بخش آنلاین GTA VI
1%
  • 0/10

بخش آنلاین GTA VI چه چیزهایی برای موفقیت نیاز دارد؟

چالش سخت راکستار برای ترغیب کاربران وفادار خود!

بخش آنلاین GTA VI چه چیزهایی برای موفقیت نیاز دارد؟ ۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

با معرفی بازی GTA VI حال همه به دنبال اطلاعات رسمی درباره دیگر بخش‌های این بازی از جمله بخش آنلاین آن هستند. اما بخش آنلاین GTA VI چه چیزهایی برای موفقیت نیاز داشته و چرا ما برای این بخش نگران هستیم؟

زمانی که به تاریخ انتشار بخش آنلاین GTA V فکر می‌کنیم، متوجه می‌شویم زمان بسیار زیادی از انتشار آن گذشته و البته با محتوای جذاب خود همیشه عالی بوده است. راکستار با انتشار بهترین بازی‌های جهان باز در طول تاریخ، یکی از بزرگان ویدیو گیم شناخته شده و هر ساله میلیون‌ها کاربر را حتی با قدیمی‌ترین بازی‌های خود سرگرم می‌کند.

امروز اما پس از سال‌ها صبر، نسخه جدید سری بازی Grand Theft Auto به شکل رسمی با تریلری جذاب معرفی شد و در حالی که در این تریلر خبری از بخش آنلاین این بازی نبود، بدون شک شاهد این بخش در زمان انتشار یا مدت زمانی مشخص پس از انتشار نسخه نهایی خواهیم بود. اما ما نگران چه چیزهایی در بخش آنلاین GTA VI هستیم؟

از زمان انتشار بازی GTA V در سال ۲۰۱۳ تا به امروز، دنیای ویدیو گیم و به طور کلی تکنولوژی تغییرات زیادی به خود دیده و این یعنی انتظار داریم بازی GTA VI و مهم‌تر از آن بخش آنلاین GTA VI چیزی خارج از تصورات ما را ارائه دهد. در ابتدا چنین ایده‌ای بسیار جذاب است، اما آیا این بازی قدرت آن را داشته که مثل همیشه ما را به صندلی خود میخکوب کند؟ چرا برخی بر این باور هستند که بخش آنلاین GTA VI نمی‌تواند کاربران را از بخش آنلاین GTA V‌ دور کند؟

کاربران وفادار به بخش آنلاین GTA V

اولین مرتبه که بخش آنلاین GTA V در سال ۲۰۱۳ معرفی شد، تقریبا هیچکس به موفقیت آن شک نداشت. با این حال موفقیت این بازی حتی برای استودیویی بزرگ مانند راکستار بی سابقه بود و توسعه دهندگان نیز انتظار نداشتند این بازی و بخش آنلاین آن تا این حد موفق و محبوب شوند. موفقیت این بخش به حدی زیاد بود که راکستار به وضوح تمرکز خود را که تا پیش از این بازی بر بخش داستانی قرار داده بود، به طور کامل بر بخش آنلاین این بازی قرار داد و حتی برخی بر این باور هستند که علت فاصله ۱۲ ساله میان دو بازی GTA، موفقیت بی سابقه بخش آنلاین GTA V است. اغراق نیست اگر بگوییم بخش آنلاین GTA V یکی از بهترین بازی‌های لایو سرویس تاریخ است. اما همین موضوع کار را برای بخش آنلاین GTA VI سخت می‌کند!

همانطور که اشاره شد بخش آنلاین GTA V به لطف پشتیبانی بی نظیر توسعه دهندگان یکی از بهترین بازی‌های لایو سرویس بوده که موفق شده میلیون‌ها کاربر وفادار را به سوی خود جذب کند که بسیاری از آن‌ها حاضر به صرف هزاران دلار برای این بازی هستند. این بازی نیز کاربران را نا امید نکرده و با عرضه مداوم محتوا، به آن‌ها ثابت کرده که این بازی ارزش صرف پول را دارد. بخش آنلاین GTA V سالانه نزدیک به نیم میلیون دلار درآمد برای راکستار داشته و این رقم پس از عرضه نسخه تمام آنلاین این بازی برای نسل نهم در سال ۲۰۲۲ افزایش نیز داشته است! تمام این موضوعات به باور ما باعث می‌شود که کاربران علاقه چندانی به ترک گفتن بخش آنلاین GTA V به مقصد بخش آنلاین GTA VI را حداقل در سال‌های ابتدایی و تا پیش از عرضه محتوای انبوه، نداشته باشند!

محتوای بخش آنلاین GTA VI

همانطور که در بخش پیشین نیز اشاره داشتیم، بخش آنلاین جی تی ای وی به لطف به روزرسانی‌های پیاپی بیش از یک دهه بوده که با قدرت پیش رفته و سالانه هزاران کاربر جدید را به خود جذب می‌کند. به همین دلیل کاربران زیادی ساعات طولانی را در این بازی صرف کرده و به عبارتی در این بخش زندگی کرده‌اند. این دسته از افراد کلکسیون‌هایی عظیم از ماشین‌ها، کلکسیونی عظیم از لباس‌ها و انواع و اقسام تجارت‌ها و ساختمان‌ها را در اختیار دارند که نتیجه سال‌ها تلاش و جنایت (در بازی) هستند. آیا بخش آنلاین GTA VI می‌تواند باعث شود این دسته از افراد از دارایی خود دل بکنند؟

در زمان انتشار این مطلب هیچگونه اطلاعاتی از بخش آنلاین GTA VI در دسترس نیست، با این حال این احتمال وجود داشته که راکستار بخش‌های زیادی از بخش آنلاین GTA V را برای بخش آنلاین GTA VI قرض بگیرد. اما، نکته مهم نه بخش‌های قرض گرفته از نسخه پیشین، بلکه بخش‌های جدید هستند که باید کاربران را برای ارتقا به بازی GTA VI قانع کنند. به عبارت دیگر، راکستار باید به نحوی این بازی را طراحی کند که کاربران دلیلی برای مهاجرت از بازی دوست داشتنی خود به بازی جدید داشته باشند. برای مثال، ما باور داریم که کاربران نباید مانند بازی‌هایی چون Call of Duty یا Battlefield بخش آنلاین GTA VI را از خانه صفر آغاز کنند و در حقیقت هر کاربری که قصد دارد از بازی GTA V به بازی GTA VI مهاجرت کند، در ازای هدایایی ارزشمند این کار را انجام دهد. در غیر این صورت، بسیاری دلیلی برای مهاجرت به بازی جدید نمی‌بینند!

علاوه بر آن، اگر راکستار کاربران را وادار به ترک گفتن دارایی خود کند، کاربران با خاطراتی بد این بازی را ترک کرده و شاید حتی رغبتی برای خرید نسخه جدید نداشته باشند. به عبارت دیگر اگر تمام محتوای خریداری شده در بخش آنلاین GTA V به شکل ناگهانی از بین برود، تمام پول و زمان صرف شده در این بازی مهم هیچ و پوچ می‌شود.

در نهایت باید اشاره داشت که در صورت خطا از سوی راکستار در پیش برد بخش آنلاین GTA VI، این بازی می‌تواند در عوض رویارویی با سرنوشت عالی بخش آنلاین GTA V، با سرنوشت شوم دیگر بازی آنلاین راکستار یعنی بخش آنلاین Red Dead Redemption 2 روبرو شود! نظر شما چیست؟ چه چیزی شما را برای مهاجرت به بخش آنلاین GTA VI ترغیب می‌کند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments