب سایت Den of Geek توضیحاتی را درباره‌ی روند ساخت Indiana Jones 5 ارائه داد.

چهار سال پس از اینکه والت دیزنی شرکت لوکاس‌فیلم را خریداری کرد و امتیاز فرنچایز ایندیانا جونز را به دست آورد، ساخت قسمت جدید با حضور استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) روی صندلی کارگردانی و فریسون فورد (Harrison Ford) در نقش اصلی تایید شد. این فیلم قرار بود برای اکران از اواسط جولای سال ۲۰۱۹ میلادی به سینماها بیاید اما شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و ناشر مجبور شد پخشش را برای چند بار به تعویق بیاندازد. با طولانی شدن روند ساخت، اسپیلبرگ تصمیم گرفت از پروژه کنار رفته و جای خود را جیمز منگولد (James Mangold) بدهد؛ فیلمسازی که آثاری همچون Logan و Ford v Ferrari را در پرونده‌ی حرفه‌ای خود دارد.

دیوید کوپ (David Koepp) یکی از نویسندگان با سابقه‌ی هالیوود بوده و طی سال‌های فعالیتش روی فیلم‌های شاخصی از جمله چهار قسمت قبلی ایندیانا جونز کار کرده است. او همزمان با استیون اسپیلبرگ و هریسون فورد به تیم تولید قسمت جدید پیوست اما پس از اینکه اسپیلبرگ کارگردانی را رها کرد، او هم ترجیح داد از پروژه خارج شود. کوپ چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Den of Geek انجام داد و در بخشی از آن به دلیل طولانی شدن روند ساخت Indiana Jones 5 پرداخت. طبق گفته‌های او، افراد دخیل در پروژه ایده‌های متفاوتی داشته و پیاده‌سازی همه‌ی آن در یک فیلمنامه امکان‌پذیر نبود:

به همراه استیون اسپیلبرگ نسخه‌های مختلف فیلمنامه را نوشتم که هر کدامشان نقاط ضعف و قوتی داشت. قرار دادن تمام ایده‌های اسپیلبرگ، هریسون فورد و مدیران والت دیزنی در یک فیلمنامه کار سخت و غیرممکنی بود.

نویسنده‌ی فیلم Mission: Impossible در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت:

وقتی استیون اسپیلبرگ از پروژه کنار رفت و جیمز منگولد به تیم پیوست، زمان جدایی فرا رسید. آن موقع، بهترین فرصت بود تا من هم کنار بکشم چون آخرین چیزی که یک کارگردان می‌خواهد، حضور نویسنده‌ای است که به خاطر کارگردان قبلی به پروژه آمده بود.

فکر نمی‌کنم شما به عنوان کارگردان دوست داشته باشید فردی دست به سینه یک گوشه بنشیند و به شما بگوید: «اگر استیون اسپیلبرگ کارگردان بود، احتمالا آنگونه انجام می‌داد.»

خبر ساخت پنجمین فیلم ایندیانا جونز بازخوردهای متنقاضی را از سوی طرفداران دریافت کرد. عده‌ای ترجیح می‌دادند قسمت جدید تولید نشود تا خاطراتشان لطمه نبیند اما عده‌ای دیگر به واسطه‌ی بازگشت استیون اسپیلبرگ به آینده امیدوار بودند. حالا که این فیلمساز سرشناس از پروژه کنار رفته، باید دید استقبال طرفداران در زمان اکران چگونه خواهد بود.

در انتها، لازم به ذکر است Indiana Jones 5 برای اکران از تاریخ ۷ مرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۹ جولای سال ۲۰۲۲) برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا